Przepisanie kredytu

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
jagek
Posty: 68
Rejestracja: 26 paź 2015, 09:49:53
Strona na CBA.pl: okuninka.org.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Przepisanie kredytu

Post autor: jagek »

Hej,
czy jest możliwość przejęcia (przepisania) jednoosobowej DG razem z zobowiązaniami tj. kredytem firmowym, czy kredyt firmowy zostanie na aktualnym właścicielu firmy?
Chcę wiedzieć czy może przepisać na mnie dg razem z zadłużeniem, a ja będę kontynuował jego spłatę (mBank)
Dzieki
Awatar użytkownika
bereno
Posty: 62
Rejestracja: 12 maja 2021, 15:11:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Przepisanie kredytu

Post autor: bereno »

Możesz tylko po kolei przepisywać zobowiązania i aktywa, ale żeby to zrobić musisz mieć zdolność. Nie możesz wykorzystać „poprzedniej firmy”.
To olbrzymia ułomność w Polsce. To samo się dzieje przy śmierci. Nikt nie może kontynuować tej działalności. Umiera właściciel, wygasa NIP i można przejąć takie coś, ale tylko pojedynczo, tj. własność gruntu, budynku, samochodów, zobowiązania, etc. Nie dziedziczymy, ani nie przejmujemy firmy. Jakbyś chciał to kontynuować to musisz otworzyć nowa i od nowa budować wiarygodność finansowa swojej nowej działalności lub już co lepsze spółki, np. z o.o. I takie podmioty, czyli spółki kapitałowe można zbywać z majątkiem i ze zobowiązaniami. To osobne osoby prawne i zbywając udziały w spółce stajesz się jej właścicielem. Jeśli ma kredyt to z kredytem, jak ma nieruchomość to z nieruchomością.

Jeśli chciałbyś łatwego finansowania dla firmy polecam Private Loan Market Udzielają dobrych pożyczek bez zbędnych formalności.
aleksis88
Posty: 22
Rejestracja: 07 kwie 2023, 20:57:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1536x864

Przepisanie kredytu

Post autor: aleksis88 »

A czy ktoś z was może tutaj ma doświadczenie z firmą ClickLease ? Tak pytam, ponieważ oni ponoć oferują różne korzystne oferty finansowania, przykładowo leasing operacyjny poznań i różne inne opcje, które pozwolą klientom zrealizować różnorodne cele... Co możecie mi napisać na ten temat?
ODPOWIEDZ