Adblock i reklamy

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Piotr GRD »

@ Rahim
Z reguły wystarczy drobna edycja takiego stylu, by wszystko wyglądało schludnie. Zazwyczaj chodzi o pozycjonowanie absolutne poszczególnych elementów strony, po odpowiedniej zmianie na relatywne całość strony przesuwa się niżej, pod reklamę. Jeśli (raczej w osobnym temacie) wskażesz konkretne strony, wówczas ktoś z pewnością zajrzy i podpowie gdzie w kodzie HTML i/lub CSS dodać linijkę lub dwie.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
c300001@drdrb.com
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:48:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux

Re: Adblock i reklamy

Post autor: c300001@drdrb.com »

gwarantuję, że wszystko co osiągniecie to manualne dodanie "reklamy cba" do AdBlocka`
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Pytanko mam, czy jeżeli chcę zdjąć reklamę a nie mam swojego konta internetowego to czy można to zrobić robiąc przelew z konta innej osoby?
W sensie, że kumpel się zaloguje na moje konto w cba i dokona płatności.
Tak dla pewności pytam? :)
drewniak20
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:35:03
Strona na CBA.pl: www.lejmanrafal.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: drewniak20 »

Wszystko ok., tylko czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób mogę dodać domenę do wyjątków Adblocka, bo ten komunikat na cba.pl mi się nie podoba. Już wolę reklamy, a przecież ich nie blokuję. Znalazłem taki kod:
<meta name="adblock" content="ask" />
Czy on wystarczy? I gdzie go umieścić?
nayia
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2014, 01:44:20
Strona na CBA.pl: nayia.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x960

Re: Adblock i reklamy

Post autor: nayia »

Wszystko pięknie, tylko to nie jest JEDNA reklama. Mam stronę napisaną bardzo starym językiem programowania w tzw. "ramkach". Reklama wyświetla się w każdej ramce oddzielnie i przez to niemożliwe jest poruszanie się po stronie (bo zamiast menu - jest jedna wielka reklama).
Naprawdę, ta reklama nie mogłaby się wyświetlać w JEDNYM miejscu na stronie, jak kiedyś? Kiedyś wyświetlała się w głównej ramce (środkowej, w której pojawiała się treść), teraz jest w każdym.

Moja strona to nayia.cba.pl, proszę zobaczyć, jak to wygląda...


Edit: Tymczasowe rozwiązanie, jakie zastosowałam, to przewijane menu, ale nie wygląda to dobrze :/

---- EDIT ----

Uciążliwa reklama z paska menu zniknęła, wnioskuję zatem, że to odpowiedź na moje zgłoszenie.
Dziękuję bardzo za pomoc :)
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

A ja znów proszę/sugeruję by zmienić brzmienie nagłówka, który pokazuje się gdy Adblock jest włączony.
Wystarczy zmienić brzmienie na n.p. "Prosimy nie blokuj reklamy, to źródło utrzymania hostingu cba".
To chyba nie jest jakaś rzecz nie do przejścia a przynajmniej ludzie nie będą traktowani w podejrzliwy sposób (bo znów musiałem wyjaśniać, że to nie ja zarabiam- a mówiąc w prost nie wciskam komuś adresu swojej strony by na niej zarobić).
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Venite »

Popieram wypowiedź przedmówcy.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Ampersand
Posty: 25
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:33:41
Strona na CBA.pl: http://www.szczecin-info.cba.pl
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Ampersand »

Adblock ma już opcję selektywnej blokady.
-------------------------------------
W FF 30 trzeba wejść na daną stronę, kliknąć ikonkę Adblocka na pasku i odhaczyć "Wyłącz blokadę na [nazwa strony.domena]."
Homo sum ... (Terencjusz)
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

To może chociaż z okazji zbliżającego się Mikołaja :) zrobicie prezent i zmienicie treść tego "ogłoszenia" (chodzi o napis w przypadku włączonego Adblocka)?
Bo tak po prawdzie nie wiem jaki jest cel w takim formułowaniu treści, skoro i tak nie zmusi on by oglądający (nie właściciele kont) wyłączyli Adblocka.

Wiem że drażę temat upierdliwie ale naprawdę widzę powodu, by to że ktoś używa Adblocka i ogląda moją stronę miał sugerowane (bo tak to można rozumieć) że zarabiam na stronie a link do swej strony daję tylko po to by mi nabił kasę.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Piotr GRD »

Popierając powyższe pozwolę sobie przytoczyć moje słowa sprzed roku:
Piotr GRD, 18 lis 2013, 21:55:45 pisze:(...) faktycznie, tak jak brzmi on teraz - "Prosimy, nie blokuj naszej reklamy, to nasze źródło utrzymania." - przez większość odwiedzających (tych co blokują reklamy i komunikat oglądają) odbierane jest zapewne jako informacja od właściciela strony, a nie od właściciela hostingu, na którym strona się znajduje.

Wprawdzie dalsza część - "Jeśli jesteś właścicielem tej strony, ..." - może dać powód do zastanowienia i nakierować na właściwe wnioski co do autora komunikatu, jednak wydaje mi się, że tylko mniejszość się domyśli.

(...) treść komunikatu powinna jednoznacznie wskazywać na to od kogo pochodzi (od hostingu, nie od właściciela/administratora strony).
Myślę, że drobna korekta załatwiłaby sprawę, np.: "Prosimy, nie blokuj tej reklamy, to źródło utrzymania darmowego hostingu CBA.pl." (i dodatkowo w dolnym rogu podpis "~CBA.pl"). Nie byłoby dwuznaczności, nikt nie posądziłby właściciela strony o nakłanianie do oglądania reklamy, wręcz przeciwnie, odwiedzający dowiedzieliby się o tym, że korzysta on z darmowych rozwiązań. A dodatkowo nazwa "darmowy hosting CBA.pl" utkwiłaby w świadomości przynajmniej niektórych osób, co mogłoby być korzystne dla hostingu, jeśli kiedyś w przyszłości zechcą lub będą potrzebowali skorzystać z takowych usług.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Widzę, że znów nie ma żadnego odzewu ze strony administracji, choćby prostego "spadaj Chłopek na drzewo".
Niestety zaczynam się przekonywać, czego wolałem nie dopuszczać do myśli jako wieloletni i zazwyczaj zadowolony posiadacz konta na cba, że jednak chodzi o kasiore. Wszak taki niesmaczny napis może spowodować iż jakaś część ludzi jednak wykupi zdjęcie reklamy, żeby osoby oglądające ich stronę nie widziały tego co widzą.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Piotr GRD »

@ Chłopek
Nastąpiły jednak zmiany. : )
Last-Modified: Sun, 16 Nov 2014 15:26:37 GMT
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

Tak, widzę :D

Bardzo dziękuje administracji za ta zmianę.
Inaczej to teraz brzmi a i z pożytkiem dla cba.
maciekow
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, 11:39:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: maciekow »

Dopiero dołączyłem do forum, ale widzę, że znajdę tu sporo przydatnych funkcji i informacji. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
raperowo
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2014, 09:33:05
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Adblock i reklamy

Post autor: raperowo »

Te reklamy są troche uciążliwe bo przez nie wolniej mi sie wczytuje strona niż gdy mam włączonego adblocka o około 4 sekundy... (to u siebie zaobserwowałem)
ODPOWIEDZ