totalnie początkująca

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
stajniatesa
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014, 14:24:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

totalnie początkująca

Post autor: stajniatesa »

Bardzo proszę o pomoc.
Chciałam stworzyć stronę informującą o pewnym miejscu gdzie mogłabym na bieżąco dodawać zdjęcia pisać coś, wstawiać jakieś informacje na temat tego miejsca. Ale właśnie tu pojawia mi się problem. A od początku
Jakieś 4 lata temu mój nauczyciel od "informatyki" dał nam zadanie: "Zarejestrujcie się na stronie cba i stwórzcie bardzo prostą stronę która będzie informowała o wybranym przez was temacie." Pokazał gdzie wejść i jak zacząć. Na samym początku strona wyglądała jak czysta kartka tylko z reklamą na górze a w miarę pisania pojawiało się na niej to co chcieliśmy(zdjęcia, informacje).
Teraz chciałam zrobić dokładnie to samo, mieć czystą stronę gdzie mogę wybrać tło ułożenie strony dodawać zdjęcia i pisać w (wybaczcie mi wszyscy informatycy i inne osoby które urażę ale nie znam się na tym zbyt dobrze) jakimś dziwnym języku informatycznym, i w miarę jak będę to pisała wszystko będzie tak jak chcę i tam gdzie chcę. Ale niestety od tego czasu pamięć się wytarła a strona zmieniła swój wygląd i nie potrafię znaleźć czegoś takiego. I to jest właśnie ten problem, Czy ktoś wie o czym piszę i o co mi chodzi oraz istnieje coś takiego a jak tak to gdzie to mogę znaleźć (bez korzystania ze skryptów) :)

PS. Przepraszam za rozpisanie ale chciałam w miarę tak jak pamiętam opisać problem
PS2. Przepraszam też jeżeli jakiś taki temat na forum istnieje nie potrafiłam go znaleźć
bartoszek12
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:53:56
Strona na CBA.pl: widmam.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1242x698

Re: totalnie początkująca

Post autor: bartoszek12 »

Polecam stworzyć stronę nie w html ale w jakimś oprogramowaniu. Jeśli to będzie mała strona to wordpress a jeśli duża to joomla. Jest dużo instrukcji na necie jak posługiwać się tymi oprogramowaniami. Zresztą są one w instalatorze cba.pl.
stajniatesa
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014, 14:24:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: stajniatesa »

A gdybym jednak mimo wszystko uparła się na html'a? Jest taka możliwość? :)
lmillprincesal3
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2014, 07:10:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: totalnie początkująca

Post autor: lmillprincesal3 »

Skoro chcesz html, to możliwość jest :) jak co to mogę ci pomóc, daj znać tylko ;)
dawidos234
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2014, 15:02:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: dawidos234 »

HTML jest bardzo prosty. Ja nauczyłem sie go w kilka dni, pomimo, że dopiero za rok idę do gimnazjum ;) HTML ma bardzo prostą składnię np. <p>tekst</p> i całośc się składa właśnie ze znaczników otwierających i zamykających. Jest może kilkanaście, ale są bardzo intuicyjne w użyciu.

Potem trzeba nauczyć się CSS, języka formatującego wygląd strony. Składnia

selektor {
właściwość:wartośc;
}

Jest trochę nauki. Ja się uczyłem z kursu kodcss.pl, jednak polecam w pewnym momencie odrazu z działu 1 przejśc do drugiego (jest tam wiele zagadnień, które nie będą nam mocno potrzebne). Potem warto napisać prostą stronkę i można powiedzieć, że się nauczyło.
bartoszek12
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:53:56
Strona na CBA.pl: widmam.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: bartoszek12 »

Ja jestem o rok od ciebie starszy znam trochę html ale jakoś wole gotowe systemy. Według mnie najfajniejsze to joomla i wordpress.
py64
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2014, 21:25:59
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: totalnie początkująca

Post autor: py64 »

Ja ostatnio stworzyłem system wpisów i logowania i rejestracji w PHP i działa ok. Jeśli chcesz pomoc, to mów, bo mogę pomóc za darmo.
stajniatesa
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014, 14:24:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: stajniatesa »

Serdecznie dziękuję za propozycje ;)
Z tego co już mi się udało troszeczkę z html popracować także wydaje mi się że jest on prosty, więc póki co jednak nie skorzystam z ofert ;)
I tu w takim razie, skoro na tej stronie jest możliwość pisania w html'u to czy ktoś mógł by mi powiedzieć po kolei jak to zrobić, i nie chodzi mi tu o <p> </p> tylko coś w stylu "jak już jesteś zalogowana to klikasz ... później ... po czym na samym dole strony jest przycisk ... i dotarłaś do strony gdzie możesz wykorzystać swoją radosną twórczość w robieniu stron"

bartoszek12 z tego co wchodziłam w nie póki co i próbowałam coś zrobić nie uważam żeby były złe, ale są gotowe, i to mi naj bardziej nie pasuję ponieważ chciała bym żeby wszystko było dokładnie tam gdzie chcę i wyglądało tak jak mi się to spodoba a nie tak jak mi to strona narzuca;) (babom nie dogodzisz ;) )
i jeszcze że się tak zapytam, skąd wiesz ile mam lat?
bartoszek12
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:53:56
Strona na CBA.pl: widmam.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: bartoszek12 »

Ja mówiłem do mojego poprzednika u góry
stajniatesa
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014, 14:24:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: stajniatesa »

a, ok ;)
dawidos234
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2014, 15:02:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: dawidos234 »

Jeśli jeszcze mogę dodać, to PHP też się warto uczyć. Można pisać proste rzeczy, bez potrzeby wchodzenia FTP. Ja np. napisałem skrypt, któremu podaje się adres piosenki z YT i jej tytuł, a skrypt wstawia go na stronę główną. Szybko, łatwo i wygodnie :D (moja strona to dawid-i-darek.cba.pl, ale już się nią nie zajmuję)
maciekow
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, 11:39:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: maciekow »

Witam wszystkich użytkowników. Niedawno zainteresowałem się system Joomla i chciałbym zgłębić trochę ten temat. Możecie polecić jakieś źródło wiedzy w tym zakresie? Internetowe lub książkowe.
stajniatesa
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2014, 14:24:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: stajniatesa »

maciekow proponuję w takim razie utworzyć nowy temat a nie podpinać się do mojego który nie ma z Twoim nic wspólnego.
sylwuS85
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2014, 12:42:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Re: totalnie początkująca

Post autor: sylwuS85 »

tak też myślę
franekk166
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:29:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: totalnie początkująca

Post autor: franekk166 »

Nie pisz temetu w temacie, bo robi się bałagan. Od tego jest nowy wątek. A jeśli chcesz stworzyć prostą stronę internetową to skorzystaj z Wordpressa, jest prosty w instalacji.
ODPOWIEDZ