Antyhotlink

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Antyhotlink

Post autor: juice »

Wczoraj został wyegzekwowany od dawna wprowadzony (kilka lat temu!) zakaz hotlinkowania.

To że wam do tej pory działało, było wynikiem naszej lekkiej niekonsekwencji - zabranialiśmy tego w regulaminie i mieliśmy nadzieję, że ludzie będą tego przestrzegać, niestety bardzo wiele osób używało konta tylko do aukcji na allegro.

Dlatego zabroniliśmy tego, ale wystarczy że zdejmiecie reklamy i będziecie mogli do woli hotlinkować

wynika to z to z tego, że płacicie za swój transfer i możecie z nim wtedy robić co chcecie
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: Chłopek »

Dla (mojej) jasności - czy wymiana linków do zdjęć między stronami na cba też jest zabroniona?
Cały czas mam na myśli własne strony na cba, bez celów zarobkowych i.t.d.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: DeaDriam »

Chłopek pisze: Dla (mojej) jasności - czy wymiana linków do zdjęć między stronami na cba też jest zabroniona?
Linki to nie hotlink
Przykład
jak go tak dajesz ..
http://superhosting.joi.pl/forum/baner/ ... igning.jpg
...to możesz.
**
To jest hotlink jak obrazek pochodzący z serwera cba.pl ma sie wyświetlac na innej stronie
w taki sposób..
Obrazek

wtedy zamiast niego bedzie zastępczy z cba.pl
a zarabiać sobie możesz do woli,byle nie łamać regulaminu hostingu cba.pl i prawa RP
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: Chłopek »

Ok. rozumiem.

I jeszcze jedna rzecz, dla całkowitej jasności:
czy tą drugą metodę (hotlink) mogę stosować na jednym koncie? W sensie czy na swojej stronie mogę w taki sposób pokazać obraz/zdjęcie z tejże strony?
Ewentualnie z innej swojej strony również na cba.
Taki hotlink wewnętrzny,.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Re: Antyhotlink

Post autor: juice »

hotlink wewnętrzny nie jest zakazany
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: Chłopek »

To mi ulżyło :D
Inaczej, bez możliwości wstawiania zdjęć z jednej strony na drugą (obie na cba :) ) musiałbym je spoooro pozmieniać albo zlikwidować.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Re: Antyhotlink

Post autor: juice »

właśnie dodaliśmy opcję 99zł transfer 200GB zamiast 60GB, dla korzystających bardzo dużo

200GB to naprawdę sporo...
Awatar użytkownika
svang
Posty: 204
Rejestracja: 18 gru 2011, 07:06:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x768

Re: Antyhotlink

Post autor: svang »

Nie chce być złośliwy ale ze za te pieniądze to można mieć płatny hosting+ wiele baz danych+darmowa domena.pl
i co ważne być pewnym ,ze nie bedzie zadnych padów,problemów z plikami,chmodami,instalowanymi modyfikacjami.
Spoko spoko nie jestem przeciw rozwijaniu się :"Darmowego hostingu"ale ceny są tu takie,ze nie jeden płatny jest tańszy i lepszy.Nie podam linków bo to wbrew regulaminowi.
Ktoś tu kiedyś napisał ze darmówka zmierza do komercji tyle ze nie pomyślała ta osoba dodać do wygórowanej komercji
99 zeta heh za tą kasę można przejść na własne śmieci bez uzależnień i stresów ze coś padnie
Nie dyskutuj z debilkami w necie,wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu,a potem pokonają doświadczeniem!
roofiwzgw
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:41:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Antyhotlink

Post autor: roofiwzgw »

No dobra... a jeśli ktoś ma serwis z awatarami? Jeśli ktoś taki posiada to może go likwidować, chyba że obrazki posiada na innym hostingu... :roll:
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Antyhotlink

Post autor: fuma »

roofiwzgw nie musi zlikwidowac. Awatary zazwyczaj daje sie na fora itp. a tam taki awatar przechowywany jest po uploadzie w lokalnym katalogu. Nie ma potrzeby hotlinkowac.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: DeaDriam »

svang pisze: 99 zeta heh za tą kasę można przejść na własne śmieci bez uzależnień i stresów ze coś padnie
szaleju sie opiłeś?ale nie 200GB
mam testowo na płatnym hoście za 15 zeta kwartalnie 80GB transfer/dysk 4 GB i kij im w oko już 4 razy brak połączenia dziś,pomoc odpisze jak im sie chce =nie zapłace :lol:
Powiem ze mam też stary sprawdzony hosting 160 GB transferu / miesiąc+ 22GB pojemności te 2 to gratis za to ze jestem stary klient
i chetnie dowiem sie gdzie dają za 99 zeta te 200GB transferu,bo tu płace prawie 2 stówy :faja:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1024x600

Re: Antyhotlink

Post autor: juice »

200gb to naprawdę dużo, niektóre hostingi podają np. 'nieograniczony transfer' który w regulaminie i tak jest ograniczony.

a co do domeny to akurat rzeczywiście coś jest na rzeczy i mamy już testową wersję rejestracji domen. Jak się pojawi w wersji stabilnej w panelu to postaram się stworzyć jakiś atrakcyjny pakiet.

W ciągu kilku tygodni, może nawet tygodnia, mam nadzieję że ruszy rejestracja domen.

rozumiem że kwota 99zł jest sama w sobie wysoka, ale przecież nie każdy potrzebuje 200GB.

49zł/rok (tańszy pakiet) to moim zdaniem nie jest wygórowana cena, wiem że cba musi być tanie i moim zdaniem jest, ale nie wymagajcie aby było najtańsze w polsce, bo często te hostingi padają...

to że wprowadzamy droższe pakiety naprawdę nie oznacza że wszyscy muszą z nich korzystać, cały czas są tańsze opcje + darmowy hosting. nie do końca rozumiem pretensje co do wprowadzania droższych pakietów. wiadomo że to nie jest dla każdego.
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: LaY »

Proponuję Wam ogarnąć najpierw faktury bo możliwe, że wraz z pojawieniem się opcji wykupienia domeny .pl pojawią się kolejni klienci domagający się faktur.
Niě nerwuj hanysa
roofiwzgw
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:41:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Antyhotlink

Post autor: roofiwzgw »

fuma na niektórych forach można dodać awatar z linku... ja jestem na większości takich forach więc dodaję je za pomocą tej opcji. Przez to "hotlinkowanie" dostałem bana na 24h. Administratorzy zakazują hotlinkowania, a obrazki przechowuję na serwerze mieszczącym się na cba.pl
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Antyhotlink

Post autor: DeaDriam »

roofiwzgw pisze: Administratorzy zakazują hotlinkowania, a obrazki przechowuję na serwerze mieszczącym się na cba.pl
I mają rację,widać wiedzą co z czym jedzą...,
dlatego jest opcja wgraj awatar z dysku,po kij obciążać własny serwer -nie rozumiem-to bezsens!
Ja mam własny płatny mocny serwer,ale prędzej walnąłbym sie łepetyną w monitor niż ciągnął cokolwiek z własnego serwera po próżnicy..heh co za brak wyobrażni !
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ODPOWIEDZ