statystyki

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
ODPOWIEDZ
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

statystyki

Post autor: juice »

Statystyki od dzisiaj dostępne są jedynie z poziomu panelu, a co za tym idzie, dostęp do cudzych statystyk został zablokowany - od teraz można oglądać jedynie swoje.
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

W takim razie jak ma się sprawdzić czy jakieś konto jest używane, czy ma jakieś odwiedziny i kiedy zostało zarejestrowane? W tej sposób będzie utrudnione sprawdzanie kont, na których nic się nie dzieje.
dvbnews.pl
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

czyli wolisz, żeby następowały włamania na konta na cba dzięki statystykom? np. bardzo częste jest że autor wkłada plik z bazą na konto, po czym ściąga go kiedyś tam. dzięki temu taki link zostaje w statystykach i każdy może ściągnąć bazę.

jest z tym związane o wiele więcej problemów z bezpieczeństwem, dlatego większość hostingów chroni swoje statystyki.

konta długo nieużywane są automatycznie usuwane , a jak ktoś chce wcześniej to wystarczy żeby wszedł na stronę. jeśli jest standardowa to można się domyślać że nikt tego nie używa, a kiedy została zarejestowane to mogę sprawdzić. (i tak sprawdzam każde konto które ktoś poda że jest nieaktywne, nic się nie zmieni)

nie widze problemu, wystarczy zgłaszać konta które się chce posiadać w odpowiednim wątku i tyle.
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

Nie wiedziałem, że przez statystyki można się włamać :o Nie zajmuję się hakerstwem, więc nic dziwnego, że o tym nie wiedziałem. Wybacz za moją niewiedzę.

Skoro wiele hostingów chroni statystyki i w tej chwili także CBA.pl to dlaczego nie było to zrobione wcześniej?
dvbnews.pl
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

niezła wolta, od wkurzenia się że zablokowałem dostęp, do narzekania że nie zostało to zrobione wcześniej :lol:

czy mógłbyś się zdecydować?

przez statystyki można się włamać JEDYNIE jeśli webmaster popełni któryś z głupich błędów, jak wrzucanie bazy danych, lub uploaderów lub innych skryptów na swoje konto.

jest to wina webmastera, a nie hostingu, jednak żeby chronić was przed waszymi własnymi błędami, statystyki zostały zabezpieczone.

jeśli nie popełniłeś żadnego z tych błędów, to nie miałeś się czego obawiać.
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

---------- 18:21 20.07.2008 ----------

No skoro ma to chronić to ok, wolę to niż przeglądanie kogoś statystyk.

Akurat ja nie wrzucam kopii bazy na serwer, tylko trzymam u siebie i takich tam...

---------- 00:35 22.07.2008 ----------

Jeszcze co do statystyk, kiedyś była mowa o statach dla subdomen. Coś drgnęło w tej sprawie? :>
dvbnews.pl
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

nic a nic, ale właśnie mi przypomniałeś :) drgnie :)

EDIT: pomyłka - zostało to zrobione wiele miesięcy temu. po prostu nie ma rozróżniania na subdomeny, ale ruch jest liczony sumarycznie dla całego konta.
ODPOWIEDZ