Problem z htaccess na cba.pl

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
lannister
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 13:30:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z htaccess na cba.pl

Post autor: lannister »

Posiadam strone działającą w oparciu o htaccess w schemacie MVC. Działania ona w oparciu o plik index.php przez który cały ruch na stronie przechodzi. Plik w "przyjaznych" adresach dostaje informacje co odpalić ( jaki kontroler itd ). Na moim lokalnym serwerze wszystko śmigało jak trzeba ale na cba.pl już nie. Do adresu strony np mysite.eu dopisuje nazwę która ma wyzwolić wyświetlanie odpowiednich tresci np waluty czyli całość to mysite.eu/waluty/ i wyskakuje mi błąd 404. Słabo znam się na htaccess i na razie jestem zbity z tropu tym że tutaj to nie działa a na lokalnym działało dlatego proszę o sugestie. Poniżej przedstawiam treść mojego htaccess. Z góry dzięki za odpowiedzi.
RewriteEngine on
RewriteBase /mysite.eu/


RewriteCond %{THE_REQUEST} \s/+web/tag\?q=([^\s&]+) [NC]
RewriteRule ^ /mysite.eu/tag/%1? [R=302,L]

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.+)/$ index.php?move=$1 [L]

RewriteRule ^(.+)/$ ^show.php[L]

Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Problem z htaccess na cba.pl

Post autor: endriu888 »

witam

jaki adres strony? i co dokładnie chce Pan osiągnąć?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lannister
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 13:30:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z htaccess na cba.pl

Post autor: lannister »

Adres to wspectrum.eu. A efekt ma polegać na tym by można było przesyłać przez zmienną "move" ( zmienna typu GET ) polecenia dla skryptu php (dokładnie pliku index.php) w ramach tzw "przyjaznych adresów" (tak jak na milionach innych stron tego typu - chodzi o klasyczne działanie do którego najczęściej jest używany htaccess). Przykładowo gdy wpisze adres wspectrum.eu/historia/ i wyślę przeglądarkę pod ten adres , to co jest po adresie witryny (wspectrum.eu) zostało przesłane do php bez błędu 404.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Problem z htaccess na cba.pl

Post autor: endriu888 »

witam

proszę sprawdzić teraz czy działa.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lannister
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 13:30:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z htaccess na cba.pl

Post autor: lannister »

Dziękuję za pomoc, działa :) . Mogę na przyszłośc zapytać co było nie tak ? Bo jak zajrzałem do htaccess to chyba niczego mi nie podmieniliście. Chodziło o ustawienia serwera?
ODPOWIEDZ