Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 33,10-13

Czyli na mowę słów Ezawa: Ja mam dosyć bracie mój (stada trzód każde stado z osobna, według grup społecznych każdej z osobna) zatrzymaj sobie to, co twoje "Rzekł Jakub: O, nie ! Proszę cię, jeślim zdobył życzliwość twoją, przyjmij dar mój ode mnie (stada trzód każde stado z osobna, według grup społecznych każdej z osobna), bo oglądałem oblicze twoje, jak się ogląda oblicze męża Bożego i przyjąłeś mnie łaskawie (bo Jakub znalazł dar łaski u Boga Wszechmogącego, którego strzegł obóz wysłanników Boga Wszechmogącego, Genesis, rozdział 32,wersety od 1-2)" "Przyjmij, proszę, upominek mój, który ci złożyłem, gdyż Bóg był mi łaskawy i mam wszystko !" Czyli Ezaw ma przyjąć, prosi go Jakub, upominek Jakuba, który złożył Ezawowi Jakub, stada trzód każde stado z osobna, według grup społecznych każdej z osobna, gdyż Jakub znalazł łaskę u Boga Wszechmogącego i ma wszystko od Boga Wszechmogącego "A gdy usilnie nalegał na niego, przyjął (upominek, który złożył Ezawowi Jakub, stada trzód każde stado z osobna, według grup społecznych każdej z osobna) " "A potem rzekł: Ruszajmy w drogę i chodźmy, a ja pójdę z tobą" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do każdego z nas: Ruszajmy w drogę i chodźmy za stadami trzód każdej trzody z osobna, według grup społecznych każdej z osobna, a brat niech pójdzie z bratem "Odpowiedział mu Jakub: Pan mój (brat bliźniak mój) wie, że dzieci ( młody rodzaj informacji w formie energetycznej) są jeszcze wątłe, muszę też mieć wzgląd na owce ( rodzaj informacji w formie energetycznej) i krowy (rodzaj informacji w formie energetycznej) które karmią (rodzajem informacji w formie energetycznej) swoje młode (rodzaje informacji.) Jeśli popędzi się je przez jeden dzień,( od wschodu do zachodu słońca) zginie całe stado. (owiec, i krów, które karmią rodzajem informacji młode rodzaje informacji) (Rdz 33,10-13)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 33,14-20

"Niech pan mój (brat bliźniak mój) jedzie naprzód przed sługą swoim (bratem bliźniakiem swoim), a ja będę ciągnął powoli, w miarę jak nadąży (ze swoją formą ruchu, bydło - rodzaj informacji w formie energetycznej), które jest przede mną (Jakubem - rodzaj informacji w formie energetycznej), i jak nadążą (ze swoją młodą formą ruchu) dzieci (młody rodzaj informacji w formie energetycznej), aż dojdę do pana mego (brata bliźniaka mego) do Seiru" "Wtedy rzekł Ezaw: Pozwól tedy, że zostawię z tobą kilku z moich ludzi (z tych czterystu mężów, którzy z Ezawem przyszli na spotkanie z Jakubem)" "A on odpowiedział (mową słów): Po cóż to ? Bylem tylko zdobył życzliwość pana mego (brata bliźniaka mego)" "Tego dnia udał się Ezaw w drogę powrotną do Seiru, (z którego wyruszył z czterystoma mężami na spotkanie z Jakubem, bratem bliźniakiem swoim)" "a Jakub wyruszył do Sukkot i zbudował sobie dom, a dla stad swoich wystawił szałasy (bo zbliżała się pora deszczowa) Dlatego nazwano to miejsce Sukkot (szałasy)" "Na koniec (drogi do ziemi ojców swoich Abrahama i Izaaka) dotarł szczęśliwie po powrocie z Paddan - Aram (miasto potomków synów Nachora, brata Abrahama), do miasta Sychem (przeklętych potomków Chama, ojca Kanaana, Genesis, rozdział 9 werset 25) w ziemi kanaananejskiej, (przeklętych potomków Chama) i rozbił obóz pod miastem," "kupiwszy za sto srebrników od synów Chamora, ojca Sychema, część pola, na którym rozbił swój namiot" Czyli Jakub kupił za sto srebrnych monet od synów Chamora, ojca Sychema, część pola, które należało do Sychemu, miasta przeklętych potomków Chama, ojca Kanaana, na którym rozbił swój namiot (Rdz 10,6; 15-17) "Tam też postawił ołtarz i nazwał go: Bóg jest Bogiem Izraela" Czyli tam też na części pola, które należało do Sychemu, miasta przeklętych potomków Chama, ojca Kanaana, postawił ołtarz, by tam też w wyznaczonym miejscu umieścić system ofiarniczy, i nazwał postawiony ołtarz: Bóg Wszechmogący jest Bogiem Izraela, bo swoją wolę Bóg Wszechmogący wypełniał w Izraelu (Rdz 33,14-20)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,1-5

"A Dina, córka Lei, którą urodziła Jakubowi, wyszła, aby rozejrzeć się między dziewczętami kraju (podzielonych w rodzie i plemieniu przeklętych synów Chama, ojca Kanaana, podzielony w rodzie i plemieniu Kanaan zrodził Chiwwitę, podzielony w rodzie i plemieniu Chiwwita zrodził przeklęte plemię Chiwitów, według imienia swego, Genesis 9, 25; 10, 6; 15-17) "Gdy ją ujrzał Sychem, syn Chamora, Chiwwity, księcia tego kraju, porwał ją, spał z nią i zgwałcił ją" Czyli gdy Dinę, córkę Jakuba, ujrzał Sychem, syn Chamora Chiwwity z przeklętego plemienia Chiwwitów, księcia tego kraju, podzielonych w rodzie i plemieniu przeklętych synów Kanaana. Podzielonych w rodzie i plemieniu według imion ich, zrodzili przeklęte plemiona Kananejczyków, według imion ich (Rdz 9,25; 10,6; 13-18) Porwał Dinę, córkę Jakuba, by na miejscu, na które ją porwał leżeć z Diną, córką Jakuba, która nie była żoną Sychema, syna Chamora z przeklętego plemienia Chiwwitów, użył przemocy, by dokonać aktu rozradzania się z Diną, córką Jakuba, która nie była jego żoną. "Przylgnął jednak cała duszą do Diny, córki Jakuba, pokochał tę dziewczynę i czule do niej się odzywał" Czyli przylgnął jednak całym uczuciem, pragnieniem i myślą do Diny, córki Jakuba, i wyrazem pokochania tej dziewczyny była mowa słów - nośnik uczuć, pragnień i myśli do tej dziewczyny, córki Jakuba "I rzekł Sychem do Chamora, ojca swego: Weź mi tę dzieweczkę za żonę" Czyli i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik pieszczotliwej mowy słów Sychema do Chamora ojca swego: Weź mi tę dzieweczkę za żonę. "Jakub usłyszał wprawdzie (nośnik mowy słów, że Sychem, syn Chamora z przeklętego plemienia Chiwwitów) zhańbił Dinę, córkę jego, lecz ponieważ synowie jego byli przy bydle na polu, nic nie powiedział Jakub (synom swoim), aż do ich przybycia" (Rdz 34,1-5)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,6-10

"Chamor, ojciec Sychema, udał się do Jakuba, aby się z nim rozmówić" Czyli wtedy Chamor z przeklętego plemienia Chiwwitów, ojciec Sychema udał się do Jakuba, aby się z nim rozmówić, gdy Sychem, syn Chamora, zhańbił Dinę, córkę Jakuba, bo porwał ją, spał z nią i zgwałcił ją. "A gdy synowie Jakuba przyszli z pola i usłyszeli o tym, zasmucili się mężowie ci i bardzo się rozgniewali, że dopuścił się bezwstydnego czynu w Izraelu, śpiąc z córką Jakuba, a tak nie wolno" Czyli a gdy synowie Jakuba przyszli z pola i usłyszeli mowę słów o tym, że Sychem, syn Chamora z przeklętego plemienia Chiwwitów, zhańbił Dinę, zasmucili się mową słów o tym mężowie ci i bardzo się rozgniewali, gdy usłyszeli mowę słów o tym, że Sychem, syn Chamora z przeklętego plemienia Chiwwitów dopuścił się haniebnego bezwstydnego czynu w Izraelu, w którym swoją wolę wypełniał Bóg Wszechmogący, a tak nie wolno czynić w Izraelu, bo Dinę córkę Jakuba, porwał ją, spał z nią i zgwałcił ją. "Chamor zaś tak odezwał się do nich: Sychem, syn mój, całą duszą przylgnął do córki waszej. Dajcie mu ją za żonę, proszę," Czyli Chamor zaś taką odezwał się mową słów do Jakuba i synów jego: Sychem, syn mój całą duszą przylgnął do córki waszej. Dajcie mu ją za żonę, proszę, wtedy prosi, gdy Sychem, syn jego Dinę, córkę Jakuba, porwał ją, spał z nią i zgwałcił ją. Analogicznie do tych, którzy najpierw haniebnie, ohydnie i okrutnie czynią, a następnie proszą żeby im dać... (Przyp. 28, 9) "i spowinowaćcie się z nami: Dawajcie nam za żony córki wasze, a bierzcie za żony córki nasze," Czyli spowinowaćcie się z nami przez córki wasze i córki nasze: Dawajcie nam za żony, córki wasze, a bierzcie za żony córki nasze "i mieszkajcie z nami. Ziemia stoi przed wami otworem: Osiedlajcie się w niej, uprawiajcie handel i nabywajcie ją na własność !" Czyli i mieszkać ma Jakub z braćmi Diny, z przeklętym plemieniem Chiwwitów w ziemi przeklętych plemion Kananejczyków, która dla Jakuba i braci Diny jest otwartą przestrzenią. Osiedlać się mają w tej ziemi, przeklętych plemion Kananejczyków, uprawiać handel i nabywać ziemię na własność od synów Chamora (Rdz 33,19) księcia tego kraju przeklętych plemion Kananejczyków, z przeklętego plemienia Chiwwitów (Rdz 34,6-10)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,11-15

"A Sychem rzekł do ojca i braci jej: Jeżeli tylko doznam życzliwości od was, dam, cokolwiek ode mnie zażądacie" Czyli Sychem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do ojca i braci Diny, którą zhańbił, bo porwał ją, spał z nią i zgwałcił ją. Jeżeli tylko Sychem dozna życzliwości od ojca i braci Diny, którą zhańbił, da cokolwiek od niego zażądają ojciec i bracia Diny. Nie dozna życzliwości od nich, jak doznał życzliwości każdy z nas od Boga Ojca Wszechmogącego, za czyny nasze, nie żądaliśmy, a dał nam Jezusa Zbawiciela wzór człowieka, dla człowieka, aby za czyny każdego z nas nie ponieś śmiertelnych konsekwencji, które Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu (Jan 3,16) By każdy z nas był zbawiony, żył wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości - Eden (Obj. 21,1-5) "Zażądajcie ode mnie choćby bardzo wysokiego wiana i daru, a dam, jak mi powiecie, tylko dajcie mi tę dziewczynę za żonę " Czyli nie zażądaliśmy od Boga Ojca Wszechmogącego, a dał nam Jezusa Zbawiciela, i dar łaski zbawienia niczym nie zasłużony w Jezusie Zbawicielu (Efez. 2,7-10), aby każdy z nas był zbawiony, żył wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości - Eden (Rdz 2,8) "Wtedy synowie Jakuba odpowiedzieli Sychemowi i Chamorowi, ojcu jego podstępnie, bo zhańbił siostrę ich Dinę" Czyli za czyny haniebne, nie odpowiada się podstępnie, bo to jest hańbą, dla tych którzy czynią haniebnie i odpowiadają podstępnie "mówiąc do nich: Nie możemy uczynić tego, aby siostrę naszą wydać za człowieka nieobrzezanego, bo to byłoby hańbą dla nas" Czyli mówili do nich podstępnie, bo nie byłoby hańbą wydanie siostry ich za człowieka nieobrzezanego, bo hańbą jest czynienie haniebnie i mówienie podstępnie " Tylko pod tym warunkiem wyrazimy zgodę, jeżeli staniecie się jak my, każąc obrzezać każdego mężczyznę u was" Czyli stawianie warunków jest podstępem, aby wyrazili zgodę, ci który czynią haniebnie, i stali się jak oni którzy mówią podstępnie (Rdz 34,11-15)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,16-21

"Wtedy damy wam córki nasze, a córki wasze pojmiemy sobie za żony, zamieszkamy z wami i staniemy się jednym ludem" Czyli wtedy oni, którzy mówią podstępnie dadzą córki swoje tym, co czynią haniebnie, a córki tych, co czynią haniebnie pojmą sobie za żony i zamieszkają razem, oni którzy mówią podstępnie z tymi, co czynią haniebnie i staną się jednym ludem tych, którzy mówią podstępnie z tymi, co czynią haniebnie "Lecz jeśli nas nie usłuchacie i nie obrzezacie się, weźmiemy córkę naszą i odjedziemy" Czyli lecz jeśli tych, co mówią podstępnie nie usłuchają, oni, którzy czynią haniebnie i nie staną się jak oni, którzy mówią podstępie, zabiorą córkę swoją, od tych którzy czynią haniebnie i odjadą oni, którzy mówią podstępnie, od tych, co czynią haniebnie "Słowa ich podobały się Chamorowi i Sychemowi, synowi Chamora" Czyli słowa ich mowy podstępnej podobały się ojcu i synowi z przeklętego plemienia Chiwwitów, którzy czynią haniebnie "Młodzieniec nie zawahał się uczynić tego, bo pokochał córkę Jakuba; był zaś najbardziej poważany w całej swojej rodzinie" Czyli młodzieniec Sychem, który czynił haniebnie nie zawahał się, by stać się jak oni, którzy mówią podstępnie, bo pokochał Dinę, córkę Jakuba, którą porwał, spał z nią i zgwałcił ją, wtedy chciał, by dali mu ją za żonę. Był zaś młodzieniec Sychem, który czynił haniebnie najbardziej poważany w całej swojej rodzinie, w której czynią haniebnie "Potem przyszedł Chamor i Sychem, syn jego, do bramy miasta swego i rzekli do mieszkańców miasta swego tak:" Czyli potem przyszedł Chamor książę tego kraju, w którym czynią haniebnie i młodzieniec Sychem, syn jego do bramy miasta Sychemu, w którym czynią haniebnie i rzekli - nośnik mowy, jednomyślnych słów Chamora i Sychema, syna jego, do mieszkańców Sychemu, którzy czynią haniebnie tak: "Mężowie ci, (którzy mówią podstępnie) są pokojowo usposobieni wobec nas, (którzy czynią haniebnie), niech więc zamieszkają, (którzy mówią podstępnie) z nami, (którzy czynią haniebnie) w kraju, (w którym czynią haniebnie) i uprawiają, (którzy mówią podstępnie) handel; ziemi jest tu (u tych, co czynią haniebnie) dosyć dla tych, (którzy mówią podstępnie) Córki ich, (którzy mówią podstępnie) brać będziemy sobie za żony, (którzy czynią haniebnie), a córki nasze, (którzy czynią haniebnie) będziemy za nich, (którzy mówią podstępnie) wydawać" (Rdz 34,16-21)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,22-26

"Lecz mężowie ci, (którzy mówią podstępnie) zgadzają się zamieszkać z nami, (którzy czynią haniebnie), aby stać się jednym ludem, (którzy mówią podstępnie, i czynią haniebnie), tylko pod tym warunkiem, że każdy mężczyzna u nas, (którzy czynią haniebnie) zostanie obrzezany, tak jak oni, (którzy mówią podstępnie) są obrzezani" "Czyż trzody ich i dobytek ich, i wszystko bydło ich nie będzie nasze ? Dajmy im tylko naszą zgodę, aby zamieszkali wśród nas" Czyli czyż trzody ich i dobytek ich, i wszystko bydło ich nie będzie nasze ?, tych którzy czynią haniebnie. Dajmy im tylko na postawiony warunek naszą podstępną zgodę, aby zamieszkali wśród nas, wtedy im, którzy mówią podstępnie, damy naszą podstępną zgodę, i uczynimy haniebnie im, którzy mówią podstępnie "I usłuchali Chamora i Sychema, syna jego, wszyscy mieszkańcy tego miasta i wszyscy mężczyźni obrzezali się, każdy mieszkaniec miasta" Czyli i usłuchali mowy słów, podstępnej zgody Chamora i Sychema, syna jego, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek im, którzy mówią podstępnie, dali podstępną zgodę, wszyscy mieszkańcy tego miasta, w którym czynili haniebnie, i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, i wszyscy mężczyźni, którzy czynili haniebnie, stali się jak oni, którzy mówią podstępnie, każdy mieszkaniec miasta Sychemu, w którym czynili haniebnie i na postawiony warunek ich, którzy mówią podstępnie dali podstępną zgodę, aby im, którzy mówią podstępnie uczynić haniebnie. "A trzeciego dnia, gdy byli cierpiący, dwaj synowie Jakuba, Symeon i Lewi, bracia Diny, wzięli swoje miecze, wtargnęli bez przeszkód do miasta i wymordowali wszystkich mężczyzn" Czyli a trzeciego dnia, w którym zmartwychwstał Jezus Zbawiciel, gdy byli cierpiący po obrzezaniu się tych, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, wszyscy mieszkańcy Sychemu. Dwaj synowie Jakuba, których urodziła Lea, Symeon i Lewi, bracia Diny, wzięli swoje miecze, wtargnęli bez przeszkód, bo byli cierpiący po obrzezaniu się, do miasta Sychemu, i pozbawili życia wszystkich mężczyzn, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby im, gdy zamieszkają wśród nich uczynić haniebnie "Zabili mieczem Chamora oraz Sychema, syna jego, i zabrali Dinę z domu Sychema i odeszli" Czyli pozbawili życia mieczem, Chamora oraz Sychema, syna jego, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby, gdy zamieszkają wśród nich uczynić haniebnie, im którzy mówią podstępnie, i odeszli ci, którzy mówią podstępnie od tych, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby, gdy zamieszkają wśród nich uczynić haniebnie, im którzy mówią podstępnie (Rdz 34,22-26)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 34,27-31

"Synowie Jakuba zaś napadli na pobitych i złupili miasto, ponieważ zhańbiono ich siostrę" Czyli synowie Jakuba, Symeon i Lewi, którzy mówili podstępnie i uczynili haniebnie napadli na pobitych i zabrali to, co było w mieście tych, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby gdy zamieszkają wśród nich, uczynić haniebnie im, którzy mówili podstępnie, ponieważ zhańbiono ich siostrę Dinę, w tym mieście, w którym czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę wszyscy mieszkańcy tego miasta "Zabrali trzody ich i bydło ich, i osły ich, i to co było w mieście, i co było na polu" Czyli zabrali, którzy mówili podstępnie i uczynili haniebnie tym, co czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby gdy zamieszkają wśród nich, uczynić haniebnie, im którzy mówili podstępnie, aby to co było ich należało do tych, którzy mówili podstępnie i uczynili haniebnie "Uprowadzili do niewoli całe ich mienie i wszystkie ich dzieci, i kobiety i złupili wszystko co było w domach" Czyli uprowadzili, którzy mówili podstępnie i uczynili haniebnie do niewoli całą ich własność i wszystkie ich dzieci, i kobiety i zabrali wszystko, co było w domach tych, którzy czynili haniebnie i na postawiony warunek dali podstępną zgodę, aby gdy zamieszkają wśród nich, uczynić haniebnie im, którzy mówili podstępnie (Rdz 34,23) "Wtedy Jakub rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Symeona i do Lewiego: Sprowadziliście na mnie nieszczęście i hańbę (czynem haniebnym) w oczach mieszkańców tej ziemi, Kananejczyków i Peryzejczyków (przeklętych potomków Chama), a przecież ja mam mało ludzi, i gdy oni zbiorą się (przeklęci potomkowie Chama) przeciwko mnie, (w którym swoją wolę wypełniał Bóg Wszechmogący), pobiją mnie i zginę ja i dom mój (nie pobiją Jakuba i nie zginie Jakub i dom jego, bo w Jakubie swoją wolę wypełniał Bóg Wszechmogący) " "A oni odpowiedzieli: Czy jemu wolno było obejść się z siostrą naszą jak z nierządnicą ? " Czyli jemu, ojcu jego i wszystkim mieszkańcom tego miasta, nie wolno było czynić haniebnie i na postawiony warunek, dać im podstępną zgodę, aby gdy zamieszkają wśród nich, uczynić im haniebnie, a im, którzy mówili podstępnie, nie wolno było uczynić haniebnie (Rdz 34,27-31) [/b]
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,1-4

"Potem rzekł Bóg do Jakuba: Wstań idź do Betelu i osiądź tam. Zbuduj tam ołtarz Bogu, który ci się ukazał, gdy uciekałeś przed Ezawem, bratem swoim" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracje - nośnik mowy słów Boga do Jakuba, który ma wstać z miejsca, na którym był i ma iść do Betelu - Domu pośród przedmiotów kultu religijnego zachodu i wschodu i przebywać tam (Rdz 12,8)Założyć ma Jakub pośród przedmiotów kultu religijnego zachodu i wschodu, system ofiarniczy Bogu, który się ukazał Jakubowi, gdy uciekał przed Ezawem, bratem bliźniakiem swoim, który powziął zamiar, że zabije Jakuba, brata bliźniaka swego (Rdz 27, 41) "Wtedy rzekł Jakub do swej rodziny i do wszystkich, którzy z nim byli: Usuńcie obcych bogów spośród siebie, oczyśćcie się i zmieńcie szaty wasze !" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do swej rodziny i do wszystkich, którzy z nim byli, że mają usunąć przedmioty kultu religijnego spośród siebie, religii zachodu i religii wschodu, uwolnijcie się od przedmiotów kultu religijnego spośród siebie religii zachodu i wschodu i zmieńcie świadomość waszą !, że przedmioty kultu religijnego zachodu i wschodu, nie wysłuchują w dniu niedoli naszej i nie są z nami w drodze którą odbywamy "Wstawszy bowiem, pójdźmy do Betelu. Tam zbuduję ołtarz Bogu, który mię wysłuchał w dniu niedoli mojej i był ze mną w drodze, którą odbyłem" Czyli wstańmy z tego miejsca, na którym przebywamy i pójdźmy do Betelu - Domu pośród przedmiotów kultu religijnego zachodu i wschodu. Tam założę system ofiarniczy Bogu, który mię wysłuchał w dniu niedoli mojej i był ze mną w drodze, którą odbyłem (Rdz 28,15)"I oddali Jakubowi wszystkich obcych bogów (wszystkie przedmioty kultu religijnego zachodu i wschodu), których mieli, i kolczyki (ozdoby swoje), które mieli w uszach. Jakub zaś zakopał je pod dębem (według zwyczaju wierzeń przodków Rdz 12, 6; 14,13; 35,8; Sdz. 6,19; 9,6; 2Sam. 18,9) koło Sychemu" (Rdz 35,1-4)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,5-10

"A gdy wyruszyli (z okolic Sychemu) przyszedł od Boga strach na miasta okoliczne (przeklętych potomków Chama), tak że nikt (z przeklętych potomków Chama) nie ścigał synów Jakuba, (w których swoją wolę wypełniał Bóg Wszechmogący)" "I przyszedł Jakub do Luz (bez przyrzeczeń, zobowiązań i bezpieczeństwa), które jest w ziemi kanaanejskiej (przeklętych potomków Chama) to jest Betelu (Domu) on (Jakub z rodziną swoją) i wszyscy jego ludzie" "I zbudował tam ołtarz i nazwał to miejsce El - Betel, bo tam objawił mu się Bóg, gdy uciekał przed bratem swoim" Czyli i założył Jakub system ofiarniczy w Betelu, i nazwał to miejsce El - Betel - Dom Boży, bo tam w Betelu - Domu objawił się Jakubowi Bóg, który wysłuchał Jakuba w dniu niedoli jego i był z Jakubem, by strzec go w drodze, którą odbył z Berr - Szeby do Paddan - Aram, miasta potomków Nachora, brata Abrahama, gdy uciekał przed Ezawem, bratem bliźniakiem swoim, który powziął zamiar, że zabije Jakuba, brata bliźniaka swego (Rdz 27,41) "Wtedy umarła Debora, mamka Rebeki, i została pochowana poniżej Betelu pod dębem; i nazwano go dębem płaczu" Czyli wtedy gdy przyszli do Betelu - Domu Bożego, została ukończona destrukcja Debory (Rdz 25,7-8), mamki Rebeki, matki Jakuba i Ezawa, braci bliźniaków, i została pochowana poniżej grzbietu górskiego Betelu pod dębem, który według zwyczaju wierzeń przodków był źródłem długiego życia i wielkiej mocy; i nazwano go - źródło długiego życia i wielkiej mocy - dębem płaczu, bo długie życie i wielką moc ukończy destrukcja. "I znów ukazał się Bóg Jakubowi, gdy wracał z Paddan - Aram, i błogosławił mu" Czyli ukazał się Bóg Jakubowi w Betelu - Domu Bożym, gdy szedł do Paddan - Aram, by strzec Jakuba i swoją wolę wypełnić w Jakubie (Rdz 28,15) I znów ukazał się Bóg Jakubowi w Machanaim i Penielu, gdy wracał z Paddan - Aram, by strzec Jakuba i swoją wolę wypełnić w Jakubie (Rdz 32,1-2; 29-30) "I rzekł do niego Bóg: Imię twoje jest Jakub; lecz odtąd nie będziesz się nazywał Jakub, ale imię twoje będzie Izrael. I nazwał go imieniem Izrael" Czyli i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja- nośnik mowy słów Boga do Jakuba: Imię twoje jest Jakub - podchodzący; lecz odtąd nie będziesz się nazywał Jakub - podchodzący, ale imię twoje będzie Izrael - zwycięzca (Rdz 32,28). I nazwał Jakuba Bóg Wszechmogący imieniem Izrael - zwycięzca, w którym swoją wolę wypełnia Bóg Wszechmogący (Rdz 35,5-10)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,11-15

"Potem rzekł do niego Bóg: Jam jest Bóg Wszechmogący ! Rozradzaj się i rozmnażaj się. Od ciebie pochodzić będzie naród, a nawet mnóstwo narodów, i królowie wywodzić się będą od ciebie" Czyli potem rzekł do Jakuba Bóg, jak rzekł do Abrahama: Jam jest Bóg Wszechmogący !, trwaj w jedności ze mną i bądź doskonałym ! Bo ustanowi przymierze Bóg Wszechmogący z Jakubem i potomstwem Jakuba, jak ustanowił przyrzeczenie i zobowiązanie z Abrahamem i potomstwem Abrahama (Rdz 17, 1 -14) Rozradzaj się i rozmnażaj się w liczne potomstwo, bo w potomstwie Jakuba swoją wolę wypełni Bóg Wszechmogący. Od Jakuba pochodzić będzie naród potomków Jakuba, a nawet w mnóstwie narodów będą potomkowie Jakuba, i ród królewski wywodzić się będzie od potomków Jakuba "A ziemię, którą dałem Abrahamowi i Izaakowi, dam tobie, i potomstwu twemu po tobie dam tę ziemię" Czyli a ziemię kanaanejską, którą dał Bóg Wszechmogący Abrahamowi (Rdz 17,8) i Izaakowi (Rdz 26,3) da Jakubowi i potomstwu Jakuba po Jakubie tę ziemię kanaanejską (Rdz 28,13-14) "I odszedł Bóg od niego (Jakuba) w górę (do wymiaru źródła informacji) z miejsca (gór Betelu), gdzie z nim (Jakubem) rozmawiał (Bóg Wszechmogący)" "Jakub zaś postawił pomnik na tym miejscu, gdzie Bóg z nim rozmawiał, pomnik kamienny, i wylał nań ofiarę z płynów, i polał go oliwą" Czyli Jakub natomiast postawił pomnik świadectwa przyrzeczenia Boga Wszechmogącego, na tym miejscu w górach Betelu, gdzie Bóg Wszechmogący z Jakubem rozmawiał, pomnik świadectwa przyrzeczenia, kamieniem węgielnym, i wylał na pomnik świadectwa przyrzeczenia ofiarę z płynów, i namaścił go oliwą, która jest zobowiązaniem Jakuba i potomstwa Jakuba po Jakubie wobec świadectwa przyrzeczenia Boga Wszechmogącego, na tym miejscu w górach Betelu "Miejsce, gdzie Bóg z nim rozmawiał, nazwał Jakub Betel" Czyli miejsce w górach Betelu, gdzie Bóg Wszechmogący z Jakubem rozmawiał, nazwał Jakub Betel - Dom Przymierza z Bogiem Wszechmogącym (Rdz 35,11-15)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,16-18

"Potem wyruszyli z Betelu i gdy mieli jeszcze kawałek drogi do Efraty, Rachela poczęła rodzić, a miała ciężki poród" Czyli potem wyruszył Jakub z rodziną i ze wszystkimi, którzy z Jakubem byli, z Betelu - Domu Przymierza Boga Wszechmogącego z Jakubem, a gdy mieli jeszcze kawałek drogi, by dojść do Efraty. Rachela - rodzaj informacji w formie energetycznej, z funkcjonalnie ukształtowanym wewnętrznie rodzajem informacji w formie energetycznej, do poczęcia i rodzenia. Poczęła rodzić, bo zostały ukończone oddziaływania informacyjne, funkcjonalnie ukształtowanego wewnętrznie rodzaju informacji w formie energetycznej, do poczęcia i rodzenia, z poczętym młodym rodzajem informacji w formie energetyczne, do oddziaływań informacyjnych w wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. A miała ciężki poród, bo z funkcjonalnie ukształtowanego wewnętrznie rodzaju informacji do poczęcia i rodzenia nie mógł wyjść poczęty młody rodzaj informacji w formie energetycznej, do oddziaływań informacyjnych w wszechinformacji ze wszechinformacją "A gdy ciężko rodziła, rzekła do niej położna: Nie bój się, bo i tym razem masz syna" Czyli a gdy ciężko rodziła, wtedy gdy zostały ukończone oddziaływania informacyjne, funkcjonalnie ukształtowanego wewnętrznie rodzaju informacji w formie energetycznej, do poczęcia i rodzenia, z poczętym młodym rodzajem informacji w formie energetycznej, a nie mogły się rozpocząć oddziaływania informacyjne w wszechinformacji ze wszechinformacją. Rzekła do Racheli położna: nie bój się (ciężkiego porodu), bo i tym razem (jak poprzednio) masz syna, potomka danego od Boga Wszechmogącego (Rdz 30,22-24) "A gdy uchodziła z niej dusza, bo umierała, nazwała go: Ben-Oni, lecz ojciec jego nazwał go Beniamin" Czyli a gdy uchodziła z Racheli dusza - rozpoczęło się holograficzne kodowanie informacji o całości rodzaju informacji Racheli i jej nośników informacji, myśli, słów, i czynów, w trójwymiarowym barwnym obrazie, wizji i fonii, w wyższym wymiarze informacyjnym. Bo Rachela wypełniała wolę Boga Wszechmogącego (Rdz 35,1-4) Umierała Rachela, bo zaczęły ustawać oddziaływania informacyjne, rodzaju informacji Racheli w wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. I nazwała syna: Ben - Oni (syn mojej boleści) lecz Jakub, ojciec jego nazwał syna Beniamin (syn prawicy). Według hierarchii ważności Jakuba, ojca jego (Rdz 35,16-18)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,19-21

"I umarła Rachela, i została pochowana przy drodze do Efraty, czyli do Betlejemu" Czyli i umarła Rachela - rodzaj informacji w formie energetycznej, bo ustały oddziaływania informacyjne, rodzaju informacji Racheli w wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. I została pochowana Rachela - rodzaj informacji w formie energetycznej bez oddziaływań informacyjnych przy drodze, która prowadzi do Efraty, czyli do Betlejemu - Domu chleba. Analogicznie do umierania każdego człowieka w różnych okolicznościach, z których uchodzi dusza - rozpoczyna się holograficzne kodowanie informacji o całości rodzaju informacji każdego człowieka i jego nośników informacji, myśli, słów i czynów w trójwymiarowym barwnym obrazie wizji i fonii w wyższym wymiarze informacyjnym. Wtedy gdy człowiek wypełnia wolę Boga Wszechmogącego (Rdz 35, 1-4), a gdy nie wypełnia woli Boga Wszechmogącego, wtedy rozpoczyna się holograficzne kodowanie informacji o całości rodzaju informacji człowieka i jego falowych nośników informacji, myśli, słów i czynów w trójwymiarowym barwnym obrazie, wizji i fonii, w najniższym wymiarze energetyczno - informacyjnym. Według fizyki kwantowej, falowe niskie wibracje są kodowane tunelowo, a według współczesnego odkrycia medycyny, wysokie wibracje są kodowane w wyższym wymiarze wysokich wibracji, a falowe niskie wibracje są kodowane tunelowo, w najniższym wymiarze energetycznym niskich wibracji. Czyli wiedza świecka zbieżna z Biblią "A Jakub postawił na jej grobie pomnik. Pomnik ten jest na grobie Racheli po dziś dzień" Czyli a Jakub postawił na jej grobie pomnik pamięci o Racheli - rodzaj informacji w formie energetycznej w grobie bez oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją , której została holograficznie zakodowana informacja o całości rodzaju informacji i jej nośników, myśli, słów i czynów w trójwymiarowym barwnym obrazie, wizji i fonii, w wyższym wymiarze informacyjnym. Bo Rachela wypełniała wolę Boga Wszechmogącego (Rdz 35,1-4) Pomnik pamięci o Racheli jest na grobie Racheli po dziś dzień. Analogicznie do pomników pamięci o umarłych, które są na grobach umarłych po dziś dzień "Potem wyruszył Izrael - Zwycięzca i rozbił namiot swój poza Migdal - Eder (w okolicy Betlejem - Dom chleba)" (Rdz 35,19-21)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,22-24

"A gdy Izrael mieszkał w tym kraju poszedł Ruben i spał z Bilhą, nałożnicą ojca swego. A Izrael dowiedział się o tym. A synów Jakuba było dwunastu" Czyli a gdy Izrael - Zwycięzca zamieszkał w tym kraju, w okolicy Betlejemu - Domu chleba. Poszedł Ruben do namiotu Bilhy i spał z nią, nałożnicą ojca swego, służącą Racheli, która urodziła Jakubowi synów: Dan i Naftali. A Izrael - Zwycięzca dowiedział się o tym, że jego pierworodny, którego urodziła Jakubowi Lea, spał z Bilhą służącą Racheli, nałożnicą ojca swego (Rdz 29,32; 30,3-8) A synów Jakuba było dwunastu według kolejności, w której urodziły Jakubowi żony i nałożnice "Synowie Lei: pierworodny Jakuba Ruben (według słów Lei, bo troskliwie wejrzał Bóg Wszechmogący na niedole moją, bycia niekochaną, bo teraz mąż mój będzie mnie kochał), Symeon (według słów Lei, bo usłyszał Bóg Wszechmogący, że nie było daru łaski bycia kochaną, dlatego dał mi tego syna), Lewi ( według słów Lei, bo teraz wreszcie przywiąże się do niekochanej, i bez daru łaski bycia kochaną, bo urodziła Jakubowi trzech synów), Juda (według słów Lei, bo tym razem będę sławić Boga Wszechmogącego, Rdz 29,32-35), Issachar (według myśli Lei, że Bóg Wszechmogący dał jej nagrodę, że dała Jakubowi mężowi swemu za żonę Zylpe służącą swoją) i Zebulon, bo obdarzył Leę Bóg Wszechmogący pięknym darem, bo urodziła Jakubowi sześciu synów, Rdz 30,17-20)" Analogicznie do obdarzenia każdego z nas pięknym darem, sześciu dni stwarzania uniwersum przez Boga Wszechmogącego i siódmego dnia szabatu - sobota odpoczynku dla zdrowia naszego (Rdz 2,2-3) "Synowie Racheli: Józef (nazwany według słów Racheli: Oby Bóg Wszechmogący dał mi jeszcze jednego syna, Rdz 30,22-24 i Beniamin, (którego Rachela nazwała Ben - Oni (syn mojej boleści), lecz Jakub ojciec jego nazwał go Beniamin (syn prawicy) według hierarchii ważności Jakuba, ojca jego, Rdz 35, 17-18)" (Rdz 35,22-24)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1360x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 35,25-29

"Synowie Bilhy, służącej Racheli: Dan (nazwała go Rachela, bo oddał Racheli Bóg Wszechmogący sprawiedliwość, a słuchał głosu Racheli Jakub, i Naftali, bo nadludzkie boje, ze sprawiedliwością Boga Wszechmogącego stoczyła Rachela z Leą siostrą swoją)" (Rdz 30,6-8) "Synowie Zylpy, służącej Lei: Gad (nazwała go Lea, bo na pomyślność i Aszer, bo na szczęście (Rdz 30,11-13) To są synowie Jakuba, (których urodziły żony i nałożnice Jakuba w Paddan - Aram, miasto potomków Nachora, brata Abrahama, i w okolicy Betlejem )" (Rdz 35,16-18)" Potem przyszedł Jakub do Izaaka, ojca swego, do dąbrowy Mamre, do miasta Arba, to jest Hebronu (Rdz 14,13; 23,19), gdzie mieszkał Abraham jako gość (tam urodził się Izaak, Rdz 18,1)" "A Izaak miał sto osiemdziesiąt lat" Czyli a Izaak - funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie i wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej w wszechinformacji, z którym się odbywały oddziaływania informacyjne ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji przez sto osiemdziesiąt lat lunarnych, według miesiąca synodycznego i syderycznego "Potem Izaak opadł z sił i umarł, i został przyłączony do przodków swoich, sędziwy i syty dni. A pochowali go synowie jego Ezaw i Jakub" Czyli potem Izaak opadł z sił i umarł, bo zjedzony owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) W systemie duchowo - informacyjnej całości, uczynił falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, Izaaka - funkcjonalnie ukształtowany rodzaj informacji w formie energetycznej w wszechinformacji ze wszechinformacją. A falowe zakłócenia w systemie duchowo - informacyjnej całości, stały się przyczyną ustawania cyklicznych oddziaływań informacyjnych, Izaaka - rodzaj informacji w formie energetycznej w wszechinformacji z wszechinformacją. W systemie duchowo - informacyjnym, trwające falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych Izaaka - rodzaj informacji w formie energetycznej w wszechinformacji ze wszechinformacją, stały się przyczyną destrukcji Izaaka. I umarł Izaak, bo została zakończona długa destrukcja Izaaka przez sto osiemdziesiąt lat lunarnych, i został przyłączony do przodków swoich z rodu Sema,w sędziwej starości, w którym w obfitości wypełniał swoją wolę Bóg Wszechmogący. A pochowali Izaaka synowie jego Ezaw i Jakub w jaskinia na polu Machpela, na wschód od dąbrowy Mamre, w ziemi kananejskiej, którą wraz z polem nabył Abraham na grób dziedziczny od Efrona Chetyty (Rdz 23) Tam pochowano Abrahama, Sarę żonę jego, Izaaka, i Rachelę żonę jego (Rdz 35,25-29)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
ODPOWIEDZ