aktualizacja skryptu phpBB

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
hagie
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:18:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1092x614

aktualizacja skryptu phpBB

Post autor: hagie »

Forum: poznajpismo.j.pl
plan:VIP

Moje forum ma obecnie skrypt phpbb3.1.10. Do tej pory nie miałem kłopotów z aktualizacją. Ale jeśli chodzi o aktualizację do 3.2.0 to pojawił się problem. Kiedy wgrywam plik INSTALL i VENDOR na serwer i wciskam komendę "Uruchom proces aktualizacji", to nie następuje proces aktualizacji ale powracam do strony głównej forum.

Czy mogę prosić o pomoc w uaktualnieniu phpbb?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080

aktualizacja skryptu phpBB

Post autor: Ghoran »

Proszę spróbować przeprowadzić aktualizację nie klikając na odnośnik w panelu Administratora tylko wpisując adres:
poznajpismo.j.pl/install

Oczywiście uprzednio wgrywając na FTP katalogi INSTALL i VENDOR.

Dla bezpieczeństwa proszę też zrobić kopię strony i bazy.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
hagie
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:18:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1092x614

aktualizacja skryptu phpBB

Post autor: hagie »

Ghoran pisze: Proszę spróbować przeprowadzić aktualizację nie klikając na odnośnik w panelu Administratora tylko wpisując adres:
poznajpismo.j.pl/install
Otrzymałem następujący wynik:
Fatal error: Class 'phpbb\filesystem\filesystem' not found in /profiles/h/ha/hag/hagie/poznajpismo.j.pl/install/update/new/phpbb/di/container_builder.php on line 183
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080

aktualizacja skryptu phpBB

Post autor: Ghoran »

Prawdopodobnie przy wrzucaniu plików na FTP wystąpił jakiś błąd.
Proszę zrobić tak:
1. Przerzucić katalogi INSTALL i VENDOR na FTP korzystając z klienta FTP (FileZilla albo podobne)
2. Dla pewności przerzucić jeszcze raz (zastępując te, które już na serwerze są)

I spróbować ponownie.
Wydaje mi się również, że są jakieś problemy przy spolszczonych skryptach, testowałem na paru forach i w wersji angielskiej udało mi zaktualizować bez problemu, w wersjach polskich wyrzucało mi różne błędy.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ