nowe serwery

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
Zablokowany
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1280x1024

nowe serwery

Post autor: juice »

wiem że ostatnio są poważne problemy z serwerami, na szczęście właśnie znaleźliśmy ofertę u innego dostawcy serwerów która nam odpowiada, serwery będą wielokrotnie szybsze i nie będzie żadnych problemów sprzętowych.

proszę o jeszcze chwilę cierpliwości, na razie je zamówiłem, czekam na potwierdzenie i wtedy płacę pieniądze (czekam aż transfer zostanie wykonany), wtedy oni realizują zamówienie (mam nadzieję szybko) a potem zabieram się za przerzucanie danych (co może trochę zająć, biorąc pod uwagę że serwer ledwo zipie)

po całej operacji będą super-nowoczesne serwery i planuję polepszyc ofertę tego co oferujemy.

przepraszam ponownie za ostatnie problemy, ale nie dało się ich uniknąć - spamerzy bardzo przyciskają cba, sprzęt nie wyrabiał, a ja miałem mniej czasu.

mam nadzieje, że w ciągu 2 tygodni wszystko będzie hulać na nowych serwerach.

a dla stałych klientów którzy nie odeszli z CBA obiecuję niespodziankę.

dyskusja w tym temacie http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=11518
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1280x1024

Re: nowe serwery

Post autor: juice »

serwerownia potwierdziła zamówienie, więc teraz tylko czekamy na ich realizację. podali termin 7-9 dni roboczych, ale to nie znaczy że nie mogą się pojawić i za 3-4 dni.

Zrobiłem wszystko co się dało, żeby nowy sprzęt był dostosowany do pojawienia się jakiejś strony na wykop.pl lub nawet na onecie biorąc naprawdę bardzo mocne serwery.

pozdrawiam wszystkich cierpliwych

P.S. jak zauważyliście, pady ostatnio nie mają miejsca. spamerzy zostali wypędzeni, a super-popularna strona sama odeszła zdaje się i wszystko wróciło do normy. Oczywiście nie można na tym polegać, bo w razie pojawienia się znowu jakiegoś ogromnego klienta, wszystko zacznie się chwiać, więc czekamy cierpliwie na nowe serwery.

do tego czasu wszystko powinno pozostać stabilne.
seb235
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 20:41:50
Strona na CBA.pl: myapple.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Safari MacOS 1440x900

Re: nowe serwery

Post autor: seb235 »

I co z tymi serwerami ponieważ znowu stronka ledwo co działa ?
erwin15
Posty: 232
Rejestracja: 24 paź 2007, 11:09:46
Strona na CBA.pl: www.24htapety.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1920x1200
Kontakt:

Re: nowe serwery

Post autor: erwin15 »

Ja w ogóle ostatnio przez jakiś czas nie odczułem żadnego padnięcia nawet przez 10 sekund :) a to dobrze świadczy o rozwoju CBA :) oby tak dalej :jupi:
Sueroski
Posty: 277
Rejestracja: 04 sie 2008, 15:41:58
Strona na CBA.pl: dużoooo
Lokalizacja: 8C7769646E696361
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x960

Re: nowe serwery

Post autor: Sueroski »

może to coś u mnie bo od niedawna mam tak że cba jest niedostępne przez godzinę... przeglądnę z 5 podstron cba.pl i nie można nawiązać połączenia... ale już lepiej :P myślę że cba.pl jest najlepszym darmowym hostingiem (nie ma co porównywać do tych które dużo kosztują bo za kase można dużo dobrych rzeczy kupić, ale i tak narazie nie mam zamiaru opuszczać cba (chyba że zarobię na płatny host))
dość biadolenia... jednym zdaniem: Cba.pl to najlepszy darmowy hosting. :)
nawet są nowe serwery... admini o nas dbają :P
Awatar użytkownika
mariuszdybala
Posty: 64
Rejestracja: 10 lut 2008, 18:05:56
Strona na CBA.pl: http://www.mariuszdybala.cba.pl/
Lokalizacja: Tuszyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Linux 1280x800

Re: nowe serwery

Post autor: mariuszdybala »

Oczywiście że zdarzają się drobne problemy, ale zawsze można liczyć na pomoc adminów. Pozdrawiam cbamaniaków
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1280x1024

Re: nowe serwery

Post autor: juice »

dostarczenie serwerów się ślimaczyło z winy firmy dostarczającej, od kilku dni są, ale puste. trwa przenoszenie danych (co może powodować czasem przeciążenia, ale staram się dopracować skrypt tak, żeby w razie wykrycia najdrobniejszych problemów zawieszał przerzucanie danych - przez to potrwa to trochę dłużej, ale nie powinno być padów)

udoskonaliłem też wczoraj skrypt czuwania nad stabilnością cba (czasem nie działał poprawnie). od tego czasu nie było ani jednego nawet chwilowego padu z tego co wiem.

plik się kopiują ( aktualnie literka D ) a ja konfiguruje nowy serwer.

ze względu na to, że jednak wybrałem drogę powoli ale płynnie (zamiast szybciej ale za to cba by leżało kompletnie np. przez 3 dni) przenosiny potrwają dłużej.

jednak wyłączanie cba na 3 dni to przesada, a możliwe że przeciągnełoby się i do 4-5. lepiej to powoli kopiować, może to potrwać i 2 tygodnie, skoro przez 2 dni doszliśmy tylko do D, a najwięcej kont jest na literę s, p itd. (końcówka alfabetu w każdym razie)

póki co cba działa mimo przerzucania danych, więc uważam to za optymalne rozwiązanie.

dam znać jak się wszystko skończy, wtedy możecie się spodziewać pewnych problemów, jak wyłaczenie ftp (bo jak wrzucicie na stary serwer, to nowy tego nie będzie miał), wyłaczenie bazy danych (nie mogę jej kopiować jeśli jest online) itp. ale to powinno potrwać 1 dzień
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: nowe serwery

Post autor: regulaminowy »

No to w ciągu dnia robić tak, żeby CBA.pl działało, a w nocy kopiować na maksa danych :mrgreen: Wątpię, aby ludzie wchodzili o późnych godzinach na strony, albo przynajmniej nie większość.
dvbnews.pl
OuTSideR
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:36:53
Strona na CBA.pl: www.hellsangels.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: nowe serwery

Post autor: OuTSideR »

Wiesz co, najwazniejsze ze jest nowy sprzet, ja bym sie dlugim kopiowaniem nie przejmowal. Wazne tylko zeby wiedziec kiedy bedzie dluzsza przerwa i kiedy trzeba bedzie wgrac pliki, bo jak zrozumialem obecny stan sie kopiuje wiec uaktualnic bedzie trzeba strone, moja juz sie skopiowala :D (cyfra 1 - chyba jednym z pierwszych bylem)
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: nowe serwery

Post autor: monk »

Nic nie będziesz kopiować. My się tym zajmiemy.
internecik
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2009, 12:44:30
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: nowe serwery

Post autor: internecik »

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się na jakim nowym sprzęcie działa tak duży serwis jak CBA.pl ? :)
daneczek76
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2009, 21:44:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Re: nowe serwery

Post autor: daneczek76 »

Witam mam małe pytanie czy te wszystkie przydławienia w ciągu dnia serwera, bo nie ukrywam że chodzi jak muł pasiasty są z wiązane z przenosinami na nowy serwer, czy ten stary sie poprostu już niewyrabia. Jeśli są to przenosiny to jaki długi okres jest przewidywany tych przenosin.
Pozdrawiam
robik96
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2008, 13:10:18
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: nowe serwery

Post autor: robik96 »

A co do nowych serwerów będzie można więcej niż 3mb? - bo 3mb troszkę za mało mogło by być 5mb
ale i tak fajnie!
wisnia80
Posty: 49
Rejestracja: 15 lut 2009, 09:53:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x1050

Re: nowe serwery

Post autor: wisnia80 »

Super - fajnie ze jest nowy sprzecik.
Apropos przenosin lepiej powoli a dokładnie. Od pewnego czasu i tak jest dużo lepiej :) już nie zawiesza się wszystko co chwilka.

Pozdrowionka i szczęśliwie ukończonej migracji
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: nowe serwery

Post autor: regulaminowy »

Może się nie zawiesza, ale za to poczta nie działa, o czym dyskutujemy w innym temacie...

Moje pierwsze narzekanie na temat przenosin na nowe serwery, ale dla mnie to sprawa szalenie ważna.
dvbnews.pl
Zablokowany