Jakie forum wybrać?

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
serafinkowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:31:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Jakie forum wybrać?

Post autor: serafinkowy »

Witam, zamierzam zrobić forum, które nie jest takie typowe - np. że jest kilka forów na nim i na każdym z nich można powiedzieć co się chce, chodzi mi bardziej o coś w stylu Vanilla - ten pomysł mi się podoba, ale te oprogramowanie mi coś szwankuje więc postanowiłem wybrać inne, co polecacie, co by najbardziej odpowiadało? Z góry dziękuję :D

---- EDIT ----

Problem już rozwiązany - smf2 nadał się :D
Argentina86
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:38:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: Argentina86 »

Forum to dobry pomysł, ale w wybranej tematyce. W Twojej chyba niełatwo będzie zgarnąć do siebie ludzi i namówić ich, żeby pisali. Poza tym masz bardzo dużą konkurencję.
Fora się sprawdzają, ale w tematyce młodzieżowej (gdzie dzieciaki mają dużą potrzebę ekshibicjonizmu), kobiecej (gdy babki są sobie pogadać o diecie, jaką stosują) itp.
Turystyka to już niestety nie to samo.
Chyba będzie to jednak korzyść niewymierna. Lepiej postawić może jakiś kolejny blog zapleczowy.

____________________
Na tanie zakupy to tylko do nas http://zakupy.yolasite.com/ zapraszamy!
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 13:53:04 przez Argentina86, łącznie zmieniany 1 raz.
dariuszkowalczyk11
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2014, 18:41:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: dariuszkowalczyk11 »

Do forum można zastosować skrypt phpbyprzemo. A co do tematyki forum to ciężko mi coś powiedzieć. Ale należy pamiętać, że potrzebni będą też moderatorzy, żeby usuwać niechcianą treść.
Awatar użytkownika
Norbitor
Posty: 36
Rejestracja: 20 sie 2014, 20:00:41
Strona na CBA.pl: http://norbitor.cba.pl/
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1200
Kontakt:

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: Norbitor »

Jeżeli chodzi o fora, to dużo prościej stworzyć forum tematyczne. Wtedy też mamy odpowiednią kanwę rozwoju takiej witryny do całego portalu. Jeśli chodzi o skrypt, to na początek PhpBB (niekoniecznie by Przemo, sam tej modyfikacji nie lubię - wydaje mi się przeładowana) albo SMF. W dalszej perspektywie, gdy forum stałoby się rentowne, można przeskoczyć na IP.Board albo vBulletin (oba komercyjne), jednak nie jest to konieczne, PhpBB potrafi obsługiwać naprawdę wielkie fora.
Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.
frejmund
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2015, 17:51:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: frejmund »

Witaj faktycznie skoro już wybrałeś nie ma co doradzać. Według mnie to dobry wybór i na pewno sobie poradzisz. Z czasem forum się rozwinie.
julinka
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 01:50:30
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: julinka »

Pomysł dobry, bo ja osobiście nie lubię chodzić po różnych forach, kiedy mam ochotę wypowiedzieć się na kilka tematów, coś o polityce o kulturze i na przykład o tym, co mnie w danym momencie denerwuje. zazwyczaj fora są tematyczne.
noemikrk93
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2014, 00:21:16
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: noemikrk93 »

Vanilli nie znam, więc nie mam porównania. Ale sam pomysł forum wydaje się być ciekawy. Na pewno forum powinno mieć swojego administratora, który będzie jakoś porządkował wątki, pilnował, żeby zaraz nie zrobiło się z niego targowisko reklam indywidualnych.
Chik
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2013, 09:19:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: Chik »

Forum tematyczne dla młodzieży, albo samochodowe, budowlane. Tam gdzie ludzie szukają porady...
draklin
Posty: 34
Rejestracja: 01 paź 2015, 12:04:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Jakie forum wybrać?

Post autor: draklin »

Tematyczne zawsze się najlepiej sprawdzają.
sonialleeu
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 12:40:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Jakie forum wybrać?

Post autor: sonialleeu »

Przepraszam za wyciąganie starych rękopisów, ale bardzo mi zależy na tym temacie, zanim zadziałało tyle forów, były takie ciekawe dyskusje, szkoda, kiedy zaczęły znikać, były niesamowite fora turystyczne, na których ludzie opowiadali o swoich przygodach, teraz zastępuje format wideo, a nawet różne sieci społecznościowe i platformy blogowe, zastanawiam się, czy fora mają przyszłość?
sonialleeu
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 12:40:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Jakie forum wybrać?

Post autor: sonialleeu »

Fora oczywiście, że mają przyszłość, tylko trzeba zmienić nieco format. Blogi i vlogi są fajne i uwaga! mogą być dobrym uzupełnieniem forum :) Ale samo forum to platforma do wymiany myśli, miejsce, gdzie można z kimś pogadać i czegoś się zapytać. Najlepsze fora to akie, które mają stałych bywalców i nieco nowego "napływu" aby rosły. Np fora o tematyce: gdzie znajdziemy najtańsze wakacje cieszą się nadal dużą popularnością, zwłaszcza gdy są właśnie podpięte do jakiegoś bloga. I tak bym właśnie patzył na fora, nie jako osobne dzieło, tylko jako uzupełnienie bloga (albo blog uzupełnieniem forum). To chyba teraz najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ