Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 27,32-35

"Wtedy rzekł do niego Izaak, ojciec jego: Kto ty jesteś ? A on odpowiedział: Jam jest syn twój, pierworodny twój, Ezaw" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do syna swego, Izaaka ojca braci bliźniaków: Kto ty jesteś ? Bo nie poznał syna swego Ezawa po głosie jego. A Ezaw syn jego odpowiedział mową słów: Jam jest syn twój, pierworodny twój Ezaw, który pierworodztwo swoje sprzedał Jakubowi za potrawę z czerwonej soczewicy - rodzaj informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej (Rdz.25,29-34)"Izaak przeląkł się ogromnie i rzekł: Któż to więc był ten, co upolował zwierzynę i przyniósł mi, i ja jadłem ze wszystkiego," Czyli Izaak, ojciec braci bliźniaków przeląkł się ogromnie i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Izaaka: Któż to więc był ten, którego Izaak poznał po głosie jego(Rdz.27,22)co z dwóch koźląt - rodzaju informacji przyrządziła Rebeka, matka braci bliźniaków smaczną potrawę, którą lubi Izaak - rodzaj informacji, którą przyniósł Jakub - rodzaj informacji w formie energetycznej Izaakowi, ojcu braci bliźniaków i Izaak jadł potrawę z dwóch koźląt - rodzaj informacji, i chleb - rodzaj informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej i pił wino - rodzaj informacji bez nasienia - informacja o całości rodzaju informacji "zanim ty przyszedłeś, i błogosławiłem go ? " Czyli Jakub był pierwszy zanim Ezaw przyszedł do Izaaka, ojca braci bliźniaków "Wobec tego on będzie błogosławiony" Czyli wobec tego w Jakubie będzie wykonana wola Izaaka "Gdy Ezaw usłyszał słowa ojca swego, podniósł głośny i pełen goryczy krzyk i rzekł do ojca: Pobłogosław także mnie, ojcze mój" Czyli gdy Ezaw usłyszał mowę słów Izaaka, ojca swego, podniósł głośną i pełną goryczy, bardzo głośną mowę słów i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik bardzo głośnej mowy słów Ezawa do Izaaka, ojca swego: Niech także twoja wola wykonana będzie we mnie, ojcze mój "A on rzekł: Brat twój przyszedł podstępnie i wziął błogosławieństwo twoje" Czyli a Izaak rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Izaaka: Brat twój bliźniak przyszedł z woli Rebeki, matki braci bliźniaków, by w Jakubie swoją wolę wykonał Izaak, ojciec braci bliźniaków (Rdz.27,32-35)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 27,36-38

"Wtedy rzekł: Słusznie nazwano go Jakub, podszedł mnie bowiem już dwukrotnie, wziął moje pierworodztwo, a teraz wziął moje błogosławieństwo" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Ezaw: Słusznie nazwano go Jakub - podchodzący (Rdz.25,26) podszedł mnie bowiem dwukrotnie, wziął moje pierworodztwo, które Ezaw sprzedał Jakubowi za potrawę z czerwonej soczewicy (Rdz.25,29-34), a teraz wziął wykonanie we mnie woli ojca mego "I rzekł jeszcze: Czy nie zachowałeś i dla mnie błogosławieństwa" Czyli i rzekł jeszcze: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Ezawa do Izaaka, ojca swego: Czy nie zachowałeś i dla mnie, wykonania we mnie swojej woli ? "A Izaak odpowiedział i rzekł do Ezawa: Oto ustanowiłem go panem nad tobą i dałem mu za sługi wszystkich pobratymców jego," Czyli Izaak odpowiedział i rzekł: nośnik mowy słów do Ezawa: Oto ustanowiłem Jakuba panem nad Ezawem i dałem mu za sługi, nieświadomych woli Boga Wszechmogącego, Ojca naszego, wszystkich pobratymców jego, z jednego rodu Jafeta (Rdz.5,32) z dwóch rodów Sema i Chama (Rdz.25,12-18) i z jednego przeklętego rodu Chama (Rdz.9,25) "zapewniłem mu zboże i wino; cóż więc mogę jeszcze dla ciebie uczynić, synu mój ? " Czyli zapewniłem Jakubowi zboże - rodzaj informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej i wino - rodzaj informacji bez nasienia - informacja o całości rodzaju informacji, cóż więc może być jeszcze moją wolą, by wykonana była w tobie syny mój ? " A Ezaw rzekł do ojca swego: Czy tylko jedno błogosławieństwo masz, ojcze ?" Czyli a Ezaw rzekł: nośnik mowy słów do ojca swego: Czy tylko jedno wykonanie swojej woli masz ojcze mój ?" Pobłogosław także mnie, ojcze mój ! " Czyli wykonaj swoją wolę, także we mnie, ojcze mój ! "I Ezaw zaczął głośno płakać" Czyli i Ezaw zaczął, głośne oddziaływania informacyjne - nośnik świadomości, że jest tylko jedno wykonanie woli Ojca naszego- Boga Wszechmogącego, które wykonane nie będzie w Ezawie, bracie bliźniaku Jakuba, tylko w Jakubie bracie, bliźniaku Ezawa (Rdz.27,36-38)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 27,39-42

"Izaak zaś, ojciec jego, odpowiedział i rzekł do niego: Oto z dala od urodzajnej ziemi będzie siedziba twoja, z dala od rosy niebieskiej z góry" Czyli Izaak natomiast ojciec Ezawa odpowiedział mową słów i rzekł do Ezawa: Oto z dala od urodzajnej ziemi - rodzaj informacji w formie energetycznej, będzie miejsce zamieszkania twojego, na pogórzu Seir (Rdz.36,8), z dala od rosy niebieskiej z góry - rodzaj informacji w formie energetycznej z nad powierzchni ziemi "Z miecza twego żyć będziesz, ale gdy wytężysz siły, zrzucisz z szyi jarzmo jego" Czyli podboje twoje będą sposobem na życie twoje, i brata bliźniaka sługą będziesz, ale gdy włożysz wysiłek i staniesz się silnym, przestaniesz być sługą brata bliźniaka "Dlatego znienawidził Ezaw Jakuba z powodu błogosławieństwa, którym go pobłogosławił ojciec," Czyli dlatego znienawidził Ezaw, brata bliźniaka, bo wykonał w Jakubie swoją wolę Izaak, ojciec braci bliźniaków "i taki powziął Ezaw zamiar: Zbliżają się dni żałoby po ojcu moim" Czyli i taki powziął Ezaw, brat bliźniak Jakuba zamiar: Zbliżają się ku końcowi dni żałoby po ojcu moim. "Wtedy zabiję brata mego Jakuba" Czyli wtedy Ezaw będzie chciał pozbawić życia Jakuba, brata bliźniaka "Rebece doniesiono słowa Ezawa, starszego jej syna" Czyli Rebece, matce braci bliźniaków doniesiono mowę słów Ezawa, starszego jej syna, brata bliźniaka Jakuba. "Wtedy ona kazała przywołać Jakuba, młodszego syna, i rzekła do niego: Brat twój, Ezaw, chce zemścić się na tobie i zabić cię, " Czyli wtedy Rebeka kazała przywołać Jakuba, brata bliźniaka Ezawa, starszego syna, i rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Brat twój, Ezaw, chce zemścić się na tobie i pozbawić cię życia (Rdz.27,39-42)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 27,43-46

"Posłuchaj więc, synu mój, głosu mego, wstań i uciekaj do Haranu, do Labana, brata mego" Czyli posłuchaj więc, Jakubie synu mój, głosu mowy słów Rebeki, matki braci bliźniaków, wstań z miejsca, na którym przebywasz i uciekaj do Haranu, do Labana, brata Rebeki, córki Betuela, syna Nachora, brata Abrahama (Rdz.22,20-23) "Zamieszkaj u niego przez jakiś czas, aż przejdzie złość brata twego," Czyli zamieszkaj u Labana, brata Rebeki, syna Betuela, ojca Rebeki i Labana, przez jakiś czas, a z upływem czasu przejdzie złość Ezawa, brata bliźniaka Jakuba "a gdy przeminie gniew brata twego przeciwko tobie i zapomni o tym, coś mu uczynił, dam ci znać i sprowadzę cię stamtąd" Czyli a gdy z upływem czasu przeminie gniew Ezawa, brata bliźniaka Jakuba, przeciw Jakubowi i zapomni z upływem czasu o tym, co Ezawowi uczynił Jakub z woli Rebeki, matki braci bliźniaków, da Jakubowi znać i sprowadzi Jakuba Rebeka, od Labana brata swego "Czemu jednego dnia miałabym was obu utracić ? " Czyli czemu jednego dnia miałaby Rebeka Jakuba utracić, którego chciał pozbawić życia brat bliźniak Ezaw, i Rebeka Ezawa by utraciła, bo za pozbawienie życia Jakuba, brata bliźniaka Ezawa, pozbawiony byłby życia Ezaw, brat bliźniak Jakuba "Potem rzekła Rebeka do Izaaka: Obmierzło mi życie moje z powodu córek Chetytów" Czyli potem rzekła: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Rebeki do Izaaka: Obrzydło mi życie moje z powodu córek Chetytów, potomków Chama (Rdz.10,15) Przeklętych - nieświadomych, oddanych szatanowi, by być jego medium, z których Ezaw wziął sobie żony (Rdz.26,34-35), pośród których ojciec Izaaka Abraham nie chciał pochować w najlepszym z grobów Chetytów, zmarłej Sary żony swojej ( Rdz 23,6) " Jeśliby i Jakub miał pojąc za żonę którąś z córek Chetytów, mieszkających w tym kraju, to po cóż miałabym jeszcze żyć! " Czyli jeśliby i Jakub mia pojąć za żonę którąś z córek Chetytów, jak Ezaw, który pojął za żony córki Chetytów z przeklętego rodu Chama, mieszkających, w tym kraju, w którym mieszkał Izaak, syn Abrahama, po cóż Rebeka miałaby jeszcze żyć,pośród potomków Chama, przeklętych - nieświadomych, oddanych szatanowi by być jego medium, pośród których Abraham, ojciec Izaaka, nie chciał pochować w najlepszym z grobów Chetytów, zmarłej Sary, żony swojej ( Rdz 27,43-46)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,1-4

"A Izaak wezwał Jakuba, pobłogosławił go i dał mu taki rozkaz: Nie bierz sobie żony spośród córek Kananejczyków," Czyli a Izaak, ojciec braci bliźniaków, wezwał Jakuba, aby wykonać w Jakubie swoją wolę, i dał Jakubowi taki rozkaz: Nie bierz sobie żony spośród córek Kananejczyków. Potomków Chama przeklętych - nieświadomych, oddanych szatanowi, by być jego medium (Rdz.9,25) "ale wstań, idź do Paddan - Aram, do domu Betuela, ojca matki twojej, i weź sobie stamtąd żonę spośród córek Labana, brata matki twojej" Czyli ale wstań z miejsca, na którym przebywasz, idź do Paddan - Aram, miasta - państwa, rodziny Nachora (Rdz.24,10) Brata Abrahama, potomków z jednego rodu Sema (Rdz.11,10-26; 22,20-23), do rodziny Betuela, syna Nachora,i weź sobie z rodziny Betuela, ojca Rebeki i Labana, żonę spośród córek Labana, brata Rebeki, matki Jakuba "A Bóg Wszechmogący niech ci błogosławi, niech cię rozrodzi i rozmnoży, abyś stał się zgromadzeniem ludów" Czyli a Bóg Wszechmogący niech wypełnia w Jakubie swoją wolę, niech Jakub zrodzi potomków, którzy się rozmnożą, aby stało się potomstwo Jakuba, syna Izaaka, potomka Abrahama, danego od Boga Wszechmogącego (Rdz.11,30; 17,19) Zgromadzeniem na jednym miejscu ziemi, jednego ludu, z jednego rodu Sema, z jednym prawem danym przez jedynego Boga Wszechmogącego, dla wszystkich ludów i narodów "Niech ci da błogosławieństwo Abrahama, tobie i potomstwu twemu po tobie," Czyli niech wypełnia w Jakubie swoją wolę Bóg Wszechmogący, którą wypełnił w Abrahamie i Izaaku, ojcu Jakuba,w potomstwie Jakuba i w potomstwie po Jakubie "abyś posiadł kraj, w którym przebywasz jako gość, a który Bóg dał Abrahamowi" Czyli aby Jakub posiadł kraj, w którym przebywa jako gość, a który cały ten kraj dał Bóg Wszechmogący Abrahamowi i potomkom Abrahama (Rdz.12,7; 13,14-17; 15,18; 17,8; 26,3; 28,13) po Abrahamie (Rdz.28,1-4)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,5-8

"I wyprawił Izaak Jakuba, a ten udał się do Paddan - Aram, do Labana, syna Betuela, Aramejczyka, brata Rebeki, matki Jakuba i Ezawa" Czyli wyprawił w drogę Izaak, ojciec braci bliźniaków, Jakuba, który udał się w daleką drogę do Paddan - Aram miasta - państwa potomków Nachora, brata Abrahama, ojca Izaaka do Labana, syna Betuela, nazwanego Aramejczykiem od imienia Arama, syna Kemuela, brata Betuela, ojca Rebeki, matki braci bliźniaków, Jakuba i Ezawa (Rdz.22,21) "Ezaw zaś spostrzegł, że Izaak pobłogosławił Jakuba i wyprawił go do Paddan - Aram, aby stamtąd wziął sobie żonę, "Czyli Ezaw natomiast zobaczył, że Izaak, ojciec braci bliźniaków wykonał w Jakubie swoją wolę i wyprawił Jakuba w daleką drogę do Paddan - Aram miasta potomków Nachora, brata Abrahama, ojca Izaaka, aby z potomków Nachora, brata Abrahama, ojca Izaaka z jednego rodu Sema wziął Jakub sobie żonę "i że błogosławiąc go tak mu przykazał: Nie bierz sobie żony spośród córek Kananejczyków," Czyli i że wykonując w Jakubie swoją wolę Izaak tak Jakubowi przykazał: Nie bierz sobie żony spośród córek Kananejczyków, przeklętych - nieświadomych potomków Chama (Rdz 9,25) "i że Jakub usłuchał ojca swego i matki swojej, i poszedł do Paddan - Aram " Czyli i że Jakub brat bliźniak Ezawa usłuchał mowy słów Izaaka, ojca swego i Rebeki, matki swojej, i poszedł w daleką drogę do Paddan - Aram miasta potomków Nachora, brata Abrahama, ojca Izaaka "Ezaw, widząc też, że córki Kananejczyków nie podobają się ojcu jego, Izaakowi," Czyli Ezaw widzą też, że córki Kananejczyków potomków Chama, przeklętych - nieświadomych, oddanych szatanowi, by być jego medium (Rdz 26,34-35) nie podobają się ojcu jego Izaakowi i matce jego Rebece (Rdz 28,5-8)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,9-11

"poszedł do Ismaela i pojął sobie za żonę, oprócz żon, które już miał, Mahalatę, córkę Ismaela, syna Abrahama, siostrę Nebajota" Czyli i poszedł Ezaw do Ismaela potomka z dwóch rodów (Rdz.16,3),który zrodził potomków z dwóch rodów Sema i Chama (Rdz.21,21) i pojął sobie za żonę oprócz żon, które już miał z jednego przeklętego rodu Chama (Rdz.26,34; 36,1-3)Mahalatę, córkę Ismaela z dwóch rodów, syna Abrahama z jednego rodu Sema, siostrę Nebajota, potomków z dwóch rodów. "Jakub zaś wyruszył z Beer - Szeby i udał się do Haranu" Czyli Jakub natomiast wyruszył z Beer - Szeby, która jest w ziemi Negeb i udał się w daleką drogę do Charanu, który jest w północnej Mezopotamii, w okolicach którego było Paddan - Aram miasto rodziny potomków Nachora, brata Abrahama, ojca Izaaka z jednego rodu Sema "A gdy przybył na pewne miejsce, zatrzymał się tam na noc, gdyż słońce zaszło" Czyli a gdy Jakub przyszedł po sześciu dniach drogi, na jedno miejsce, zatrzymał się tam na odpoczynek nocny, gdyż słońce zaszło, i zaczął się szabat - sobota dzień odpoczynku dla Jakuba od dalszej drogi do Paddan - Aram (Rdz.2,2-3) "i wziął jeden kamień z tego miejsca, podłożył go sobie pod głowę i zasnął na tym miejscu" Czyli i wziął jeden kamień - jeden rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji z tego jednego miejsca i położył kamień sobie pod głowę - ukształtowany funkcjonalnie, rodzaj informacji w formie energetycznej, dla wielu ukształtowanych funkcjonalnie, rodzajów informacji, mózgu, mowy, wzroku, słuchu i zapachu, do odbioru i przetwarzania nośników informacji z rodzajów informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, i zasnął - zaprzestanie przez mózg, odbioru i przetwarzania nośników informacji, z wielu ukształtowanych funkcjonalnie, rodzajów informacji w formie energetycznej, na tym jednym miejscu (Rdz.28,9-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,12-14

"I śniło mu się, że była ustawiona na ziemi drabina, której szczyt sięgał nieba, po niej zaś wstępowali i zstępowali aniołowie Boży" Czyli i śniło mu się - mózg Jakuba, odebrał graficzną formę informacji przesłaną przez twórczą myśl Boga Wszechmogącego. Ustawiona na ziemi - poziom najniższego wymiaru, drabina - graficzny poziom wymiarów, od ziemi - poziom najniższego wymiaru, energetyczno - informacyjnego, immanentnego poziomom wyższych wymiarów, duchowo - informacyjnych, aż do najwyższego wymiaru - źródła twórczej myśli Boga Wszechmogącego. Po drabinie - graficznym poziomie wymiarów natomiast kierując się ku górze przechodzili do poziomów wyższych wymiarów, i schodząc z wyższych wymiarów przechodzili do ziemi - poziom najniższego wymiaru, aniołowie - posłańcy Boży "A Pan stał nad nią i mówił: Jam jest Pan, Bóg Abrahama, ojca twego, i Bóg Izaaka !" Czyli a Wszechmogący Bóg stał nad wszystkimi stworzonymi wymiarami, i mówił do Jakuba: Jam jest Wszechmogący, Bóg Abrahama, ojca twego Izaaka, ojca Jakuba, w którym będzie wypełniał swoją wolę Bóg Wszechmogący "Ziemię, na której leżysz, dam tobie i potomstwu twojemu" Czyli ziemie Kananejską, na której odpoczywał Jakub, Bóg Wszechmogący da Jakubowi, synowi Izaaka i potomstwu Jakuba po Jakubie "Potomstwo twoje będzie liczne jak proch ziemi i rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, i na północ, i na południe," Czyli potomstwo Jakuba będzie liczne jak proch ziemi - wirowa forma energii zamieszczonymi rodzajami informacji, i rozprzestrzeni się potomstwo Jakuba, syna Izaaka we wszystkich kierunkach ziemi, na zachód i na wschód, i na północ, i na południe ziemi Kananejskiej "i będą błogosławione w tobie i w potomstwie twoim wszystkie plemiona ziemi" Czyli i będzie w Jakubie i w potomstwie Jakuba, wypełniał swoją wolę Bóg Wszechmogący dla wszystkich plemion, ludów i narodów na ziemi (Rdz.28,12-14)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,15-18

"A oto Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz, i przywiodę cię z powrotem do tej ziemi, bo nie opuszczę cię, dopóki nie uczynię tego, co ci przyrzekłem "Czyli a oto Bóg Wszechmogący jest z Jakubem, synem Izaaka i będzie Jakuba strzegł przed niebezpieczeństwem wszędzie dokądkolwiek Jakub pójdzie, i przywiedzie Jakuba z Paddan - Aram miasta potomków Nachora, brata Abrahama, z powrotem do ziemi Kananejskiej. Bo nie opuści Bóg Wszechmogący Jakuba, dopóki nie uczyni tego, co Jakubowi przyrzekł Bóg Wszechmogący, że ziemię Kananejską da Jakubowi i potomstwu Jakuba po Jakubie, które będzie liczne jak proch ziemi i rozprzestrzeni się we wszystkich kierunkach ziemi Kananejskiej, i w Jakubie i potomstwie Jakuba wypełniał będzie swoją wolę Bóg Wszechmogący dla wszystkich plemion, ludów i narodów na ziemi ( Rdz 28, 13-14) " A gdy Jakub się obudził ze snu, rzekł: Zaprawdę, Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem" Czyli a gdy Jakub się obudził ze snu- mózg Jakuba zaczął odbierać i przetwarzać nośniki informacji z wielu ukształtowanych funkcjonalnie rodzajów informacji w formie energetycznej, rzekł: słowo, dźwięk, wibracja- nośnik mowy słów Jakuba: Zaprawdę Wszechmogący Bóg jest na tym miejscu, a Jakub nie wiedział, że na prawdę Bóg Wszechmogący jest na tym miejscu, na którym jest Jakub, syn Izaaka " Zdjęty trwogą rzekł: O, jakimże lękiem napawa to miejsce! Nic tu innego, tylko dom Boży i brama do nieba" Czyli zdjęty trwogą majestatu otrzymanej informacji z twórczej myśli Boga Wszechmogącego rzekł:słowo, dźwięk, wibracja- nośnik mowy słów Jakuba: O, jakimże lękiem napawa to miejsce. Bo Bóg Wszechmogący jest na tym miejscu, na którym jest Jakub, syn Izaaka. Nic tu innego nie może być, tylko miejsce na zbudowanie domu Bożego, w którym będą wszystkie stworzone wymiary. " I wstawszy wcześnie rano, wziął Jakub ów kamień, który sobie położył pod głowę, postawił go jako pomnik i nalał oliwy na jego wierzch" Czyli wstał Jakub wcześnie rano, po wschodzie słońca, i wziął Jakub kamień węgielny, który sobie położył pod głowę, postawił go jako świadectwo przyrzeczenia Boga Wszechmogącego ( Rdz 28,13-14), i namaścił oliwą wierzch kamienia węgielnego (Rdz 28,15-18)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 28,19-22

"I nazwał to miejsce Betel. Przedtem miejscowość ta nazywała się Luz" Czyli i nazwał to miejsce Betel - dom Boży. Przedtem miejscowość ta nazywała się Luz - bez przyrzeczeń, zobowiązań i bezpieczeństwa "I złożył tam Jakub ślub, i powiedział: Jeżeli Bóg będzie ze mną i będzie mnie strzegł w drodze, w którą się udaję, i dam mi chleb na pokarm i szatę na odzienie," Czyli i złożył w Betelu - domu Bożym Jakub zobowiązanie wobec Boga Wszechmogącego i powiedział: Jeżeli Bóg będzie ze mną wszędzie i będzie mnie strzegł przed niebezpieczeństwem w drodze do Paddan - Aram miasta potomków Nachora, brata Abrahama, i da mi chleb na pokarm i szatę na odzienie "i powrócę w pokoju do domu ojca mego, to Pan będzie Bogiem moim" Czyli i powróci Jakub w pokoju do Beer - Szeby (Studnia Przymierza) domu Izaaka, ojca Jakuba, to Wszechmogący będzie Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, syna Izaaka "a kamień, który postawiłem jako pomnik, będzie Domem Bożym, i ze wszystkiego, co mi dasz, będę ci dawał dokładnie dziesięcinę" Czyli a kamień węgielny namaszczony oliwą, który postawił Jakub będzie świadectwem przyrzeczenia Boga Wszechmogącego wobec Jakuba i potomstwa po Jakubie (Rdz.28,13-14), będzie domem Bożym, i ze wszystkiego, co Jakubowi da Bóg Wszechmogący, będzie Jakub zobowiązany, dawaniem dokładnie policzonej, zważonej i odmierzonej jednej dziesiątej, ze wszystkiego, co Jakubowi da Bóg Wszechmogący (Rdz.28,19-22)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 29,1-6

"Potem Jakub ruszył z miejsca i poszedł do ziemi ludów Wschodu" Czyli potem Jakub ruszył z miejsca, do którego przybył po sześciu dniach (Rdz.2,2-3), od wyruszenia Beer - Szeby, by udać się do Haranu, w którego okolicach było Paddan - Aram miasto rodziny potomków Nachora, brata Abrahama. I poszedł do północnej Mezopotamii, ziemi ludów potomków Sema i Chama, na wschód od ziemi Kananejskiej "A gdy się rozejrzał, zobaczył w polu studnię, a przy niej leżące trzy stada owiec, gdyż ze studni tej pojono stada, a wielki kamień przykrywał otwór tej studni" Czyli a gdy się rozejrzał Jakub uważnie, zobaczył w polu studnię - źródło wody, a przy studni leżące trzy stada owiec (Rdz.5,32), gdyż ze studni- źródło wody, pojono stada owiec; a wielki kamień węgielny przykrywał otwór studni - źródło wody "Gdy zebrały się tam wszystkie stada, odsuwali kamień znad otworu studni i poili trzody" Czyli gdy zebrały się w tym samym czasie przy studni - źródło wody tradycji, wszystkie stada owiec, przybyłe ze wszystkich kierunków świata i z różnych odległości, wtedy najmowani pasterze trzody odsuwali wielki kamień węgielny znad otworu studni - źródło wody tradycji i poili trzody, ze studni - źródło wody tradycji (Dz.20,29) "Potem znowu wtaczali kamień na swoje miejsce nad otwór studni" Czyli potem znowu najmowani pasterze trzody wtaczali wielki kamień węgielny do przykrywania i odsuwania znad otworu studni - źródło wody tradycji (Jan 10, 1-18) "I zapytał ich Jakub: Bracia moi, skąd jesteście ? A oni odpowiedzieli: Jesteśmy z Haranu" Czyli i zapytał Jakub pasterzy trzód z Haranu: Bracia moi skąd jesteście ? (Rdz.5,32) A pasterze trzód odpowiedzieli: Jesteśmy z Haranu Rzekł tedy do nich: Czy znacie Labana, syna Nachora? Odpowiedzieli: Znamy" Czyli rzekł: słowo, dźwięk , wibracja- nośnik mowy słów Jakuba tedy do pasterzy trzód z Haranu: Czy znacie Labana, syna Nachora, Betuela (Rdz 28,2) ? Pasterze trzód z Haranu odpowiedzieli: Znamy. Potem rzekł do nich: Czy ma się dobrze? A oni odpowiedzieli: Dobrze. Oto właśnie córka jego Rachela nadchodzi z trzodą" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do pasterzy trzód z Haranu: Czy ma się dobrze Laban ? A pasterze trzody z Haranu odpowiedzieli: Dobrze. Oto właśnie pasterka trzód Labana, ojca swego (Jan 21,15-17) córka jego Rachela nadchodzi z trzodą Labana, ojca swego (Rdz.29,1-6)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 29,7-11

"Wtedy rzekł: Jest jeszcze jasny dzień i nie czas spędzać stada" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do najmowanych pasterzy trzód z Haranu: Jest jeszcze jasny dzień i nie czas spędzać stada przed zachodem słońca "Napójcie więc owce i idźcie, i paście je" Czyli najmowani pasterze trzód z Haranu mają więc napoić trzy stada owiec (Rdz 5,32), i paść je do zachodu słońca (Ps. 23) "A oni odpowiedzieli: Nie możemy, dopóki nie zbiorą się wszystkie stada" Czyli a najmowani pasterze trzód z Haranu odpowiedzieli: Nie możemy, bo mamy swoją tradycję, dopóki nie zbiorą się wszystkie stada, z różnych odległości, w jednym czasie, i ze wszystkich kierunków świata. "Potem odsunie się kamień znad otworu studni i wtedy napoimy stada" Czyli potem gdy zbiorą się wszystkie stada, z różnych odległości w jednym czasie, i ze wszystkich kierunków świata. Wtedy najmowani pasterze trzód z Haranu odsuną wielki kamień węgielny znad otworu studni - źródło wody tradycji, i napoją stada wodą ze studni tradycji (Dz.20,29) "A gdy jeszcze rozmawiał z nimi nadeszła Rachela z trzodą ojca swego, bo była pasterką" Czyli a gdy jeszcze Jakub rozmawiał z najmowanymi pasterzami trzód z Haranu nadeszła Rachela, córka Labana z trzodą ojca swego, bo była pasterką trzód Labana, ojca swego (Jan.21,15-17) "A gdy Jakub ujrzał Rachelę, córkę Labana, brata matki swojej, z owcami Labana, brata matki swojej, podszedł Jakub i odsunął kamień znad otworu studni, i napoił owce Labana, brata matki swojej" Czyli a gdy Jakub ujrzał Rachelę, pasterkę trzód ojca swego Labana z rodu Sema, córkę Labana, brata Rebeki, matki Jakuba z owcami Labana, brata Rebeki, matki Jakuba, poszedł Jakub i odsunął wielki kamień węgielny znad otworu studni wody tradycji, najmowanych pasterzy trzód z Haranu, i napoił owce Labana, brata Rebeki, matki Jakuba (Obj.7,17) "Potem pocałował Jakub Rachelę i głośno zapłakał" Czyli potem pocałował Jakub Rachelę, pasterkę trzód ojca swego Labana z rodu Sema, córkę Labana, brata Rebeki, matki swojej i głośno Jakub zapłakał nad studnią wody tradycji, najmowanych pasterzy trzód z Haranu (Rdz.29,7-11)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 29,12-15

"Następnie opowiedział Jakub Racheli, że jest krewnym jej ojca i że jest synem Rebeki; wtedy ona pobiegła i opowiedziała to ojcu swemu" Czyli następnie opowiedział Jakub Racheli, że mają wspólnego przodka Teracha, ojca Abrahama i Nachora, który zrodził Betuela, ojca Labana i Rebeki z jednego rodu Sema (Rdz.11,10-29) Labana córką jest Rachela, a Rebeki synem jest Jakub. Wtedy Rachela pobiegła do domu ojca swego i opowiedziała to Labanowi ojcu swemu "A gdy Laban usłyszał o Jakubie, synu siostry swojej, wybiegł na jego spotkanie, uściskał go, ucałował i wprowadził do domu swego" Czyli a gdy Laban usłyszał od Racheli, córki swojej o Jakubie, synu Rebeki, siostry swojej z jednego rodu Sema, wybiegł Laban brat Rebeki na spotkanie Jakuba, syna Rebeki, uściskał Jakuba, ucałował i wprowadził do domu swego "Wtedy opowiedział Labanowi o wszystkim, co zaszło" Czyli wtedy opowiedział Jakub Labanowi o studni wody, okrutnej tradycji, z której odsunął wielki kamień węgielny znad otworu studni wody, okrutnej tradycji, najmowanych pasterzy trzód z Haranu, i napoił owce Labana, brata Rebeki matki swojej, za darmo bez zapłaty "I rzekł do niego Laban: Zaiste, tyś jest kością moją i ciałem moim" Czyli i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Zaiste Jakub jest kością - funkcjonalnie ukształtowany wewnętrznie rodzaj informacji w formie energetycznej Labana i ciałem - funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie rodzaj informacji Labana, brata Rebeki, matki Jakuba z jednego rodu Sema (Rdz.11,29) "I zatrzymał się u niego przez cały miesiąc" Czyli i zatrzymał się Jakub u Labana przez cały miesiąc synodyczny "Potem rzekł Laban do Jakuba: Czy masz dlatego służyć mi za darmo, że jesteś krewnym moim ?" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Czy masz dlatego służyć mi za darmo, że mamy wspólnego przodka Teracha i jesteśmy z jednego rodu Sema ? "Powiedz mi, jaka ma być zapłata twoja" Czyli Jakub ma powiedzieć Labanowi, jaka ma być zapłata Jakuba za wykonaną pracę (Rdz,29,12-15)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 29,16-20

"Laban zaś miał dwie córki: starszą, imieniem Lea, i młodszą, imieniem Rachela" Czyli Laban, brat Rebeki, matki Jakuba, natomiast miał dwie córki: starszą córkę o imieniu Lea - przyłączyć, i młodszą córkę o imieniu Rachela - owieczka "Lea miała bezbarwne oczy, Rachela zaś była urodziwa i piękna" Czyli Lea miała bez barwy, czyli proces oddziaływań percepcji, bez żadnej amplitudy falowych drgań, czyli efekt wrażenia barwy. Rachela natomiast miała oczy z barwą, z amplitudą falowych drgań, czyli efekt wrażenia barwy. Funkcjonalnie ukształtowany zewnętrznie z barwą rodzaj informacji w formie energetycznej. Rachela była urodziwa, bo miała barwne oczy i niezwykle piękne, harmonijne całokształty "Toteż Jakub pokochał Rachelę, więc rzekł: Będę ci służył siedem lat za Rachelę, twoją młodszą córkę" Czyli toteż Jakuba, uczucie, pragnienie i myśli przylgnęły do Racheli, bo miała barwne oczy i niezwykle piękne, harmonijne całokształty, więc rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do Labana: Będę pracował dla ciebie siedem lat za Rachelę twoją młodszą córkę. Analogicznie do stwarzania przez Boga Wszechmogącego uniwersum w sześć dni, i siódmego dnia odpoczynku szabatowego - sobota dla zdrowia naszego, o którym pamiętał Jakub (Rdz.2,2-3) "Laban odpowiedział: Wolę ją dać tobie, niż dać ją innemu mężowi" Czyli Laban odpowiedział mową słów: Woli Rachelę dać Jakubowi, niż dać Rachelę innemu mężowi, który nie pracowałby siedem lat za darmo u Labana za Rachelę młodszą córkę Labana "Pozostań u mnie !" Czyli pozostać ma Jakub u Labana i pracować siedem lat za darmo dla Labana za Rachelę młodszą córkę Labana (Rdz.29,15) "Służył więc Jakub za Rachelę siedem lat, a wydawały mu się one jak kilka dni; tak bowiem bardzo ją kochał" Czyli pracował więc Jakub za Rachelę siedem lat, a wydawały mu się one jak kilka dni stworzenia uniwersum, i dzień odpoczynku szabatowego - sobota; tak bowiem bardzo Jakub, uczuciem, pragnienie i myślą przylgnął do Racheli (Rdz.29,16-20)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
luke144
Posty: 382
Rejestracja: 24 maja 2020, 12:09:27
Strona na CBA.pl: ucp.php?i=164
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

Post autor: luke144 »

Księga Rodzaju 29,21-26

"Wreszcie rzekł Jakub do Labana: Wyznaczony mi czas się skończył, daj mi córkę za żonę, chcę bowiem z nią obcować" Czyli rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Jakuba do Labana: Wyznaczony mi czas siedmiu lat się skończył (Rdz.29,18), daj mi Rachelę twoją młodszą córkę, za żonę, chcę bowiem z Rachelą kontynuować akt rozradzania się "Wtedy zebrał Laban wszystkich mieszkańców tej miejscowości i wyprawił ucztę" Czyli wtedy zebrał Laban, ojciec Racheli wszystkich swoich krewnych z Paddan - Aram i wyprawił ucztę weselną "A gdy był wieczór, wziął córkę swoją Leę i przyprowadził ją do niego; a ten obcował z nią" Czyli a po zachodzie słońca, gdy nastał wieczór, wziął Laban swoją starszą córkę Leę i przyprowadził ją do Jakuba, a Jakub kontynuował z Leą akt rozradzanie się "Laban dał też córce swojej Lei jako służącą Zylpę, służącą swoją" Czyli Laban dał też córce swojej Lei jako służącą Lei, Zylpę służącą Labana "Nazajutrz rano okazało się, że była to Lea" Czyli nazajutrz rano po wschodzie słońca okazało się, że była to Lea, starsza córka Labana "Wtedy rzekł do Labana: Cóżeś mi to uczynił ? Czy nie za Rachelę ci służyłem ?" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik słów Jakuba do Labana: Cóżeś mi to uczynił ? Czy nie za Rachelę twoją młodszą córkę ci służyłem siedem lat ? (Rdz.29,20) "Dlaczego oszukałeś mnie ? " Czyli dlaczego Laban oszukał Jakuba ? "Odpowiedział Laban: Nie jest to u nas w zwyczaju, żeby wydawać za mąż młodszą przed starszą" Czyli odpowiedział Laban mową słów: Nie jest to u rodziny Labana z jednego rodu Sema w zwyczaju, żeby wydawać za mąż młodszą córkę Labana Rachelę przed starszą córką Labana Leą. Dlatego Laban oszukał Jakuba, bo w rodzinie Labana z jednego rodu Sema, był taki zwyczaj - źródło oszustwa. Biblia - źródło wiedzy, wiary i świadomości, instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym. By nie czynić falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji w formie energetycznej we wszechinformacji ze wszechinformacją. Tradycją, zwyczajem, negowaniem i manipulowaniem rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Pisma Świętego Boga Wszechmogącego. I nie ponieś śmiertelnych konsekwencji, które Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu ( Rdz 29, 21- 26 )
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
ODPOWIEDZ