Adblock i reklamy

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Adblock i reklamy

Post autor: juice »

Witam,

Ponieważ istnienie hostingu zależy od reklam, wprowadziliśmy drobną uciążliwość dla użytkowników Adblocka lub innego oprogramowania blokującego reklamy. Wchodząc na stronę, dostaną oni komunikat i prośbę o dodanie do wyjątków reklam Google. Komunikat pojawi się tylko raz na sesję, czyli dopiero po restarcie komunikat pojawi się ponownie. Ponieważ dodajemy tylko jedną reklamę a nie uciążliwe stado reklam , wydaje nam się niezbyt wygórowanym że wymagamy aby ktoś jednak tą reklamę zobaczył.

Według słów autora projektu Adblock miał on służyć do blokowania nadmiernej ilości reklam, które nas zalewają itp. i się z tym zgadzamy, jednak jedna reklama na darmowym hostingu, dość mała, nie wyskakująca itp. to chyba nie jest ten przypadek.

Autor Adblocka zapowiedział nawet poprawkę do swojego oprogramowania, które automatycznie pozwoli na wyłączanie na niektórych stronach Adblocka ( http://webhosting.pl/Tworca.AdBlocka.ul ... .stron.WWW )

Niestety na razie owa poprawka się jeszcze nie pojawiła, więc zastosowaliśmy własne rozwiązanie. Chcielibyśmy zapewnić, że ogólnie nie jesteśmy za ZMUSZANIEM ludzi do oglądania reklam, ale jeśli wchodzisz na stronę darmowego hostingu to musisz zrozumieć, że ten hosting jakoś musi działać i niestety dopóki nie powstanie usługa darmowego providera internetowego (a póki co nie powstała żadna taka dla serwerów) to będziemy musieli niestety normalnie z czegoś płacić rachunki.

Z resztą jeśli autor najpopularniejszego modułu zwalczającego reklamy to rozumie, to zakładam że użytkownicy CBA też to zrozumieją, a przynajmniej mam taką nadzieję.
W najgorszym razie uparty anty-reklamowy użytkownik kliknie na wiadomość OK i nadal się będzie cieszył stroną bez reklam - trudno. Dalej się nie posuniemy i nie będziemy nikogo zmuszać (np. wyświetlać co chwile alerty itp.), jeśli ktoś jest zawziętym wrogiem reklam i nie rozumie argumentów cba to wystarczy że raz na sesję (raz dziennie na ogół) kliknie w wiadomość która mu się wyświetli i po problemie.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Gromed »

No i jest to oczywiście też plus dla osób, które same umieszczają reklamy na swoich stronach. Dzięki temu Wasze zyski również mogą wzrosnąć :)
dociekliwy
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:32:43
Strona na CBA.pl: dociekliwy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: dociekliwy »

Witam!
Chciałbym stanowczo zaprotestować takiej formie ingerencji w wolność i wybór oprogramowania, dodatków itp. osób trzecich.
Równie dobrze można by ogłosić , nie lubisz reklam, omijaj strony cba.pl, tam wymuszają na internautach odwiedzających strony hostingu cba.pl aby usuwali dodatki, które ułatwiają użytkownikom swobodne przeglądanie stron www.

cyt.
więc zastosowaliśmy własne rozwiązanie. Chcielibyśmy zapewnić, że ogólnie nie jesteśmy za ZMUSZANIEM ludzi do 
oglądania reklam, ale jeśli wchodzisz na stronę darmowego hostingu to musisz zrozumieć, 
że ten hosting jakoś musi działać i niestety dopóki nie powstanie usługa darmowego providera internetowego 
(a póki co nie powstała żadna taka dla serwerów) to będziemy musieli niestety normalnie z czegoś płacić rachunki.
Ja całkowicie rozumiem idee i sens reklam na darmowych hostingach, jest to sprawa wiązana, użytkownik hostingu w zamian za usługę hostingową , posiada reklamę na stronie www z której wy macie dochód na utrzymanie hostingu.

Ale taka informacja, to już jest odstraszanie nie tylko waszych potencjalnych klientów klikających w tę reklamę, ale również naszych, którzy odwiedzają nasze strony. Mogę się wytłumaczyć z reklamy na stronie ale ze zmuszania innych aby usuwali jakieś dodatki, to już przesada. Uważam że to w ogóle się mija z jakąkolwiek demokracją.

Otóż, sam polecałem do teraz wasz hosting, bo niewątpliwie jest jednym z najlepszych w Polsce, przynajmniej był dla mnie do tej pory, tworze i pomagam tworzyć na waszym hostingu strony dla szkół i organizacji pożytku publicznego, są to strony niekomercyjne często mające sporo odwiedzających i obawiam się ze pytania dotyczące wyskakującej informacji szybko zaczną narastać a w rezultacie możecie na tym tylko stracić a nie skorzystać, bo nikt wam nie ma za złe reklamy, ale takie wyskakujące okienko, zmuszające do wyłączenia dodatków, które pomagają swobodnie przeglądać treści stron www, to spora przesada.

Przepraszam za mój protest, ale trochę to dla mnie zaskoczenie, to wyskakujące okienko, z resztą nie tylko dla mnie zaskoczenie.
Proszę przemyślcie i przeanalizujcie waszą decyzję, bo niektórzy są zbulwersowani tym wyskakującym okienkiem i jego treścią, a my użytkownicy cba.pl nie mamy wpływu na odwiedzających nasze strony.

serdecznie pozdrawiam administracje cba.pl i użytkowników!
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, 14:18:49 przez dociekliwy, łącznie zmieniany 1 raz.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Adblock i reklamy

Post autor: juice »

pilarek pisze:Witam.
Piszę w sprawie natrętnego komunikatu na stronach CBA. W wyskakującym okienku napisane jest, że uznajecie (administracja?) blokowanie reklam za nieuczciwe, ponieważ hosting dzięki nim utrzymuje się przy życiu. Rozumiem, że reklamy to źródło dochodów, jednakże to, czy ja je blokuję to moja prywatna sprawa. Hosting jest darmowy, dlatego też umieszczane są bannery reklamowe - jest to całkowicie logiczne.
tak samo logicznym jest, że nie robimy tego dla przyjemności, tylko po to żeby ktoś czasem obejrzał i kliknął na reklamę. Blokując je zupełnie, oczywiście nie ma takiej możliwości.
Mimo to, w regulaminie korzystania z usługi nie ma żadnej wzmianki o konieczności oglądania tych reklam.
W ogóle nie ma żadnego regulaminu dla osób oglądających strony hostowane na cba. Nie ma takiej potrzeby i nigdy nie będzie. To jakaś biurokratyczna makabra żeby nagle wszystkie hostingi kazały akceptować regulaminy przed pokazaniem jakiejkolwiek treści! Żaden hosting tego nie robi, regulamin istnieje jedynie dla użytkowników cba, a nie dla oglądających treści stron hostowanych na cba.
Nie macie prawa ingerować w to, co chcę oglądać i w ustawienia mojej przeglądarki.
A czy Twoje ustawienia automatycznie się zmieniają że tak piszesz? Nikt w to nie ingeruje, jedynie jest grzeczna prośba, lub możesz po prostu klikać RAZ NA SESJĘ (czyli na ogół raz dziennie) na OK nie czytając tego. Jeśli Ci tak reklamy przeszkadzają, to zapewne to mniejszy problem niż ich oglądanie - i dobrze. Twój wybór. nie blokujemy przecież treści strony ani nie wyświetlamy tego komunikatu co chwilę żeby kogoś *ZMUSIĆ*.
Dodatek blokujący reklamy jest właśnie po to, by uprzyjemnić korzystanie z Internetu bez patrzenia na zżerające transfer i psujące wygląd strony bannery.
odsyłam do wątku który stworzyłem w dziale ogłoszenia. autor tego dodatku sam się na ten temat wypowiedział, a chyba autor lepiej wie po co stworzył moduł od Ciebie, prawda? I sam autor proponuję takie rozwiązanie.
Jeżeli w Waszym mniemaniu jest to nieuczciwe - proszę zgłosić sprawę do prokuratury.
Nie z każdą rzeczą lata się do prokuratury. Poza tym uważamy to za uczciwe, tak jak i nasze prawo do wyrażenia o tym opinii. Nie chcesz oglądać tych treści - nie wchodź na daną stronę, to też jest Twoje prawo. Chcesz oglądać bez reklam? nadal możesz, jedynie kliknij raz dziennie (a na ogół rzadziej, chyba że na danej stronie jesteś codziennie) na OK i po problemie.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Adblock i reklamy

Post autor: juice »

dociekliwy pisze: Otóż, sam polecałem do teraz wasz hosting, bo niewątpliwie jest jednym z najlepszych w Polsce, przynajmniej był dla mnie do tej pory, tworze i pomagam tworzyć na waszym hostingu strony dla szkół i organizacji pożytku publicznego, są to strony niekomercyjne często mające sporo odwiedzających i obawiam się ze pytania dotyczące wyskakującej informacji szybko zaczną narastać a w rezultacie możecie na tym tylko stracić a nie skorzystać, bo nikt wam nie ma za złe reklamy, ale takie wyskakujące okienko, zmuszające do wyłączenia dodatków, które pomagają swobodnie przeglądać treści stron www, to spora przesada.
Ciężko mieć pretensje do producenta np. gry, że robi wszystko, aby ci którzy nie kupią jego produktu, nie mogli w z niego korzystać.

To działa podobnie, korzystanie za darmo z tego jest pod warunkiem oglądania reklam, ale ponieważ nie chcieliśmy iść aż tak daleko, postanowiliśmy wyświetlać jedynie komunikat raz na sesję. Co to za problem kliknąć raz na OK ? Chyba za cenę oglądania treści za darmo, to nie tak wiele.
Przepraszam za mój protest, ale trochę to dla mnie zaskoczenie, to wyskakujące okienko, z resztą nie tylko dla mnie zaskoczenie.
Proszę przemyślcie i przeanalizujcie waszą decyzję, bo niektórzy są zbulwersowani tym wyskakującym okienkiem i jego treścią, a my użytkownicy cba.pl nie mamy wpływu na odwiedzających nasze strony.
Ale jak przychodzi rachunek za prąd to płacą i nie są zbulwersowani? Kiedyś w internecie reklam w ogóle nie było, może czasy się zmieniają? Rozumiem że z punktu widzenia psychologicznego, dawanie czegoś i zabieranie jest bolesne, to może jednak taki model biznesu tylko w ten sposób da się utrzymać. CBA działa dłużej niż większość pozostałych darmowych hostingów i chciałbym aby tak pozostało. Na razie ten komunikat to tylko eksperyment, ale możliwe że zostanie na stałe.

P.S. czy w szkołach instalowanie dodatkowych modułów takich jak Adblock to częsta praktyka? Nawet jeśli, to co to za problem dodać wyjątek do filtra na reklamy Google, które są ocenzurowane, dość dyskretne, nie wyskakują, na ogół tekstowe itp. itd. ?

Czy Ci antyreklamowi puryści nie są przypadkiem egoistami, którzy po prostu mają gdzieś, że korzystają z czegoś za darmo mimo że ktoś inny musi za to płacić? Czy to nie Ci sami ludzie, którzy tylko ściągają piraty a potem awanturują się że im coś nie działa. Ale powtarzam, to tylko eksperyment.

Wyniki podam za jakiś czas oraz powiem jaka decyzja została podjęta.
pilarek
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:30:04
Strona na CBA.pl: www.m-kalkulatorek.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: pilarek »

Co by było, gdyby tak na każdej stronie wyświetlała się "delikatna prośba" o wyłączenie reklam? W końcu ludzie będą blokować skrypty, wtedy Wasz komunikat nie będzie widoczny, a internauci będą szczęśliwi. Poza tym, jeżeli ktoś blokuje reklamy, to chyba logiczne, że nie chce ich oglądać, a tym bardziej w nie klikać. To okienko jest zbędne i w dodatku denerwujące.
zlotypotok
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 08:50:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

a

Post autor: zlotypotok »

a
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 20:35:56 przez zlotypotok, łącznie zmieniany 2 razy.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: juice »

zlotypotok pisze:Witam,

Oczywiście rozumiem powód wprowadzenia tego komunikatu i sam jestem za tym aby nie blokować reklamy na hostingu cba.pl , bo w końcu to najlepszy darmowy hosting i z czegoś trzeba go utrzymać. Mam natomiast pewien problem. Nie korzystam z Adblock a komunikat i tak pojawia się w Internet Explorer i FireFox. Czy administracja mogłaby to sprawdzić? Jestem administratorem stron: przedszkolewjanowie.c0.pl oraz zlotypotok.y0.pl .

Pozdrawiam
a czy reklamy Google Ci sie pojawiaja? ten skrypt sprawdza, czy reklama sie pojawila i jesli nie, to wyswietla komunikat. Moze jakis program antywirusowy to blokuje?
zlotypotok
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 08:50:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

a

Post autor: zlotypotok »

a
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 20:37:03 przez zlotypotok, łącznie zmieniany 1 raz.
dociekliwy
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:32:43
Strona na CBA.pl: dociekliwy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: dociekliwy »

Zapraszam do dyskusji na temat tego okienka:

http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=14242


zlotypotok pisze:Witam,

Oczywiście rozumiem powód wprowadzenia tego komunikatu i sam jestem za tym aby nie blokować reklamy na hostingu cba.pl , bo w końcu to najlepszy darmowy hosting i z czegoś trzeba go utrzymać. Mam natomiast pewien problem. Nie korzystam z Adblock a komunikat i tak pojawia się w Internet Explorer i FireFox. Czy administracja mogłaby to sprawdzić? Jestem administratorem stron: przedszkolewjanowie.c0.pl oraz zlotypotok.y0.pl .

Pozdrawiam
No widzisz, reklama Ci nie przeszkadza, podobnie jak mi jeśli nie wykracza z poza swojego miejsca. Problem twój może znajdować się w oprogramowaniu anty-szpiegowskim, bo takowe blokuje niektóre reklamy, podam tu najbardziej znany program to chyba Spybot - Search & Destroy, podobne3 do tego mogą także blokować reklamy, ponieważ niektóre systemy reklamy dla własnej ochrony by nikt nie usiłował oszukiwać, zbierają dane o komputerze w ten sposób stają się zagrożeniem działającym jak programy szpiegowskie.
ignas
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2010, 07:55:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: ignas »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:19:46 przez ignas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Adblock i reklamy

Post autor: fuma »

A jaka to wersja IE, bo na IE 7 nie mam zadnych problemow, rowniez vista. Jesli chodzi o IE 6 to sam microsoft zaleca zaprzestanie jej uzywania.
ignas
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2010, 07:55:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: ignas »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:19:59 przez ignas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Gromed »

Vista i IE8 również nie stwarza takich problemów;
ignas
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2010, 07:55:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Adblock i reklamy

Post autor: ignas »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:49:38 przez ignas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ