Montaż internetu w domu

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
plozek
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwie 2022, 12:57:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Montaż internetu w domu

Post autor: plozek »

Hej, trochę off topic ale szukam routera WiFi i co możecie polecić? Smarty mam podpięte pod zigbee głównie. Parę rzeczy pod wifi tylko więc nie ma przesady z ilością połączeń ale zawsze się nazbiera, telefony, komputery, telewizory, konsole, fermentory, akwarium, licznik prądu, pralka zmywarka itd. Pewnie ze 20 urządzeń się znajdzie ale nie w tym rzecz.
Mam modem z routerem WiFi bez QoS i jak np gram i ktoś ogląda netflixa to mi gubi pakiety i tnie. Mam jakiś router xiaomi 3g który jest nawet w porządku ale jest trochę stary i męczy mnie chiński interfejs.
Brac coś z asusa, tplinka? To najbardziej popularne ale czy warte coś? Sąsiad ma do sprzedania tplinka C3200 bo widziałem że wystawił, wygląda ok, czy może coś lepszego znajdę?
januszkarpaty
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2022, 07:54:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Montaż internetu w domu

Post autor: januszkarpaty »

Ja mam mikrotik hap ac2 + cap ac i nie narzekam ale jako główny teraz wybrałbym hap ac3
Oprócz super WiFi na konsolach, tv, laptopach, telefonach to jeszcze 70 sterowników automatyki domowej komunikuje się ze sobą bez problemu. Nawet te na ogrodzie.
Na każde 50-70m^2 jeden cap ac daj.
Mikrotik może przerażać ustawieniami ale quickstart i Wikipedia mocno pomaga, a w razie czego zawsze można zrealizować co dusza zapragnie. Jeszcze ubiquity ma ładne interfejsy.
Najlepiej będzie skontaktować się z nimi:
https://www.napad.pl/produkty-1300-8741 ... one-hdmi#0
Powinni Ci coś odpowiedniego dobrac.
ODPOWIEDZ