Adblock i reklamy

Wszystkie informacje od administracji dla użytkowników na temat zmian, ewentualnych problemów itd.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: juice »

komunikat zostanie jutro wyłączony.
ignas
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2010, 07:55:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: Adblock i reklamy

Post autor: ignas »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:20:14 przez ignas, łącznie zmieniany 1 raz.
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: eider »

Nie wiem jak działa ten skrypt, ale domyślam się, że może to byc problem zbyt szybkiej reakcji. Może sie zdażyć, ze reklamam wyśiwetli sie zaraz po uruchomieniu skryptu, co skutkuje wyśiwetleniem sie zarówno tego jak i tego.
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Chłopek »

To że ja, właściciel strony, otrzymałem taki komunikat to rozumiem (i zastosowałem się do niego), świadomie wybrałem darmowy hosting i wszystko co się z tym wiąże-reklama.
Ale to, że osoby trzecie wchodzące na str cba.pl taki komunikat otrzymują to jest trochę nie w porządku. Bo niby co to kogo obchodzi gdzie trzymam stronę. W końcu to ja płacę ten "czynsz" w postaci reklamy na swojej stronie.

Do tego trzeba dodać fakt, że nie każdy jest biegły w komp. i gdy mu się pojawi komunikat w którym ktoś "widzi" jaki ma program u siebie w komputerze + cba.pl (nazwa chyba się jednoznacznie kojarzy z pewną instytucją) to robi sie trochę wesoło :mrgreen:

Pomysł bez sensu o tyle, że jak się ktoś uprze to Adblocka nie wyłączy albo stronę po prostu przeniesie na inny serwer.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Adblock i reklamy

Post autor: juice »

swoją drogą cba.pl powstało na długo przed Centralnym Biurem Antykorupcyjnym i to nie moja wina, że się ludziom kojarzy :) byłem pierwszy. domena abc była zajęta, więc wziąłem cba

to tak na marginesie, a co do reklam, to niestety głównie zarobek jest z użytkowników a nie samych webmasterów. a oni też korzystają z zasobów serwera oglądając stronę, więc mogą ponosić część kosztów.

ale tego już nie ma, skrypt został usunięty na razie, bo to był tylko test.
Awatar użytkownika
molochszczecin
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2010, 12:35:02
Strona na CBA.pl: moloch.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

Re: Adblock i reklamy

Post autor: molochszczecin »

Hej mam pytanko a co się stało z reklamami googla, że nie ma ich na żadnych stronach. Czy CBA otrzymało wsparcie bogatego sponsora czy to przejściowe? Poza tym mam pytanie jak wrócą reklamy to czy to będzie baner czy wyskakujące ***** :D

Poza tym pytanie do Juice czy planuje opcje płatnych kont? Ja za np. 3 bazy MSQL do subdomeny z chęcią bym zapłacił, przy nie zmienionej nawet pojemności strony.
ignas
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2010, 07:55:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x960

Re: Adblock i reklamy

Post autor: ignas »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:20:29 przez ignas, łącznie zmieniany 1 raz.
thomas
Posty: 235
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:33:33
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: thomas »

ignas pisze:Odpowiedzi na drugie pytanie nie znalazłem, ale chyba była taka możliwość
Nigdy nie było możliwości opłaty za dodatkowe usługi, fuma kiedyś o tym pisał a czy się to zmieni to nie wiadomo ;)
Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce 8)
APACHE
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:22:21
Strona na CBA.pl: x-graphics.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: APACHE »

Ja może zaproponuję cos od siebie co do reklam, ja dodam na swoją stronę reklamę-banner hostingu cba ale nie taka googla tylko obrazek, na forum też gdzieś się znajdzie miejsce bo ta reklama na górze strony psuje jej wygląd a ja wpływu tez nie mam na odwiedzających. W zamian za umieszczenie tego obrazka zostanie usunieta reklama na górze mojej strony. Może tak być, czy nie bardzo? Ja nie strace na odwiedzających a taka reklama może przyciągnie uwage kogoś :)
leopold16
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2011, 15:08:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Adblock i reklamy

Post autor: leopold16 »

Nie wiem czy to dobry temat na to pytanie, ale u góry strony pokazuje się jakiś czarny pasek, który "spycha" całą zawartość strony w dół, po kilku manipulacjach z adblockiem przestałem to widzieć, ale mam pytanie: co to jest (wypróbowane w kilku przeglądarkach, i wszędzie wygląda tak samo) i jak ustawić, żeby wchodzący na stronę tego nie widzieli?
Awatar użytkownika
mariuszdybala
Posty: 64
Rejestracja: 10 lut 2008, 18:05:56
Strona na CBA.pl: http://www.mariuszdybala.cba.pl/
Lokalizacja: Tuszyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: SeaMonkey Linux 1280x800

Re: Adblock i reklamy

Post autor: mariuszdybala »

Mi też pojawił się czarny pasek i blokuje mi skrypt java zasłania go jak mogę to naprawić ??
bulers
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:57:48
Strona na CBA.pl: www.nsr.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: bulers »

Forum zaczelo pieknie smigac-mam nadzieje ze tak zostanie....Ale z tym paskiem,mam tak samo całe forum padło w dół o szerokosc tego paska,co powoduje wyglad niedogranego stylu...Wiec,co z tym robimy?
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: Urlich »

bulers pisze: c,co z tym robimy?
Tam będą reklamy cba.pl-Więc nic nie zrobicie ...
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
powiedziafszy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2013, 12:20:37
Strona na CBA.pl: powiedziafszy.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x960

Re: Adblock i reklamy

Post autor: powiedziafszy »

Czym jest Adexon?
Kiedy został wprowadzony do cba?
Na jakiej zasadzie on działa?
Dlaczego psuje strukturę mojej strony (www.powiedziafszy.pl - prawy panel przerzuca do dołu, wygląda to okropnie)?
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Adblock i reklamy

Post autor: rkd77 »

Adexon to reklamodawca. Zmiany zostały wprowadzone na początku czerwca. Dodawany jest wycentrowany div na początku strony.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ