Adresy stron które...

Wszystko co nie mieści się w żadnej innej kategorii forum. Rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
MuNieK
Posty: 242
Rejestracja: 31 lip 2005, 01:49:01
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: MuNieK »

Można z niego wyraźnie wywnioskować, że jest się człowieikiem tylko wtedy kiedy się wierzy w jakiegokolwiek boga.
No wiesz... biologicznie jesteśmy zwierzętami... a jeśli myślimy tak jak i one tylko o tym by zaspokajać swoje potrzeby tu na ziemi, swojego organizmu to czym się od nich różnimy? Tylko pytanie czy wtedy taki ateista powinien czuć sie urażony? przecież to suche fakty.
Po tym stwierdzeniu zaczołem się zastanawiać czy wiara nie polaga na dyskryminacji.
hmm... przerwe twoja zadumę, bo błądzisz gdzieś daleko od odpowiedzi. UJmę to w kilku słowach: Ja nie wierzę dlatego że chcę wierzyć (bo inaczej uznawałbym siebie samego za worek mięsa i kości), ale wierzę bo nie potrafię stłumić w sobie tej świadomości, iż to na tym świecie to nie wszystko.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

MuNieK pisze:No wiesz... biologicznie jesteśmy zwierzętami... a jeśli myślimy tak jak i one tylko o tym by zaspokajać swoje potrzeby tu na ziemi, swojego organizmu to czym się od nich różnimy?
Rozumem. My kierujemy się rozumem one instynktem. A to, że myśle tylko o obecnym życiu nie czyni ze mnie zwierzaka.
Awatar użytkownika
MuNieK
Posty: 242
Rejestracja: 31 lip 2005, 01:49:01
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: MuNieK »

myślisz że taki pies kieruje sie jedynie instynktem? :D gdyby tak było nie nauczyłbyś go siadać ;) gdyby nie myślał to nie wpadł by na to, że gdy zrobi co mu każesz to dostanie smakołyk :) tak jak człowiek dochodzi do tego, że gdy bedzie pracował to dostanie pieniądze.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

Może źle to sformułowałem . Oczywiście każdy zwierzak w jakimź tam stopniu rozumuje ale żaden nie potrafi tego potencjału w większej mierfze wykorzystać. Nie potrafi niec wymyśleć nie będąc do tego w jakikolwiek sposób zmuszonym. Nie wie co to honor i duma. Oczywiście niektóre zwierzęta potrafią kochać ale to już nie jest to samo. My i zwierzęta to coś całkiem innego. Chociaż i ludzie niejednokrotnie zachowują się gorzej jak zwierzęta. Ale to, że nie wierzę w boga nie czyni mnie zwierzęciem, wręcz przeciwnie. W końcu sam o tym zdecydowałem .
Awatar użytkownika
MuNieK
Posty: 242
Rejestracja: 31 lip 2005, 01:49:01
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: MuNieK »

czywiście każdy zwierzak w jakimź tam stopniu rozumuje ale żaden nie potrafi tego potencjału w większej mierfze wykorzystać.
to chcesz powiedzieć, iż gdyby jeden pies drugiemu "powiedział" że jest zwierzęciem to ten drugi powinien mu odpowiedzieć "właśnie, że nie... my mamy większy potencjał niż szczury, więc my i zwierzęta to coś innego"?
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

MuNieK pisze:to chcesz powiedzieć, iż gdyby jeden pies drugiemu "powiedział" że jest zwierzęciem to ten drugi powinien mu odpowiedzieć "właśnie, że nie... my mamy większy potencjał niż szczury, więc my i zwierzęta to coś innego"?
Hehehe Ty chcesz ze mnie debila zrobić czy mi się tylko wydaje :?: Ludzie od zwierząt się różnią. Może ty tej różnicy nie widzisz.
Awatar użytkownika
MuNieK
Posty: 242
Rejestracja: 31 lip 2005, 01:49:01
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: MuNieK »

Nie ja tylko przedstawiam ci mój punkt widzenia. Ale ta dyskusja chyba nie ma większego sensu :) wiec


THE END

Następną stronę proszę :)
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Wiec tak... ja zakoncze ta dyskusje, bo widze, ze Wy jakos sobie nie radzicie :P Z tego co pamietam zaczelo sie od wiary, kto w co wierzy itp...
Wiec tak... Oczywiscie to jest moje zdanie, z ktorym mozecie sie nie zgadzac...
Nie wazne jest w co wierzysz, wazne jaki jestes w srodku... Jak dla mnie mozesz wierzyc w swiete krowy, dziury w moscie, kolki, drzewa, czy cokolwiek sobie chcesz... Dla mnie najwazniejsze jest jakim jestes czlowiekiem... Znam ludzi, ktorzy niby "wierza", ale jacy sa to wole sie nie wypowiadac... Wnerwia mnie jezeli ktos ocenia drugiego czlowieka po wierze na przyklad... To, ze taki X biega co niedziele na msze nie znaczy, ze bardziej zasluguje na to, aby go nazywac czlowiekiem...
A tak wracajac do tematu aktualnego... Niektorzy ludzie nie zasluguja, aby ich tak nazywac... Po prostu niektorzy zachowuja sie gorzej niz zwierzeta...
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

EngCentre pisze:Po prostu niektorzy zachowuja sie gorzej niz zwierzeta...
Też tak myśle. Jedyne co mnie zirytowało to porównanie ateistów do zwierząt. Niemam ochoty się kłócić wię kapituluje co nie oznacza, że zmienie swoje poglądy.
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

fuma pisze:Jedyne co mnie zirytowało to porównanie ateistów do zwierząt.
Hmmm.. no wiesz... ja juz pisalem, ze nie popieram takiej "klasyfikacji" tej czy innej wiary... Po prostu czlowiekiem jest ten kto zasluguje by nim byc...
"Katolik" tez moze byc zwierzeciem... wszystko zalezy od czlowieka...
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

Niestety (albo i nie) są tacy co mają inne zdanie.
Awatar użytkownika
MuNieK
Posty: 242
Rejestracja: 31 lip 2005, 01:49:01
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: MuNieK »

"Katolik" tez moze byc zwierzeciem... wszystko zalezy od czlowieka...
wiesz... w sumie jedyne 5% ludzi podających się za katolików naprawdę nimi są. Nie bede dyskutowal nad resztą (znowu/wciąż). A gdy porównuje ateistów do zwierząt to nie w sensie inwektyw lecz jako czysta dedukcja. :) Ale prosiłem o koniec wątku :)
ODPOWIEDZ