Instalowanie shoutbo'u.

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
macstyle
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2015, 14:49:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Instalowanie shoutbo'u.

Post autor: macstyle »

Witam postawiłem forum dla swojego stowarzyszenia: pokimon.cba.pl.
Jednak nie posiada ono czatu. Więc zrobiłem "wszystko" co umiałem czyli wrzucenie plików i zainstalowanie czatu z zakładk "pluginy".Czat jaki chce zainstalować to : DVZ Shoutbox (2.1.3).Oczywiście jeśli ktoś poleci inny,chętnie skorzystam :)

Jednak pozostaje mi według instrukcji wrzucenie tego: {$dvz_shoutbox} oraz "add CSS from STYLES.txt to your board stylesheets (e.g. global.css)".
Tam gdzie chce wywołać czat,tylko przeglądając pliki forum,nie wiem kompletnie gdzie mógłbym to wrzucić.

Chciałbym żeby to było wywołane po wejściu w dział czat na forum albo żeby był u góry nad działami,albo żeby otwierał się jako osoba karta.


I na przyszłość tylko pytanie,jakbym chciał edytować emotki z tego shoutboxu to jak to zrobić?

Dziękuje za każdą pomoc:)
Awatar użytkownika
Arthi
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2015, 04:32:49
Lokalizacja: Żywiec
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Instalowanie shoutbo'u.

Post autor: Arthi »

Kod: Zaznacz cały

{$dvz_shoutbox} 
To osadzasz nad działami, czyli nad {$forums} w szablonie ACP -> Style -> Style i szablony -> TWÓJ STYL -> szablony -> strona główna -> index (piszę z pamięci), znowu z pliku STYLES.txt kopiujesz style do arkusza styli css twojego stylu, czyli w większości przypadków ACP -> Style i szablony -> TWÓJ STYL -> global.css.

Co do reszty pytaj chłopaków z http://mybboard.pl, oni bardziej stoją w temacie.
ODPOWIEDZ