Awaria jednego z serwerów

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
skuteczny-logopeda
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2014, 19:29:42
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: skuteczny-logopeda »

A co z moją stroną - skuteczny-logopeda.pl ? Pod koniec września opłaciłem żeby nie było reklam a tu ani reklam ani strony... Szkoda, bo moi klienci są bardzo zawiedzeni.
Zaara
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2014, 08:12:02
Strona na CBA.pl: klankks.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Zaara »

klubksiazki ale nie każdy forumowicz wie,że założone forum korzysta akurat z hostingu na cba.Zresztą z tego co wiem to niektórzy nie wiedzą nawet co to jest i że dzięki temu forum działa poprawnie .Mam nadzieje,ze szybko uda się rozwiązać problem.Tymbardziej ,że bez forum nie uda się przekazywać informacji innym użytkownikom,niestety ;/
Mardax
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:42:31
Strona na CBA.pl: dbaw.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Mardax »

Czy jeśli kupię "pro" na jeden miesiąc lub trzy, to też mnie przeniesiecie? Gdyby to sie działo zaraz po wypłacie mógłbym zaszaleć ale tak to lipa xD
polsling
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2014, 21:02:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: polsling »

Proszę o pilne przerzucenie / przywrócenie strony polsling.cba.pl.. czekam cierpliwie 3 dni.. ale klient mnie za chwilę oskalpuje!
xmaximerr69
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2014, 23:12:18
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: awaria jednego serwera

Post autor: xmaximerr69 »

Witam! Wiem, że to jest pracochłonne - ale to trwa już 4 dzień. A mój serwer potrzebuję forum! Gracz, jak i ja się niecierpliwią - można przywrócić domenę http://www.mrpg.y0.pl?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Piotr GRD »

skuteczny-logopeda pisze:A co z moją stroną - skuteczny-logopeda.pl ? Pod koniec września opłaciłem żeby nie było reklam a tu ani reklam ani strony... Szkoda, bo moi klienci są bardzo zawiedzeni.
@ skuteczny-logopeda

Twoja strona JEST przeniesiona.
Ale Twoje ustawienia DNS - którymi zarządzasz w Home.pl - kierują Twoją domenę wciąż na ten niedziałający obecnie serwer.

* ALBO zmień obecny rekord CNAME z "skuteczny-logopeda.cba.pl" na np. "cba.pl" (co przyniesie zapewne najszybszy efekt, w ciągu maks. godziny, ALE NIE jest prawidłowym rozwiązaniem, w terminie późniejszym wybierz rozwiązanie drugie lub trzecie);
* ALBO usuń obecny CNAME i stwórz rekord A kierujący na IP 95.211.144.115 (co też powinno przynieść skutek w ciągu godziny);
* ALBO zamiast używać DNSów Home skieruj swoją domenę na DNSy ns1./ns2./ns3.cba.pl, która to zmiana będzie najwolniejsza (nawet do 24 godzin, choć zazwyczaj znacznie szybciej), ALE najbardziej optymalna, sprawi, że wszelkie ewentualne przyszłe przeniesienia/zmiany po stronie CBA będą automatyczne i dokonywane w ciągu 5 minut.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
gr194
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:12:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 911x512

Re: awaria jednego serwera

Post autor: gr194 »

juice
Przy takim dużym hostingu sama macierz to żart. Dublowanie serwów a nawet 'triplowanie' to standard nawet przed 20 laty. Np. w starym poczciwym i niezawodnym Novelu. Obciach. Panowie.
newton3d
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:58:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: newton3d »

http://semi-spedition.cba.pl/ Zakupiono premium na miesiąc, teraz pozostało czekać? Mam nadzieje że do 24h to się uda bo forum jest bardzo potrzebne do dalszego działania naszej załogi.
Awatar użytkownika
ogoshi21
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2014, 20:46:07
Strona na CBA.pl: http://www.ogoshi.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: awaria jednego serwera

Post autor: ogoshi21 »

Widzę dalej nic nie działa, co się dzieje jakieś informacje kiedy strony ruszą ??
Ivy
Posty: 17
Rejestracja: 15 paź 2014, 12:35:04
Strona na CBA.pl: aboutall.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1728x1296

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Ivy »

Jest wieczór, a dostępu do stron nadal nie ma. Co dalej?
konradd180
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2014, 00:02:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1920x1080

Re: awaria jednego serwera

Post autor: konradd180 »

Po prostu świetnie -.- I jak tu teraz cokolwiek ogarnąć jeśli nie mam dostępu do strony...
eziq
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2014, 20:03:00
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: eziq »

Jeszcze trochę i przerzucę się na home...
sklep1980
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2014, 21:41:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: awaria jednego serwera

Post autor: sklep1980 »

jak przerzucisz jak serwer nie działa :shock:
klubksiazki
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2014, 16:11:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: awaria jednego serwera

Post autor: klubksiazki »

:lol: Mam nadzieję że wszystko wróci do NIEDZIELI...
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: awaria jednego serwera

Post autor: Venite »

sklep1980 , niepotrzebna ta spekulacja.

@all: bardzo Was proszę o cierpliwość, przepraszamy za tą sytuację, ale pewne rzeczy naprawdę nie są zależne od nas (złośliwość rzeczy martwych). Tak, jak pisał juice, sypnęły się dyski z macierzy, co jest jak 1:10000 w szansach, ale niestety tak się stało.

Z doświadczenia wiem, choć związany z CBA nie jestem, że procesu przywracania nie da się przyspieszyć. Nie dasz komputerowi kopa, nie nakrzyczysz na niego, aby zaczął to robić szybciej, rdzeni do procesora nie dokleisz, zaś obrotów talerzy dysków nie zwiększysz, a baza kont na CBA jest naprawdę duża i siłą rzeczy musi to swoje trwać.

Staramy się Was informować na bieżąco o postępach, zależy nam - tak jak i Wam, naszym klientom w pełnym tego słowa znaczeniu - na jak najszybszym przywróceniu pełnej funkcjonalności po tym, z pewnością bardzo niefortunnym, zdarzeniu.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Zablokowany