Talenty - zdolności

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Talenty - zdolności

Post autor: luke144 »

Ewangelia Mateusza rozdział 25, wersety 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, Jezusem Zbawicielem, który odjeżdżając, po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, przywołał swoje sługi, swoich uczniów i przekazał im swój majątek, swoją Ewangelię" "I dał jednemu pięć talentów - zdolności, dar łaski niczym nie zasłużony (Rz. 12,6-8) A drugiemu dwa talenty - zdolności, a trzeciemu jeden talent - zdolność, każdemu według jego zdolności - talentów i odjechał, wstąpił do nieba" "A ten który wziął, otrzymał pięć talentów - zdolności zaraz poszedł, obracał nimi, otrzymane talenty - zdolności użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela i zyskał, dostał dalsze pięć talentów - zdolności, dar łaski" "Podobnie i ten, analogicznie do tego, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności zyskał, dostał dalsze dwa talenty - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela" "A ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność odszedł, otrzymanego jednego talentu - zdolność nie użył do głoszenia Ewangelii Jezusa, wykopał dół w ziemi, grób dla nie użytego talentu - zdolność i ukrył pieniądze, talent - zdolność, dar łaski do głoszenia Ewangelii pana swego " "A po długim czasie powraca pan, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela owych sług, z otrzymanymi talentami - zdolnościami i rozlicza się z nimi, użytymi talentami - zdolnościami" " I przystąpiwszy ten, który wziął pięć talentów - zdolności przyniósł, dalsze pięć talentów - zdolności, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów: Panie ! Pięć talentów - zdolności mi powierzyłeś, dostałem do użycia. Oto dalsze pięć talentów - zdolności zyskałem, dostałem" "Rzekł mu Pan jego, mowa słów do niego Pana jego: Dobrze, użyłeś otrzymane talenty - zdolności sługo dobry i wierny ! w użyciu otrzymanych talentów - zdolności. Nad tym, co małe, otrzymanymi talentami - zdolnościami byłeś wierny, w użyciu talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii, wiele ci powierzę, z wieloma użytymi talentami - zdolnościami, wejdź do radości pana swego, wejdź do doskonałości talentów - zdolności użytych w Ewangelii Pana swego"

"Potem przystąpił ten, przyszedł ten, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Panie ! Dwa talenty - zdolności mi powierzyłeś, dałeś mi, oto dalsze, dwa talenty - zdolności zyskałem, dostałem" Werset 23 analogiczny do wersetu 21 "Wreście, w końcu przystąpił i ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów, Panie ! Wiedziałem o tobie, z Ewangelii żeś człowiek twardy, w przestrzeganiu prawa miłości, że żniesz gdzieś nie siał, że otrzymałeś władzę nad śmiercią i życiem, i zbierasz gdzieś nie rozsypywał, wszystko Tobie jest powierzone. "Bojąc się tedy, trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela odszedłem, z jednym talentem i ukryłem, stał się bezużyteczny jeden talent - zdolność twój, dar łaski w ziemi, pogrzebał otrzymany jeden talent - zdolność, dar łaski; oto masz, co twoje, oto dar łaski, niczym nie zasłużony wrócił do Pana jego" "A odpowiadając na mowę słów, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy, źle uczyniłeś, bojąc się trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa. Wiedziałeś o mnie z Ewangelii, że żnę, gdzie nie siałem, że mam władzę nad śmiercią i życiem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem, wszystko mi jest powierzone" "Powinieneś był więc, byłeś zobowiązany do używania otrzymanego jednego talentu - zdolność dać pieniądze moje, talent - zdolność, dar łaski mój bankierom, z wieloma talentami - zdolnościami używanych do głoszenia Ewangelii Jezusa (Rz. 12,6-8) a ja po powrocie, powtórnym przyjściu Jezusa Zbawiciela na ziemię odebrałbym, co moje, do mnie należy, z zyskiem, otrzymałbyś zbawienie i ty z jednym talentem - zdolność używany do głoszenia Ewangelii Jezusa" "Weźcie przeto od niego ten talent, zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa, i dajcie temu, który ma dziesięć talentu - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela"

"Każdemu bowiem, kto ma, jeden talent - zdolność i użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela będzie dane, więcej talentów - zdolności i obfitować będzie, w wiele talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, a temu, kto nie ma, a ten kto nie użył jednego talentu - zdolność, zostanie zabrane i to, co ma, jeden talent - zdolność bez użycia do głoszenia Ewangelii Jezusa" "A nieużytecznego sługę, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, wrzućcie w ciemności zewnętrzne, wieczna śmierć w tunelu swoich uczynków, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela tam będzie, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo, płacz, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie i zgrzytanie zębów, beznadziejna rozpacz w tunelu swoich uczynków bez możliwości wyjścia (Mat. 25,14-30; Rz. 12,6-8; 1Kor. 12,4-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
alana
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:14:11
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Talenty - zdolności

Post autor: alana »

Co to ma do talentów? :D
abelardizka
Posty: 23
Rejestracja: 04 kwie 2017, 12:18:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080
Kontakt:

Talenty - zdolności

Post autor: abelardizka »

Ja mam talent do robienia wszystkiego wolniej i wszystko musi i ma swój odpowiedni czas i porządek.
______________________________
Invest in your future
ODPOWIEDZ