Dom inteligentny

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
bereno
Posty: 62
Rejestracja: 12 maja 2021, 15:11:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Dom inteligentny

Post autor: bereno »

W najbliższych miesiącach na działce stanie malutki ale własny domek drewniany, 25 m2 z większym tarasem.

W każdym razie instalacja będzie napowierzchniowa, jej plan dopiero powstanie i tu pojawił się pomysł na dodanie domkowi „sztucznej inteligencji”. Niestety znam tą tematykę dość pobieżnie i zwyczajnie nie wiem jakiego rodzaju rozwiązania można spróbować wdrożyć.

Zbieram info na temat najpopularniejszych firm (np. Sonoff wygląda dla mnie ciekawie) ale zastanawiam się co właściwie mógłbym w domku zautomatyzować/podłączyć do takiego systemu.

Z tego co na ten moment się zorientowałem mógłbym na przykład:

- opomiarować wszelkie odbiorniki zasilania (podgrzewacze wody, kuchenkę, lodówkę, uniwersalne gniazdka),

- sterowanie oświetleniem,

- sterowanie klimatyzacją (chociaż pewnie się na nią nie zdecyduję),

- tworzenie scen oświetlenia opartych o czujniki ruchu,

- pomiar temperatury/wilgotności np. w łazience żeby sterować wentylacją mechaniczną,

- wszelkiego rodzaju kamery wewnątrz i na zewnątrz.

To właściwie na ten moment koniec moich pomysłów.

Możecie podrzucić garść luźnych idei które można rozważyć przy tak niewielkiej powierzchni? Nie chodzi mi nawet o wskazanie konkretnych rozwiązań, poszukam sobie, chociaż będę wdzięczny za ewentualne linki. Liczę na luźną garść pomysłów, przyjmijmy nawet że budżetowo nielimitowanych - granica pojawi się zapewne przy konkretyzacji planów. Brałem pod uwagę na przykład Lorawan http://energetyczni.pl/lorawan-energoos ... sci_mmhl.a Dzięki z góry za pomoc!
thomasander01
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2021, 18:08:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Dom inteligentny

Post autor: thomasander01 »

Przydatna informacja!
karol444443
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2021, 07:15:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Dom inteligentny

Post autor: karol444443 »

Ja mam bardzo ładny dom. Z mojego domu jestem bardzo zadowolony.
___________________________________________________________________
panele słoneczne Rzeszów
bartek45re
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2018, 08:56:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Dom inteligentny

Post autor: bartek45re »

Chciałabym wam polecić stronę https://designiwnetrze.pl/las-w-sloiku- ... kroku-diy/ tutaj jest wiele artykułów które dotyczą aranżacji wnętrz i dekoracji. Sprawdźcie macie tak fajne i ciekawe artykuły. zapoznajcie się z nimi. Polecam.
bartek45re
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2018, 08:56:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1920x1080

Dom inteligentny

Post autor: bartek45re »

Chciałbym Wam polecić stronę https://domnanowo.pl/ , na której znajdziecie najróżniejsze porady oraz znajdziecie liczne inspirację do aranżacji Waszych wnętrz. Jest to portal, który odwiedzam regularnie i szczerze polecam zainteresowanym.
Markk2
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2021, 00:06:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Dom inteligentny

Post autor: Markk2 »

Przydatny wątek. Dużo myślę o remoncie i planowaniu kolejnego
lila83
Posty: 48
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:11:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Dom inteligentny

Post autor: lila83 »

Dom inteligentny i budownictwo energooszczędne idą w parze. Dlatego jeśli myślisz o rozwiązaniach inteligentnych pomyśl też o takich, które zoptymalizują koszt eksploatacji budynku. Jest ich teraz sporo na rynku i myślę, że bez problemu można wybrać coś dla siebie.
ODPOWIEDZ