Ogrzewanie

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
zbyhu88
Posty: 15
Rejestracja: 08 paź 2015, 17:36:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: zbyhu88 »

Jak myślicie ogrzewanie pompą ciepła jest to przyszłościowe i ekologiczne ogrzewanie??
timolannister
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:02:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Ogrzewanie

Post autor: timolannister »

tak, to może być pewnego rodzaju przyszłość oraz oszczędność. Aczkolwiek powinieneś dokładniej o tym poczytać w internecie.
marrek44ds
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2016, 14:15:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1360x768

Ogrzewanie

Post autor: marrek44ds »

niezłe ogrzewanie !
_________________
continued
szafia
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2013, 11:01:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Ogrzewanie

Post autor: szafia »

Nie słyszałam o takiej metodzie, za to spotkałam się ostatnio z tematem rekuperacji. Co o tym sądzicie?
rimbalaj
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2017, 12:41:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: rimbalaj »

moim zdaniem gazowe najlepsze
worelaf
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2017, 10:34:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: worelaf »

zgadzam się z tobą
Awatar użytkownika
lorden
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2017, 10:27:53
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x1024

Ogrzewanie

Post autor: lorden »

Może i ekologiczne, ale raczej mało komu opłaca się ogrzewać dom, w taki właśnie sposób. Jak dla mnie nic nie będzie w stanie zastąpić klasycznych metod ogrzewania domu. Jeśli ktoś ma w domu kocioł C.O. to najprawdopodobniej tak, czy inaczej może ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Wystarczy przerzucić się choćby na taki ekogroszek, który w przypadku wielu firm jest doskonale oczyszczony i bardzo wydajny. Moim ulubionym dostawcą jest firma Smart Trans - http://smarttrans.eu/. Mają bardzo ciekawą ofertę i dbają o klientów.
kazimierapro
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2017, 13:20:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Ogrzewanie

Post autor: kazimierapro »

MI chodzi ostatnio po głowie aby zamontować pompę ciepła u siebie, póki co mam stan surowy na budowie, tylko nie wiem czy to nie za duży koszt będzie, ktoś z Was posiada pompę ciepła u siebie ? Dodatkowo do pompy czym macie ocieplony dach ? Myślałem o wełnie mineralnej może na poddaszu, a resztę elewacji w styropianie. Ich znalazłem w sieci http://www.knaufinsulation.pl zajmują się dystrybucją wełny.
zbyhu88
Posty: 15
Rejestracja: 08 paź 2015, 17:36:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: zbyhu88 »

z tego co się już orientowałem w temacie pompy to można zamontować taką pompę w każdym domu tylko trzeba pomyśleć na etapie najlepiej projektowania domu. Bo pompa nie potrzebuje takich pomieszczeń jak kotłownia i składzik opału, komin. No i ogrzewanie raczej podłogowe a nie tradycyjnie grzejniki.
alana
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:14:11
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Ogrzewanie

Post autor: alana »

Te pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne.
onlineexpert
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2017, 11:29:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Ogrzewanie

Post autor: onlineexpert »

Witam,

Zastosowanie pompy ciepła jest obecnie jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań pod kątem rocznych kosztów ogrzewania. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ przy pracy tej pompy nie występuje zjawisko spalania. Mamy do wyboru gruntowe pompy ciepła lub powietrzne. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje stabilną pracę przy niskich temperaturach, lecz wymaga znacznie wyższych nakładów inwestycyjnych na wykonanie kolektorów gruntowych. Natomiast powietrzna pompa ciepła jest znacznie tańszym rozwiązaniem, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Takie rozwiązanie może być wykorzystywane do temperatury -20oC. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania polecam konsultację z autoryzowanym instalatorem.
Więcej o pompach ciepła z rodziny Supraeco marki Junkers można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
iggor38
Posty: 42
Rejestracja: 27 mar 2017, 13:28:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: iggor38 »

Muszę się z wami podzielić super stronką. Miałam problemy z moim trawnikiem nie wiedziałam jak się nim zająć. Na http://trawnikmarzen.pl/kosiarka-elektr ... my-modele/ znalazłam wiele cennych porad. Polecam
resa
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:56:17
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1368x912

Ogrzewanie

Post autor: resa »

Jeżeli już macie zamiar coś tam nitować, to lepiej zastanówcie się nad zakupem profesjonalnych części. Na stronie http://norsteel.pl/kategoria/nasza-ofer ... masterfix/ jest świetna oferta nitów, która z pewnością zadowoli każdego, kto chce zająć się tym tematem. Ja ostatnio musiałem poprawić kilka rzeczy i naprawdę sprawdziły się świetnie.
Awatar użytkownika
gaius
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:25:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Ogrzewanie

Post autor: gaius »

Hm... Wydaje mi się, że warto doradzić się w tym temacie znajomych. Sądzę, że z całą pewnością będą w stanie pomóc :)
Tylko bankruci umysłowi prowadzą sprzeczki.
lila83
Posty: 48
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:11:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Ogrzewanie

Post autor: lila83 »

A rozważał ktoś z was ogrzewanie infra red? Wydaje mi się, że cieszy się coraz większą popularnością. Z tego co czytałam to jest to nie tylko skuteczny, ale i zdrowy sposób na ciepło - często wykorzystywany np. w szpitalach czy domach opieki. Ktoś bliżej zna temat?
ODPOWIEDZ