po modernizacji

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

po modernizacji

Post autor: juice »

kopiowanie plików dobiega końca, dzisiaj włączę rejestrację nowych kont oraz odzyskam wszystkie pliki ze starej macierzy, o ile nowsza wersja nie znajduje się już na serwerze oczywiście. (stare wersje nie będą nakładane na nowe)

przepraszam ponownie wszystkich za ostatnie problemy, mam nadzieję że się już nie powtórzą :)

potem wezmę się za czytanie logów z dnia włamu oraz postaram się zidentyfikować sprawców, a na pewno sprawdzić, czy to ktoś z użytkowników cba , wiedząc o złej formie serwera, nie wykorzystał tego.

a potem dostaniecie wspomnianą niespodziankę :)

jeszcze zostało dosłownie kilkadziesiąt kont do przekopiowania, ale 99% już powinno działać, jeśli coś komuś nie działa to proszę o zgłoszenie tego.

P.S. a jak już to wszystko zrobie, to zabieram się za składanie nowego serwera bazy danych.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2008, 16:59:53 przez juice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryhu7
Posty: 172
Rejestracja: 09 sty 2008, 21:12:37
Strona na CBA.pl: www.ryhu7.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ryhu7 »

juice sprawi nam taki prezent na wielkanoc :]
Betterware: https://betterware.online/
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

juice pisze:potem wezmę się za czytanie logów z dnia włamu oraz postaram się zidentyfikować sprawców, a na pewno sprawdzić, czy to ktoś z użytkowników cba , wiedząc o złej formie serwera, nie wykorzystał tego.
Podaj go na forum! Wyśmiać a na dodatek ejstem ciekawy.
juice pisze:a potem dostaniecie wspomnianą niespodziankę
¦linka leci, aż strach :p
juice pisze:przepraszam ponownie wszystkich za ostatnie problemy, mam nadzieję że się już nie powtórzą
Wybaczam i też mam nadzieję :p
juice pisze:odzyskam wszystkie pliki ze starej macierzy
To czy np. teraz moje konto znowu będzie miało inną wersję? (nie przeszkadza mi to-możesz smiało!)
NULL
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Post autor: fuma »

wargo jezeli po awarii, kiedy istaniala mozliwosc wgrania wlasnego backupa strony, zrobiles to, to te pliki nie zostana nadpisane. Jezeli edytowales jakies pliki to sa one naturalnie rowniez mlodsze jak backup, dlatego rowniez nie zostana nadpisane.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Post autor: juice »

nie nie :) pliki zostaną dodane, jedynie, jeśli są nowsze na starej macierzy lub jeśli ich w ogóle nie macie.

przykład - index.html na aktualnie chodzącej macierzy ma datę 6 marca 2008, plik index.html na starej macierzy ma datę 11 luty 2008 - efekt - plik NIE zostanie skopiowany ze starej macierzy i nic się nie zmieni

efekt może być taki, że jakieś niepotrzebne pliki które akurat kasowaliście niedawno, mogą się pojawić. z resztą zobaczymy, jeśli nikt na nic nie będzie narzekał, to mogę zostawić jak jest i tylko konkretnym osobom odzyskać konta.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Post autor: juice »

zakładanie kont zostało wznowione
ziom ;]
Posty: 9
Rejestracja: 05 sty 2008, 13:42:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: ziom ;] »

Nie wiem, czy jest to wynikiem awarii jaka była, ale prosiłeś, aby pisać, jeżeli coś nie działa.
Moja strona to frags.cba.pl
Jak widać na FF i Operze nie wyświetla się prawidłowo, IE6 wczytuje poprawnie (nie wiem jak IE7).
Przed awarią nie było takiego problemu. Co ciekawe nie jest to raczej mój błąd w kodzie, ponieważ strona wczytywana z mojego dysku wyświetla się poprawnie. Tak samo jest na innych hostingach - strona wczytuje się poprawnie.
Z góry dziękuję.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

może odzyskała Ci się jakaś stara wersja? awaria raczej nie mogła mieć wpływu na sposób wyświetlania się strony.

za to odpowiada twoja przeglądarka, nie cba. jedynie reklamy doklejam, ale reklamy od dawna są i nie zmieniałem sposobu doklejania ich
ziom ;]
Posty: 9
Rejestracja: 05 sty 2008, 13:42:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: ziom ;] »

No to co to może być? Na pewno nie jest to stara wersja, bo przed chwilą ją wrzuciłem. A u ciebie też tak się wyświetla, że nie ma w ogóle menu, jest top, potem przerwa i na dole stopka?
Musi być jakiś powód bo na innych hostingach wyświetla się poprawnie.

UPDATE: Przepraszam za zamieszanie. Jednak był to błąd po mojej stronie. Znalazłem już przyczynę.
jimson
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2008, 14:50:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: jimson »

hmm..

ja mam konto na "t" i do dzis nie ma tych plikow, ktore "sie usunely" :/
Jasiu
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2007, 13:13:11
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

poczta i reklamy

Post autor: Jasiu »

znowu nie dziala poczta z zadnego poziomu . admin@orkaledziny.cba.pl , reklamy przed awaria byly dopasowane do grafiki strony teraz zaslaniaja czesc loga . reszta chyba OK
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

juice pisze:a potem dostaniecie wspomnianą niespodziankę
Kiedy? Jakieś info???
NULL
Awatar użytkownika
ferbi
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2006, 00:06:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1024x768

Post autor: ferbi »

wargo wyluzuj jeszcze troche czasu minie bo dopoki staty niebeda postawione to pewnie i niebedzie bonusow ;)
_______________________________
html, xhtml, css, php, mysql // start (c++, lin, js)
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Dobra, rozumiem, po prostu się pytałem. Chciałbym aby jeszcze juice się zajął kandydaturami ;p
NULL
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Post autor: juice »

zgodnie z obietnicą: http://cba.pl/news/1205947456/
ODPOWIEDZ