www.sekcjazwm.cba.pl

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
paciers
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:14:33
Strona na CBA.pl: www.sekcjazwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: paciers »

Witam, jestem "webmasterem", który zna jedynie HTML i CSS. Nie mam specjalnego doświadczenia i pojęcia o grafice. Chciałbym aby ktoś ocenił stronę i napisał co można by w niej poprawić i nad czym jeszcze popracować. Z góry dziękuję za komentarze, a zainteresowanych tematyką strony zapraszam w szeregi naszej Sekcji ;)

Link:
http://www.sekcjazwm.cba.pl
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: DeaDriam »

co to ma być?Portfolio czy co to..

takie tam rozmieszczenie-wszystko jakieś chaotyczne,bez składu i ładu.
Jednym słowem
"Groch z kapustą po śląsku"
paciers pisze: Chciałbym aby ktoś ocenił stronę i napisał co można by w niej poprawić i nad czym jeszcze popracować.
Przyjrzyj ja są przedstawiane strony hm.. takie stony(nie wiem jak to nazwać co tam przedstawiasz),może...hobbystyczne w necie,bo ta struktura strony to...nie zacheca do jej przeglądania.
Przede wszystkim brak informacji dla potencjalnego odwiedzającego co to to jest "Sekcja ZWM",jej historia itp i z czym to sie je..

Bo Google mówi o
ZWM: Naszą specjalnością jest produkcja ogrodzeń przemysłowych i posesyjnych
:lol:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
paciers
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:14:33
Strona na CBA.pl: www.sekcjazwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: paciers »

Jest to strona grupy airsoftowej a nie portfolio.
"Groch z kapustą po śląsku"
Rozumiem, że wykazujesz się poziomem i odzywają się w Tobie warszawskie ambicje ;) Możesz sobie odpuścić...

Na stronie jest opisane co to jest Sekcja ZWM, wystarczy kliknąć "sekcja zwm" w menu i wszystko masz napisane. Rozumiem, że chodzi Ci bardziej, żeby więcej informacji na nasz temat było zamieszczonych na stronie głównej? Jak zmieniłbyś strukturę strony? Co powiesz o grafice?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: DeaDriam »

Skoro nie potrafisz znieść krytyki to po co prosisz o opinie?
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=419
paciers pisze: Rozumiem, że wykazujesz się poziomem i odzywają się w Tobie warszawskie ambicje ;) Możesz sobie odpuścić..
w zyciu nie byłem w Warszawie i sie nie wybieram, więc daruj sobie tego typu walenie w jełopa
"Groch z kapustą po śląsku" znam bo jak bywam u Brata to ciotko pitrasi,bo lubie i ..co Ty na to..?nie skomentuje Twojego zachowania bo zachowałeś sie jak bejtel z podstawówki :lol:
paciers pisze: Jak zmieniłbyś strukturę strony? Co powiesz o grafice?
Kiedy tam ni mo grafiki-jeno czorne tło i trocha fotek Waszych..aby to fest było na glanc to musiołbyś to wstawić w jakiś szablon ,a tak to wygląda toto jak nic..wg mnie /zaznaczam wg.mnie.. :faja:
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
paciers
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:14:33
Strona na CBA.pl: www.sekcjazwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: paciers »

nie mogę znieść krytyki? Bo nie spodobał mi się Twój tandetny tekst o grochu z kapustą? Co to ma do treści tematu? A jak nie potrafisz pisać po śląsku to lepiej nie pisz, bo kaleczysz ;)

Czy ktoś jeszcze mógłby parę słów napisać na temat strony?
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: fuma »

paciers zakladajac tutaj temat zobowiazujesz sie akceptowac kazdy komentarz, nawet jesli nie ma wedlug Ciebie zadnej wartosci merytorycznej, wiec opanuj sie.
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: LaY »

Proponuję uspokoić dyskusję


___________________________________
Rozumiem, że jak napiszę że wszystko do wymiany to wiele Ci to nie da :P

:arrow: Na pewno wypadałoby zmienić czcionkę. Courier służy do oznaczania kodu, nie do normalnego użytku na www (znów nie wiem jak to napisać). Domyślam się, że miało to wyglądać jak tekst maszynowy(raporty itp.) jednak nie pasuje to kompletnie do konwencji/koncepcji(whatever) strony.

:arrow: Podobają mi się różne nagłowki na każdej podstronie, dobry pomysł.
:arrow: Galerii nie będę oceniał - wiadomo chyba czemu ;).
:arrow: Dopracowałbym menu i pobawił się kolorystyką aby wyróżnić elementy układu strony, przedstawię to kreskami :D

_____________________
| / / / / / / TŁO / / / / / / / / |
| / /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ / |
|/ /|\ \ NAGŁOWEK \ \ \| / /|
|/ /|\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ | / / |
|/ /|------MENU--------| / / |
|/ /|\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ | / /|
|/ /|\ \ \ \ TREŚĆ\ \ \ \ | / /|
|/ /|\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ | / /|
|/ /|\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ | / /|
|/ /|/_/_/_STOPKA/_/_/| / |
|/ / / / / / / / / / / / / / / / / |
|/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/|

A jeśli chcesz zrobić naprawdę dobrze wyglądająca stronę zachęcającą przyszłych rekrutów ;) powinieneś znaleźć grafika lub samemu zaczać się prarać grafiką.
Niě nerwuj hanysa
Atylla
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:42:48
Strona na CBA.pl: www.proget.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: Atylla »

Od strony graficznej strona jest słaba :)

Proponuje abyś cały wygląd strony tzw.layout robił w programie graficznym od podstaw czyli praca powiedzmy o wymiarach 1200x960 + kolejna warstwa czyli sama strona 960x960 (są to wymiary domyślne i najczęściej stosowane ze względu ,że teraz ludzie często korzystają z tabletów itd.)

i robisz wszystko od góry czyli
logo/top strony
panel nawigacyjny tzw.menu
treść strony
stopka (czyli tam gdzie umieszczasz prawa autorskie itd)
jeśli lay ma być przewijany w dół najlepiej zastosować dodatkowo dolne menu w stopce

Wszystko zapisujesz później w png. (nie jpg. ponieważ lay traci na jakości)

następnie to kadrujesz i kodujesz :)


Masz pojęcie z kodowaniem to bez problemu sobie poradzisz ;]


Co do tej strony
Lay słaby-top słaby,menu też kolory tła i czcionki nie pasują do siebie oraz menu długością powinno równać się z topem ;)

Kodowanie-ok :)

Pozdrawiam
paciers
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:14:33
Strona na CBA.pl: www.sekcjazwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: paciers »

@Lay
Jaką czcionkę proponujesz?
Rozumiem, że galerii nie oceniasz, bo robiona na gotowym skrypcie? :P
Co powiesz na to, zeby wyróżnić bloki strony obramowaniami nie zmieniając kolorów, czy myślisz, że to lipny pomysł?
Menu zmieniłbyś tylko kolorystycznie czy ogólnie układ?
Co do grafiki to nie ma kiedy się teraz zabrać, bo sesja się zbliża :P Ale będę miał to na uwadze.

@Atylla
Czy png poważnie nie wydłuży czasu ładowania strony? Nie lepiej w gifie zapisać? Chociaż przypuszczam, ze strata na jakości będzie jeszcze większa. Może to trochę naiwne pytanie ale nie znam się aż tak ;)

Czy umieszczenie grafiki w tle strony (boki) strasznie wydłuży ładowanie strony? Zastanawiałem się nad tym, ale obawiałem się, że długo strona będzie się ładować. Ew jakiś gradient, tylko nie bardzo łapie się jak dać gradientowe tło.
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: LaY »

paciers pisze: Jaką czcionkę proponujesz?
Powinieneś sam się zastanowić nad tym. W różnych układach i stylach lepiej wypadają inne czcionki.
Osobiście jeśli chodzi o podstawowe czcionki kocham wręcz Verdanę ale to wszystko zależy od Ciebie i Twoich osobistych preferencji.
paciers pisze: Rozumiem, że galerii nie oceniasz, bo robiona na gotowym skrypcie?
Dokuadnie ;)
paciers pisze: Co powiesz na to, zeby wyróżnić bloki strony obramowaniami nie zmieniając kolorów, czy myślisz, że to lipny pomysł?
Wydaje mi się, że nie wyjdzie to najlepiej. Kiedyś, na początku też tak robiłem, wyglądało to okropnie. Pamiętam, że stworzyłem też stronę o ASG, miała podobny układ. Zaczałem od samego HTML, póśniej doszedł php. Teraz tylko wspominam tą stronę z lekkim uśmiechem bo była naprawdę dobrze jak na początkującego napisana(php).
Wracając do tematu ja zrobiłbym tło w odcieniu szarości (nadal ciemne, ewentualnie bardzo delikatny gradient/deseń), stronę obramowałbym cienką czarną linią a samą stroną zaś wypełniłbym kolorem ciut jaśniejszym niż tło (wszystko oczywiście nadal zostaje ciemne, jednak różnice między kolorami są na tyle widoczne, że można zauważyć obramowanie). Efekt nie będzie wprawdzie zapierający dech w piersiach ale z pewnością będzie to wyglądać lepiej. Wyeksponowanie poszczególnych elementów strony to podstawa, zrobienie ciekawy i oryginalny w dobry sposób to sztuka.
paciers pisze: Menu zmieniłbyś tylko kolorystycznie czy ogólnie układ?
Ten sposób robienia menu jest strasznie oklepany, kod na takie menu mozna znaleźc na każdym chyba kursie html. Osobiście zostawiłbym podobny układ(poziomy) jednak zmieniłbym kolorystykę, dodałbym też jakieś zaokrąglone rogi w skrajnych pozycjach menu. Zamiast wysuwanych odnośników zastosowałbym takie coś jak w menu pod nagłowkiem na cba.pl Ale to w tym wypadku kwestie gustu.
paciers pisze: @AtyllaCzy png poważnie nie wydłuży czasu ładowania strony? Nie lepiej w gifie zapisać? Chociaż przypuszczam, ze strata na jakości będzie jeszcze większa. Może to trochę naiwne pytanie ale nie znam się aż tak
Nie wiem kiedy Atylla znowu wejdzie by odpowiedzieć więc coś naskrobię.
Gify są przestarzałe i słabe jakościowo. png jest świetnym formatem. Pliki można mocno stosunkowo mocno skompresować bez pogorszenia jakości. jpeg przydaje się jeśli chcesz np. umieścić duży obraz jako tło.

paciers pisze: Czy umieszczenie grafiki w tle strony (boki) strasznie wydłuży ładowanie strony? Zastanawiałem się nad tym, ale obawiałem się, że długo strona będzie się ładować. Ew jakiś gradient, tylko nie bardzo łapie się jak dać gradientowe tło.
W dzisiejszych czasach nie ma o co się martwić dopóki nie robisz strony z samych obrazków choć wtedy również można je zoptymlizować. Większość użytkowników ma szybkie łącza, poza tym po pierwszym wejściu na stronę pliki zostają na komputerze użytkownika więc problem dla stałych użytkowników w zasadzie nie istnieje.
Niě nerwuj hanysa
Atylla
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:42:48
Strona na CBA.pl: www.proget.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: Atylla »

-czcionka- aby dobrać czcionkę a najlepiej w stronie używać 2 max 3 typów czcionek,potrzeba jest wiele czasu i cierpliwości,musisz starać się dopasowywać je tak aby były zarówno czytelne jak i pasowały do strony jaką robisz.Na pewno muszą być to proste czcionki pisane ręcznie lub drukowanie (nie pamiętam dokładnie ich nazwy :P).
-galerii nie oceniałem
-tak jak przedmówca napisał :) to nie jest dobre rozwiązanie
-zmieniłbym tutaj cały wygląd strony pozostawiając układ taki jaki jest tzn

Nagłówek
Menu
Treść
Menu
Stopka

W takiej kolejności ew w stopce menu (najlepiej proste nie tak rozbudowane graficznie jak te na samej górze... po prostu ułatwia to powrót do innej strony,podczas przewijania długiego artykułu.

-nie polecam robić w gifie,ponieważ jak LaY już wspomniał to przestarzały styl i szczerze mówiąc też dużo nie zaoszczędzisz na wadze a pogorszysz tylko jakoś pracy ,na którą włożyłeś tak wiele wysiłku :)

-Jako tła używaj kolorów,gradientów,które nie skupiają internauty na nim tylko na stronie docelowej.Czyli najlepiej kolory niezbyt ciemne i niezbyt jasne... najlepiej nadają się do tego kolory pastelowe :)

Gradient tworzysz w photoshopie czy też w darmowym gimpie narzędziem o nazwie takiej samej czyli "Gradient" i dopierasz kolory powiedzmy czarny i szary i przesuwasz od góry do dołu :). Możesz różnie ustalać jak narzędzie ma tworzyć gradient:liniowo,radialnie,skośnie,lustrzanie czy też romboidalnie
najlepiej do tworzenia tła pasują linioe i lustrzane :)

Jeśli Ci się nie chce możesz pobrać gotowe style do gimpa/photoshopa i z nich robić tło :) (wersja dla leniwych:D)

Co do samego pytania -to nie nie będą się długo wczytywać :).Możesz śmiało dać w jpg nic się strasznego nie stanie ;D
paciers
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2012, 15:14:33
Strona na CBA.pl: www.sekcjazwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: paciers »

Ok, wielkie dzięki za udzielone rady. Postaram się z nich jak najbardziej skorzystać i może w przyszłości jeszcze raz zawitam tu z nową odsłoną strony. Dałem Wam po punkcie reputacji jako małe odwzajemnienie z mojej strony. Trzymajcie się :faja:
romanek7
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2012, 00:28:58
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: romanek7 »

najsłabiej od strony graficznej, reszta może być moim zdaniem
pisii35
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2012, 20:54:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: www.sekcjazwm.cba.pl

Post autor: pisii35 »

wg mnie menu jest mało czytelne, może należałoby zmienić kolor? Generalnie jest ok, ale jeszcze trochę do ideału brakuje.
ODPOWIEDZ