Nowy sprzęt

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
Webdesigner
Posty: 1803
Rejestracja: 26 mar 2008, 15:55:03
Lokalizacja: /dev/null/
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Nowy sprzęt

Post autor: Webdesigner »

Za około 2 tygodnie będzie nowy sprzęt. Wtedy znikną problemy z działaniem CBA.
Obrazek
volley
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2008, 01:20:31
Strona na CBA.pl: volleypage.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Re: Nowy sprzęt

Post autor: volley »

O! Nareszcie jakiś konkret :wink: brawo :wink:
volleypage.cba.pl - nowe spojrzenie na siatkówkę
marcinl339
Posty: 95
Rejestracja: 14 wrz 2008, 13:56:03
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: marcinl339 »

Nie będzie się pokazywał ten komunikat na PHP-Fusion o jakimś błędzie?
Pozdrawiam!
OuTSideR
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:36:53
Strona na CBA.pl: www.hellsangels.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: OuTSideR »

To super, szkoda mi bylo zrezygnowac z cba.pl bo to jest najlepszy hosting (moim zdaniem :P ) chociaz ostatnio mial problemy, juz mialem zamiar zmieniac hosting ale jednak zostane :)
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt

Post autor: Chłopek »

Mozę głupio zabrzmi to pytanie (bo jestem w tych sprawach laikiem) ale czy istnieje zagrożenie, ze po przeniesieniu na nowe serwery lub podczas samego przenoszenia wystąpią na naszych stronach jakieś problemy?
Pytam, bo kiedyś jedno z forum było przenoszone i potem było trochę kłopotów z jego działaniem.
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Nowy sprzęt

Post autor: monk »

Przenosimy całą infrastrukturę. Nie będzie żadnych problemów z MySQL, ponieważ jest tu tyle swobody, że serwery są pod adresem mysql.cba.pl, który QoS, czy admin może sobie spokojnie przekierować, tak więc raczej nie trzeba będzie zmieniać żadnej konfiguracji.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: fuma »

Chłopek prawdopodobnie w dniu przenosin moze dojsc do przerw w swiadczeniu uslug.
krasiejow.y0.pl
Posty: 77
Rejestracja: 18 lip 2008, 21:44:09
Strona na CBA.pl: http://krasiejow.y0.pl
Lokalizacja: Krasiejów :)
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt

Post autor: krasiejow.y0.pl »

Yy jeżeli będzie ten nowy sprzęt to ja na wszelki wypadek zrobię backup całej strony tak dla pewności ;).
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: fuma »

I bez tego nalezy zawsze robic backup strony we wlasnym zakresie, bo cba.pl tego za was nie zrobi i nie bedzie odpowiadac za utrate waszych danych. Na forum bylo juz kilka przypadkow, kiedy ludzie z wlasnej nieuwagi usuwali konto wraz z danymi a potem rozczarowanie, ze my im tych danych nie odzyskamy.
scool
Posty: 21
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:03:45
Strona na CBA.pl: www.pak.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt

Post autor: scool »

Nie wiem jak dziękować :) Niech Juice wybierze formę :) Mogę:
a) wypić Jego zdrowie (i administracji CBA oczywiście)
b) dać w niedzielę na tacę za niego i adminisitrację :P

Ponieważ spodziewany jest przestój, mam pytanie, szacunkowe na razie: Z jakim wyprzedzeniem planujecie powiadomić dokładnie o przerwie technicznej i w jakiej formie. Jako osoba bardzo leniwa powiem, że bardzo by mnie uszczęśliwiła sama wiadomość lub link do niej na stronie głównej cba.pl ;)
Ludzie, nie pytajcie kiedy będą ulepszenia w hostingu. Będą, jak wyjdzie phpBB by Przemo v.3 ;)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: fuma »

podejrzewam, ze Juice bedzie chcial przeprowadzic przenosiny najwczesniej jak sie tyo da aczkolwiek, jestem pewien, ze kilka dni przed sama operacja przenoszenia cba.pl pojawi sie stosowny komunikat na forum.
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Nowy sprzęt

Post autor: regulaminowy »

Jeszcze, co do samych przenosin. Kiedy wymiana sprzętu będzie mogła mieć miejsca, w trakcie tygodnia czy raczej w weekend? Ile taka przerwa może trwać? W dzień, czy w późniejszych godzinach?
dvbnews.pl
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: fuma »

Podejrzewam, ze mimo wszelkich staran moze wystapic podobna sytuacja jak poprzednimi razy. Przede wszystkim Juice bedzie sie staral przeprowadzac wszelkie operacje z tym zwiazane w godzinach najmniejszej aktywnosci. Dla waszej wygody i dla bezpieczenstwa samej operacji. Sama operacja ze wzgledu na ogromne ilosci danych moze potrwac kilka dni. Juice, jak zawsze, postara sie zeby w tym czasie wasze strony byly w miare moliwosci dostepne dla odwiedzajacych, aczkolwiek nie mozemy tego zagwarantowac. Przed rozpoczeciem transferu danych az do jego zakonczenia i pewien okres czasu po, zostanie zablokowana mozliwosc przerowadzania zmian w jakimkolwiek zakresie na waszych kontach. Po pomyslnym przeniesieniu cba wasze strony beda nadal serwowane ze starego sprzetu przez krotki okres czasu, gdyz bedzie trzeba przekonfigurowac nieco system na nowych maszynach. Po przelaczeniu na nowy sprzet moga przez pewien czas wystepowac roznego rodzaju anomalie w dzialaniu waszych stron czy funkcjonowaniu panelu konta. Jezeli wykryjecie w tym czasie jakies problemy, prosze je niezwlocznie zglosic a na pewno zostana naprawione. Z tego co sie dowiedzialem od Juice'a nowe maszyny maja bardzo dobre parametry i co najwazniejsze, wszelkie problemy sprzetowe beda mogly byc szybciej rozwiazane dzieki obsludze technicznej. Zadne z waszych danych nie zostana utracone, jezeli wykryjecie po przenosinach, ze czegos brakuje lub strona jest niekompletna to tez to zgloscie. Wasze dane z pewnoscia zostana powtornie skopiowane. Dla smaku dodam, ze Juice szykuje niespodzianke dla stalych klientow ;] Co to bedzie nie powiem, bo sam nie wiem :P Ale wszystkie poprzednie jego niespodzianki byly bardziej jak zadowalajace ;]
Jesli macie jeszcze jakies pytania, lub watpliwosci to z checia odpowiem kazdemu. Oczywiscie w miare mozliwosci ;]
OuTSideR
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:36:53
Strona na CBA.pl: www.hellsangels.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Nowy sprzęt

Post autor: OuTSideR »

Dla smaku dodam, ze Juice szykuje niespodzianke dla stalych klientow ;]
Mam nadzieje ze sie zalapie :) Stronka zadziwiajaco szybko chodzi dzisiaj :P
Fotosesja
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:00:46
Strona na CBA.pl: fotosesja.cba.pl
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Internet Explorer Windows 1440x900
Kontakt:

Re: Nowy sprzęt

Post autor: Fotosesja »

Witam serdecznie.
Cieszę się bardzo z wiadomości, o nowym sprzęcie. Na cba mam własną strone prywatną, a ponieważ uważam, iż cba był dobrym wyborem, strona Stowarzyszenia w którym działam także została zbudowana na CBA. I akurat był ten pech, że nastapiły problemy sprzętowe, co niestety przysporzyło nam trochę małych problemów i kłopotów.
Ale cierpliwie czekaliśmy na rozwiązanie problemów i bardzo cieszymy się, że cba będzie działało nadal.
Pozdrawiam cały zespół.
ODPOWIEDZ