Awaria jednego z serwerów

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
Zablokowany
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Awaria jednego z serwerów

Post autor: juice »

Serwer newcba, czyli jeden z serwererów uległ awarii sprzętowej. Pracujemy nad przywróceniem w pełni funkcjonalności, szacujemy że serwer powinien wstać około godziny 24tej dzisiaj po odbudowaniu się wszystkiego.

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, a użytkownikom płatnym możemy obiecać oddzielny serwer, tak aby takie sytuacje więcej nie miały miejsca.

P.S. awaria dotyczy tylko tych użytkowników którzy akurat na nim mają swoje strony, chociaż dostęp do panelu został tymczasowo zamknięty dla wszystkich.
juice pisze: Posiadamy tak jak wiele innych hostingów macierz 1+0, jest to bezpieczne rozwiązanie i tylko w jednym wypadku - jednoczesnym padzie dwóch dysków z tej samej pary jest problem. Niestety właśnie to się stało, padły dwa dyski dokładnie z tej samej pary w tym samym czasie, to naprawdę wyjątkowo mało prawdopodobne, ale się stało.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2014, 22:09:43 przez Venite, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: //Venite: dodałem wyjaśnienie do 1-szego posta.
formula1seb
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:36:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: formula1seb »

czekamy
chwytak
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:57:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: chwytak »

Dołączam się do postu powyżej.
Również czekam tak jak praca nad moją stronką :oops:
gruby1993
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2014, 23:12:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Re: awaria jednego serwera

Post autor: gruby1993 »

Ja zapłaciłem smsem za premium też nie działa :-(
pawpawel
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2014, 19:08:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: pawpawel »

juice pisze:Serwer newcba, czyli jeden z serwererów uległ awarii sprzętowej. Pracujemy nad przywróceniem w pełni funkcjonalności, szacujemy że serwer powinien wstać około godziny 24tej dzisiaj po odbudowaniu się wszystkiego.

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, a użytkownikom płatnym możemy obiecać oddzielny serwer, tak aby takie sytuacje więcej nie miały miejsca.

P.S. awaria dotyczy tylko tych użytkowników którzy akurat na nim mają swoje strony, chociaż dostęp do panelu został tymczasowo zamknięty dla wszystkich.

Cześć,
może warto było by gromadzić gdzieś bazę emaili użytkowników i przy takich sytuacjach i informować ich o takim nie innym zdarzeniu taka moja sugestia, pozdrawiam i czekam na sprawna stronke
hubert96
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2014, 13:38:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: awaria jednego serwera

Post autor: hubert96 »

Nadal nie działa.
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:59:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Jass »

Czy wiadomo kiedy serwer będzie działać?
Awatar użytkownika
Hybryda
Posty: 58
Rejestracja: 14 sty 2012, 13:27:20
Strona na CBA.pl: http://kordialne.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Hybryda »

juice pisze:
Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, a użytkownikom płatnym możemy obiecać oddzielny serwer, tak aby takie sytuacje więcej nie miały miejsca.
Tą ofertą byłabym zainteresowana, mam opłacone za rok z góry a tu taka lipa...
"Jak kogoś wytykasz palcem, to pozostałe palce pokazują ciebie"
Hogan(hybryda)
akem
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2013, 00:56:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: akem »

juice pisze:Pracujemy nad przywróceniem w pełni funkcjonalności, szacujemy że serwer powinien wstać około godziny 24tej dzisiaj po odbudowaniu się wszystkiego
nadal nic nie dziala, 2 dni leżenia :( :( :( :(
Zaara
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2014, 08:12:02
Strona na CBA.pl: klankks.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Zaara »

Długo jeszcze potrwa ta awaria? Od wczoraj wejść nie idzie na naszą stronke a zaległości są :roll:
Mort
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2014, 19:45:31
Strona na CBA.pl: arkham.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Mort »

2 dni leżenia
Nie minęły nawet dwadzieścia cztery godziny, spokojnie. Sam mam forum, małe, kameralne i też nie mogę się doczekać aż wszystko zostanie naprawione. Nie ma co krzyczeć i płakać. Chyba.
pzon
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2014, 17:40:38
Strona na CBA.pl: pzon.eu
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: pzon »

Ja naprawdę nie przeklinam administratorów cba, bo wierzę, że robią co w ich mocy aby przywrócić serwer do sprawności. Ale z czystego szacunku do osób, które opłacają swój hosting na cba (ja płacę za kilka str), zespół cba powinien podać jakieś konkrety co do terminu usunięcia awarii. Bo jeżeli awaria potrwa dłużej to może warto str (nawet tymczasowo) uruchomić gdzie indziej.
Życzę powodzenia i proszę o jakieś informacje?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1067x600

Re: awaria jednego serwera

Post autor: juice »

Posiadamy tak jak wiele innych hostingów macierz 1+0, jest to bezpieczne rozwiązanie i tylko w jednym wypadku - jednoczesnym padzie dwóch dysków z tej samej pary jest problem. Niestety właśnie to się stało, padły dwa dyski dokładnie z tej samej pary w tym samym czasie, to naprawdę wyjątkowo mało prawdopodobne, ale się stało.

Próbujemy odbudować wszystko, ale postęp % nagle w nocy spowolnił, stąd to jeszcze nie działa. Nie potrafię powiedzieć ile to jeszcze potrwa.

Spróbujemy przerzucić pliki płatnych użytkowników na drugi działający serwer i tam odpalić wszystkie płatne konta. Do tej pory tego nie robiliśmy, bo sądziliśmy że całość uda się odbudować szybciej.

Wszyscy płatni użytkownicy dostaną rekompensatę. Przepraszam jeszcze raz i wracam do pracy.
pzon
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2014, 17:40:38
Strona na CBA.pl: pzon.eu
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: pzon »

Dziękuję za odpowiedź, ale trzeba było tak od razu. Jeszcze raz, życzę powodzenia i już wam więcej głowy nie zawracam.
Ivy
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014, 12:35:04
Strona na CBA.pl: aboutall.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Ivy »

Wiadomo już kiedy będzie to wszystko naprawione?
Zablokowany