Nowa wersja panelu

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Nowa wersja panelu

Post autor: juice »

Wdrażamy właśnie nową wersję panelu, niebawem podamy szczegóły.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x648

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: juice »

Cały czas staramy się, aby nasze usługi były świadczone na najwyższym poziomie i ciągle udoskonalamy nasz hosting. Obecnie wprowadziliśmy kilka kluczowych zmian, które mają na celu poprawić wygodę korzystania z panelu oraz dają większe możliwości użytkownikowi.

Jedną z głównych nowości jest oddzielenie domen od kont hostingowych, co wydaje się naturalnym krokiem po wprowadzeniu ich do sprzedaży.

Teraz aby stworzyć kompletną stronę (domena plus hosting) należy używać modułu Konta hostingowe, natomiast z pomocą modułu Domeny można dodać kolejną domenę (alias) do istniejącego konta, bądź skierować na obce serwery po skonfigurowaniu ustawień DNS.

Została także poszerzona oferta domen, poza domenami .pl dostępne są teraz: eu, .biz, .com, .net, .org, .info, .de, .uk, .co.uk, .tv.

Ponadto mechanizm przedłużania ważności domen jet teraz dostępny bezpośrednio w panelu.

Istnieje także możliwość przeniesienia istniejących domen do nas, w razie pytań prosimy o kontakt pod adresem domeny@cba.pl.

Innym dodatkiem jest wbudowany system wsparcia dla klientów premium, dostępny dla wszystkich, którzy dokonali chociaż jednej transakcji.

Kolejna zmiana to nowy plan VIP, podnoszący poprzeczkę ponad to co było oferowane do tej pory.

A dla tych co dobrnęli aż do tego miejsca, nagroda. ;-)

Kupony CBAPRO20 i CBAVIP50, pierwszy z nich obniża cenę planu Pro (opcja jeden rok) o 20 zł, natomiast drugi zmniejsza koszt dowolnego wariantu planu VIP o 50 zł.

Pamiętajcie, że zakupione plany sumują się, jeśli pozostał Wam jeszcze niewykorzystany transfer bądź nie minął okres ważności, to po zakupie nowego planu zostaną one dodane, nic nie zginie. ;-)

To jeszcze nie koniec zmian - możecie się spodziewać kolejnych ulepszeń w ciągu najbliższych tygodni.
bibgol
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:58:48
Strona na CBA.pl: bibgol.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: bibgol »

A dlaczego po wykupieniu wersji pro pomniejszyło mi przestrzeń dyskową do 1 GB. Przedtem miałem 2 GB, teraz mam jeden. Do tej pory przestrzeń dyskowa pozostawała
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: po22 »

bibgol, jest nowa oferta http://www.cba.pl/pl/oferta
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: Piotr GRD »

Nowa oferta nową ofertą, ale jeśli we wrześniu 2012 napisano "dożywotnio", to ktoś mający już z poprzedniej oferty odpowiednio 2 lub 3 GB pojemności powinien to zachować. Tak mnie się wydaje. Chyba, że za pomniejszeniem dotychczasowych dwu- i trzy-gigabajtowych kont przemawiają jakieś szczególnie ważne przesłanki. Choć przypuszczam (mam nadzieję), że to tylko techniczne niedopatrzenie w tej kwestii lub zwyczajne zapomnienie o takich kontach.
juice, 22 wrz 2012, 14:30:07 pisze:Dla kont które zdejmą reklamę na rok, powiększamy max. pojemność konta. W przypadku zdjęcia za 49zł, pojemność zwiększa się z 1GB do 2GB, w przypadku 99 - do 3GB.

To powiększenie obowiązuje dożywotnio.

Czyli ktoś może potem po roku nie opłacić zdjęcia reklam ponownie a i tak pozostanie z kontem o wielkości 2GB lub 3GB. (ale również wrócą reklamy oczywiście)
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x648

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: juice »

Wszystkie konta Pro mają 2GB, a konto bibgol'a zostało od razu powiększone a użytkownik został od razu powiadomiony prywatnie o tym, tylko nic tutaj nie pisaliśmy.

natomiast konta VIP są bez limitu, więc ciężko to nazwać pomniejszeniem :)

jednak żeby 'aktywować' nowe limity trzeba wykupić jakiś plan, inaczej ma się swoje poprzednie limity
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: Piotr GRD »

Czyli - jeśli dobrze rozumiem - jak ktoś ma stare pro 3GB (dożywotnie powiększenie przestrzeni dyskowej przy opłaceniu za 99 istniejące od września 2012), a zapłaci za nowe pro, to zmniejszy sobie konto do 2GB? Gdzie ta dożywotność poprzedniej "trójki", tamtego powiększenia konta w takim układzie? - Jeśli dobrze rozumiem.

Aha. I jeśli - np. bibgol - po pewnym czasie przestanie płacić za nowe pro i przejdzie z automatu w stan free, to oczywiście zachowa 2GB z powodu dożywotności poprzedniej oferty, czy tak? Panel kontrolny jest na to przygotowany i odpowiednio automatycznie zareaguje na te konta, które będą tylko i wyłącznie przedawniającymi się nowymi pro lub vip (i spadającymi do 1 GB free), a tymi co wcześniej kiedyś były również starymi pro z dożywotnim powiększeniem (i zachowają powiększenie spadając do free).

Bo jeśli nie, to przydałoby się ostrzeżenie, że wykupienie nowych planów wiąże się z jednoczesną utratą wszelkich przywilejów wynikających z dawnych ofert.


Taki upierdliwy byłem w "czasach 110", coś mi chwilowo znów wróciło. Wynajdywanie wszelkich drobiazgów mogących mieć ujemny skutek dla użytkownika.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
bibgol
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:58:48
Strona na CBA.pl: bibgol.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: bibgol »

Panowie i Panie. Potwierdzam. Szybko odzyskałem pojemność i na dodatek zyskałem 3 miesiące ważność konta, więc na razie nie mam co narzekać. Ja zyskałem. Jak będzie po braku opłat nie wiem. Niech się administrator wypowie. Może stare konta będą zachowywać pojemność.
testuje
Posty: 10
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:04:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: testuje »

Kiedy wykupię opcję "Dodatkowy 1 GB przestrzeni dyskowej" za 20 zł, konto powiększy się na stałe czy na określony czas? I czy reklamy znikną?
PE-fka
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:32:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: PE-fka »

A co Ci przeszkadza w reklamach hehehe Mi się wydaję, że te reklamy wtedy znikną no ale ręki nie mogę dać sobie uciąć bo jeszcze coś źle powiem i będzie trochę nie za dobrze. Chociaż też jakbym chciał mieć domenę bez reklam to tej sprawy byłbym ciekawy.
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: po22 »

testuje, za 19zł 1gb przestrzeni dyskowej jest na stale przypisane do konta hostingowego oraz nie zdejmie reklamy.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Arthi
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2015, 04:32:49
Lokalizacja: Żywiec
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: Arthi »

Można prosić jakiś pre-screen panelu? Jestem ciekaw jak wygląda :)
Awatar użytkownika
Arthi
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2015, 04:32:49
Lokalizacja: Żywiec
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: Arthi »

Chwila chwila, ale gdzie mam założyć konto?
Awatar użytkownika
asiapaw
Obsługa CBA
Posty: 138
Rejestracja: 27 lip 2008, 17:32:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Kobieta
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: asiapaw »

Arthi, zapraszam do zarejesrtrowania się na naszej stronie cba.pl/panel/pl/register - to zajmie mniej niż 1 minutę i wtedy można 'przejść się' po panelu i zobaczyć jak wyglada i jak działa. Pozdrawiam
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Arthi
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2015, 04:32:49
Lokalizacja: Żywiec
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Re: Nowa wersja panelu

Post autor: Arthi »

asiapaw, konto na CBA.pl już posiadam, myślałem że dopiero go wdrażacie :)
ODPOWIEDZ