Uploading

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
temakan
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2016, 14:55:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Uploading

Post autor: temakan »

Cześć, nie mam pojęcia w ogóle o programowaniu itd. Potrzebuję stronkę, żeby potrzymać tam materiały z lekcji, bo pendrive i logowanie w szkole odpada - keylogery na komputerach.
Zrobiłem już stronkę na hasło (będę mógł sobie zmieniać z telefonu jakby co). I teraz potrzebuje zrobić tam coś by uploadować pliki. Przeczytałem trochę o tym php i zrobiłem takie coś, ale dalej nie działa. (Wszystkie foldery w ftp są 777).

Kod: Zaznacz cały

<?php
$xd=$_FILES['plik'];
$r=rand(0, 1000);
$k=$xd.$r;
move_uploaded_file($xd,"/bazy/$k");
print_r($_FILES); // Z TEGO WYSKAKUJE TO: Array ( [plik] => Array ( [name] => Bez tytułu.png [type] => image/png [tmp_name] => /tmp/php8RCUE1 [error] => 0 [size] => 135366 ) )
?>

Kod: Zaznacz cały

<form method="post" action="/folder/upload.php" enctype="multipart/form-data">
<input name="plik" id="plik" type="file">
mdwebbuilder
Posty: 49
Rejestracja: 06 wrz 2015, 18:46:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Uploading

Post autor: mdwebbuilder »

Witam,

Kod: Zaznacz cały

print_r($_FILES); // Z TEGO WYSKAKUJE TO: Array ( [plik] => Array ( [name] => Bez tytułu.png [type] => image/png [tmp_name] => /tmp/php8RCUE1 [error] => 0 [size] => 135366 ) )
Wyświetla dane o pliku (kolejno: nazwę, rozszerzenie, nazwę tymczasową, ewentualne błędy przy przesyłaniu, rozmiar).

Co do użycia funkcji move_uploaded_file to chyba pierwszy argument powinien być nazwą tymczasową, a drugi ścieżką połączoną za pomocą operatora z nazwą pliku.

Czyli kod +- taki:

Kod: Zaznacz cały

<?php
$tmpn=$_FILES['plik']['tmp_name'];
$name=$_FILES['plik']['name'];
$r=rand(0, 1000);
$k=$xd.$r;
move_uploaded_file($tmpn ,"/bazy/".$name);
print_r($_FILES); // OPCJONALNIE ;-)
?>
Powinno działać, ale głowy nie dam, bo dość dawno robiłem coś podobnego u siebie...
temakan
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2016, 14:55:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Uploading

Post autor: temakan »

mdwebbuilder, wyskakuje taka tablica miałem wcześniej i nie uploaduje się plik.
ODPOWIEDZ