Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
Zablokowany
pavels
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 15:42:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: pavels »

Drodzy Klienci,
Jak wiecie, nieustannie i w oparciu o Wasze opinie ulepszamy nasze usługi. Zmiany wprowadzane przez nas w Panelu Użytkownika lub pod przysłowiową "maską" często są dla Was nieodczuwalne, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby ich wdrożenie było dla Was jak najpłynniejsze. Często zmiany są drobne, jednak od czasu do czasu decydujemy się na wprowadzenie nowych funkcji oraz znaczących usprawnień, których nie sposób pominąć, a które z dumą możemy Wam już od dłuższego czasu prezentować.

Chcielibyśmy zaprezentować Wam krótkie podsumowanie naszej pracy nad wersjami, a co za tym idzie funkcjonalnością naszego Panelu Klienta. Liczymy na Wasze sugestie, uwagi i opinie. Pomagają nam one w ulepszaniu narzędzi, którymi Wy - nasi Klienci - posługujecie się na co dzień.


Łatwiejsza konfiguracja domeny

Zawsze staramy się zorganizować wszystko w sposób najbardziej przyjazny dla Klienta. Z tego powodu dodaliśmy możliwość zmiany ustawień domen w osobnej zakładce. Stare okienko podzieliliśmy na dwie części: w pierwszej są ustawienia ogólne (przypinanie do konta hostingowego, zmiana wersji PHP, aliasy), w drugiej natomiast można zmieniać zapisy domeny (DNS, MX, TXT, IN A oraz CNAME).


Bardziej intuicyjne śledzenie ruchu na Twojej stronie

Stworzenie strony internetowej i jej publikacja w sieci to tylko połowa sukcesu. Zdobycie wartościowego ruchu na naszej witrynie również wymaga czasu i wysiłku. Wiemy, że jedną z najbardziej ważnych rzeczy dla webmasterów są statystyki. Żeby ułatwić pracę z danymi, zmieniliśmy wygląd statystyk strony. Dzięki nowemu, bardziej przejrzystemu i lepiej zorganizowanemu wyglądowi, opracowanie statystyk zajmuje mnie czasu – nowy wygląd pozwala szybko znaleźć wszystkie potrzebne informacje.


Szybszy kontakt ze wsparciem technicznym

Bezproblemowa komunikacja ze wsparciem technicznym, to gwarancja szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów związanych z korzystaniem z hostingu. Aby usprawnić przepływ informacji między Użytkownikami i pracownikami wsparcia technicznego, dodaliśmy kilka nowych opcji w panelu zgłoszeń. Teraz można wpisać tam od razu szereg informacji, które pozwolą precyzyjniej opisać problem, co przełoży się na szybsze rozwiązanie problemu.


Nowe funkcje wyboru domen

[list][*]Chcesz zarejestrować domenę i nie wiesz, które rozszerzenie wybrać? Dodaliśmy informacje o każdym z nich na osobnych stronach, co znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji. Znajdziesz tam cenę rejestracji i przedłużenia oraz informacje dotyczące tego, w jakiej sytuacji najlepiej wybrać konkretne rozszerzenie domeny. Zobacz przykładową stronę dot. domen z rozszerzeniem .us. [/list]
[list][*]Szukasz najlepszej oferty rejestracji domen? Mamy jedne z najniższych cen na rynku. Chcesz się upewnić? Stworzyliśmy porównanie aktualnych cenników różnych firm działających na rynku. Wszystkie dane zawarte są w jednej, przejrzystej tabelce. [/list]
[list][*]Dodaliśmy również podstronę z szczegółowymi informacjami o certyfikatach SSL oraz o możliwości ukrycia danych w bazie WHOIS. [/list]


Możliwość podpięcia certyfikatu SSL dla darmowych domen

Masz bezpłatną domenę i chcesz zapewnić użytkownikom swojej strony całkowite bezpieczeństwo, ale nie chcesz generować koszów związanych z nabyciem płatnej domeny?

Teraz masz taką możliwość!
Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do zakładki “Domeny” w panelu, wybrać odpowiednią domenę, dla której chcesz wykupić certyfikat i kliknąć przycisk “SSL”. Po opłaceniu certyfikat SSL zostanie natychmiast uruchomiony i Użytkownicy Twojej strony będą mogli korzystać z niej w pełni bezpieczny sposób. Warto pamiętać również o tym, że posiadanie certyfikatu SSL wpływa na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google, a najpopularniejsze przeglądarki oznaczają obecnie czy dana strona posiada certyfikat.

Ile certyfikatów SSL mogę kupić?
W ciągu tygodnia jedna osoba może wykupić maksymalnie 20 certyfikatów SSL dla darmowych domen. Jeśli osiągniesz limit, zobaczysz komunikat mówiący, że kolejne certyfikaty możesz kupić w następnym tygodniu.


Ulepszenia serwerów VPS

Dodaliśmy możliwość szybkiej instalacji na serwerach VPS dwóch panelów: ISPconfig i Webmin.

[list][*]ISPconfig[/list]
ISPConfig to panel hostingowy z otwartym kodem źródłowym pod licencją BSD, opracowany przez firmę ISPConfig UG. Po instalacji będzie on dostępny przez port 8080. Dodatkowo zostaną zainstalowane Apache2, PHP, phpMyAdmin oraz Webmail. Instalacja zazwyczaj trwa dłuższą chwilę, tak więc prosimy się nie niepokoić – to normalne. Warto dodać, że ISPConfig jest dostepny tylko dla Debian Wheezy i Ubuntu oraz tylko dla VPS1024 i VPS2048 .

[list][*]Webmin[/list]
Webmin to internetowe narzędzie służące do konfiguracji systemów uniksowych (ostatnio również Windowsa). Umożliwia zmianę ustawień systemowych, np. konfigurację użytkowników, przydziałów dysku, usług i plików konfiguracyjnych, jak również kontrolowanie aplikacji open-source takich jak serwer HTTP Apache, PHP czy MySQL. Jeśli wybierzesz Webmin do instalacji, to będzie on dostępny na porcie 10000. Webmin jest dostępny tylko dla planów VPS 1024 i 2048 oraz dla wszystkich dystrybucji z wyjątkiem Arch Linux.

[list=1]Dodaliśmy również kilka nowych dystrybucji Linuxa:[/list]
[list][*]Arch Linux[/list]
[list][*]Centos 6 и Centos 7[/list]
[list][*]Debian 7 Wheezy и Debian 9 Stretch[/list]
[list][*]Fedora 23 и Fedora 24[/list]
[list][*]Ubuntu 16.04 Xenial и Ubuntu 16.10 Yakkety[/list]


Szybkie porady w trakcie dodawania usług

Najedź myszką na symbol informacji a uzyskasz porady i warunki poprawnego dodania usługi. Dla Ciebie zmieniamy cały proces na szybszy i prostszy.

Profesjonalne usługi IT

Masz problem z aplikacją internetową, którego nie możesz rozwiązać samodzielnie? Chcesz ulepszyć poziom bezpieczeństwa Twoich danych? Lub może potrzebna jest Ci porada eksperta IT po to by zaoszczędzić własny czas? Sprawdź nasze Usługi IT!

Nowy wygląd tabel z ofertą usług hostingowych

Nasi Użytkownicy i goście mogą sprawdzić i porównać plany hostingowe oferowane przez CBA.pl, przechodząc od podsumowania najważniejszych parametrów, do szczegółowej listy za pomocą jednego kliknięcia przycisku „Więcej”. Przejrzyj dokładnie naszą ofertę i dowiedz się dlaczego nasze usługi są uważane za najlepsze na rynku!

Przeorganizowaliśmy również naszą stronę na polu nawigacji okruszkowej (breadcrumbs), aby uczynić ją jeszcze bardziej przyjazną dla Użytkownika. Dzięki tej funkcjonalności możesz w łatwy sposób wrócić do wcześnej przeglądanej strony.

Odświeżone centrum pomocy

Przed kontaktem ze wsparciem technicznym zalecamy odwiedzenie naszego centrum pomocy, gdzie można znaleźć systematycznie aktualizowane instrukcje i porady, sekcje FAQ („Frequently Asked Questions” czyli najczęściej zadawane pytania) oraz artykuły, które pomogą Ci korzystać z naszego panelu. W części tej dodana została również sekcja materiałów pomocniczych, które skupiają się na popularnych systemach CMS. Wśród nich można znaleźć instrukcje, które objaśniają krok po kroku cały proces instalacji i wskazują sposoby rozwiązywania najbardziej powszechnych problemów.


Uruchomienie Livechat

Nasz zespół z dumą anonsuje wprowadzenie usługi Livechat na naszej stronie. Ta nowa funkcjonalność w znacznym stopniu podnosi poziom obsługi Klienta. Możesz wypróbować tą funkcję klikając w ikonkę czatu w prawym dolnym rogu strony. Jeśli chcesz uzyskać pomoc ze strony naszego wsparcia technicznego zalecamy bezpośredni kontakt poprzez email support@cba.pl.

Jakie są główne korzyści?
Dzięki tej nowej funkcji, Użytkownicy i Klienci mogą uzyskać szczegółowe informacje o naszej ofercie w trybie natychmiastowym. Dzięki temu będą w stanie podjąć właściwy wybór i zwiększyć własne korzyści.


Intensywny rozwój ABC Hosting LTD

W czasie wypełniania swoich codziennych obowiązków obsługujemy obecnie Użytkowników z całego świata.
Od wielu lat jesteśmy obecni w Polsce dzięki marce CBA.pl. Działamy także na terenie Ukrainy, dostarczając profesjonalne usługi jako ZZZ.com.ua. Poza tym rozwijamy również serwis ABA.ae dedykowany dla regionu arabskiego. ABC Hosting przekroczyło też barierę Oceanu Atlantyckiego – wszystkie osoby zamieszkujące Amerykę Południową mogą korzystać z usług ZZ.com.ve. Każdy z serwisów prowadzony jest w lokalnym języku, posiada również lokalny zespół wsparcia technicznego.
Nasze dwie ostatnie realizacje skupiały się głównie na potrzebach Użytkowników zamieszkujących na co dzień Afrykę. Nasz Najlepszy Darmowy Hosting dostępny jest teraz w Nigerii (HIT.ng) oraz w Ugandzie (FOR.ug).

Wzmocnienie zabezpieczeń

[list][*]Usługa Google reCAPTCHA, zastąpiła stary system chroniący przed botami[/list]
[list][*]Proces rejestracji wymaga obecnie wprowadzenia kodu potwierdzającego, który jest wysłany na Twojego maila. [/list]

To jeszcze nie wszystko…

[list][*]Nasz zespół deweloperów ulepszył panel pod kątem Użytkowników korzystających z przeglądarki Internet Explorer[/list]
[list][*]Poprawiliśmy ogólną stabilność i wydajność [/list]
[list][*]Zoptymalizowaliśmy kod[/list]
[list][*]Wdrożyliśmy nowy wygląd podstron [/list]
[list][*]Ulepszyliśmy elementy graficzne strony[/list]
[list][*]Poprawiliśmy treść stron oraz powiadomień.[/list]
Awatar użytkownika
witomir
Posty: 27
Rejestracja: 12 mar 2014, 01:41:22
Strona na CBA.pl: lachy.c0.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: witomir »

(DNS, MX, TXT, IN A oraz CNAME).

Co to znaczy i co najlepsze do subdomeny?
Jak subdomene przekierować na podkatalog w domenie?
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: smart-tree »

witomir, witam.
DNS to Domain Name Servers: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System
MX (Mail eXchange) to rekord wskazujący nazwę serwera obsługującego pocztę elektroniczną lub nazwę domeny (o ile strona internetowa i poczta elektroniczna utrzymywane są na tym samym serwerze). Więcej o tym: http://www.immt.pwr.wroc.pl/export_hp/tool/node100.html
TXT (Text) - rekord zawierający informację tekstową, zwykle służącą do weryfikacji zarządzania domeną lub autoryzacji wysyłki poczty elektronicznej z serwera podanego w rekordzie MX;
A (Address) - rekord określający adres IPv4 serwera, odpowiedzialny za wyświetlanie strony internetowej;
CNAME (Canonical Name) - rekord przypisujący subdomenę innej domenie lub subdomenie.

O przekierowaniu subdomeny na podkatalog znajdzie Pan informacje w tym tekście: http://funkcje.net/view/2/24/2800/index.html .

Przy okazji proponuję Panu przejście na plan VIP/PRO. W najbardziej opłacalnej wersji jest to koszt tylko 4,16 zł miesięcznie. Plany te dają większe możliwości (brak reklam, kopię zapasową strony, którą wykonujemy codziennie, lepsze parametry konta, a strony znajdują się na oddzielnym, szybszym serwerze), nie mają ograniczeń takich, jak darmowe konta oraz posiadają wyższy priorytet obsługi.
https://www.cba.pl/pl/oferta/hosting

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
tylkjety
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, 01:43:08
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: tylkjety »

spokoooo
skrzyherooo
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2018, 23:31:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: skrzyherooo »

dobrze dobrze
skrzyherooo
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2018, 23:31:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: skrzyherooo »

spokoo
izkagraf
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2018, 16:33:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: izkagraf »

xxxxxx
goscja
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2018, 14:18:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nowe funkcje i aktualizacje, wersje 3.0.6 - 3.1.3 (Styczeń - Czerwiec 2017)

Post autor: goscja »

hej
Zablokowany