Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
Onliniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2013, 12:37:45
Strona na CBA.pl: onliniak.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1440x900

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Onliniak »

Witam,

Chciałbym zaprezentować projekt zaczęty 3 lata temu pod opieką Waszego hostingu (swoją drogą polecam → jeszcze mnie nie zawiódł ;) ). Nazywa się Nowinki Młodego Pisarza (wcześniej Pisarz-Onliniak.cba.pl) i znajduje się pod linkiem http://onliniak.cba.pl, względnie http://nowinki-mlodego-pisarza.y0.pl.

Całość jest ciągle zmieniana, więc wolałem powstrzymać się od zakładania wpisu zbyt wcześniej ("prezentujemy kompletne strony" głosił regulamin) ale teraz nadszedł czas, by to zmienić.

O co proszę ?

O ocenę bloga → a dokładniej mam takie pytanie : jak on wygląda "na pierwszy rzut oka" i czy jest przyjazny dla użytkownika tj. czy nie ma jakiś rażących błędów, czy łatwo się zorientować gdzie co jest, czy treści są dobrze dobrane, a projekty zewnętrzne (forum, księga gości, serwisy społecznościowe) w odpowiedni sposób powiązane z stroną.
Czy jest może coś, co odpycha od zajrzenia, czy może coś przyciąga wzrok ?

Już wyjaśniam w czym problem i dlaczego taki pomysł :

Problem → mam kilkanaście tysięcy odwiedzin i pozytywne opinie ale ruch zerowy → nie więcej niż 3 użytkowników dziennie, co chciałbym zmienić, a że podejrzewam że winna jest trudność w zorientowaniu się co do czego, więc pytam.

Pomysł → Jest wiele stron i konkursów dla pisarzy ale wszędzie albo są przemądrzali ludzie, albo mała swoboda albo oznaczenia dla dorosłych, czy tylko dla dzieci.
Uznałem więc się za kogoś, kto stworzy stronę dla pisarzy : maksymalnie otwartą, z możliwością łatwego zaproponowania zmian, często uaktualnianą i blokującą spam i hejterów. Oczywiście poświęcając ją najrzadziej widzianej przez mnie grupie : 8-17 lat.
Dziś w ramach otwartości zrezygnowałem już z tego → każdy ma prawo wejść.

Blog odniósł już pierwszy sukces w postaci udziału na konferencji naukowej, gdzie został zaprezentowany nauczycielom z kraju i zagranicy jako miejsce samopomocy dla dzieci i młodzieży, specjalnie dla czytelników (nie chcieli komentować) powstały emotki oraz kanały TOP. Mamy nawet otwartą playlistę na You Tubie.

Ale żeby nie przedłużać : liczę na Waszą pomoc w rozwiązaniu problemu małej ilości odwiedzających oraz ogólną ocenę bloga.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: SławekSławomir »

Jakoś mi się to kolorystycznie wszystko nie zgrywa. Drewniana, brązowa ramka, a w środku menu na niebieskim tle i te linki w kolorze niebieskim. Tło też za bardzo nie pasuje, jest takie pospolite, nijakie.
Onliniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2013, 12:37:45
Strona na CBA.pl: onliniak.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Linux 1440x900

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Onliniak »

Dzięki,

Z tym kolorem już tłumaczę → to był jedyny szablon, który miał ikonki nawigacji, środka w nim nie zmienię ale mogę ramkę na czarną, niebieską.

Jaki kolor byś proponował ? Tutaj są wszystkie dostępne → https://pl.wordpress.org/themes/

A reszta bloga ?
Maja511
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:02:18
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Maja511 »

Blog jak dla mnie to jest okej. Możesz zastanowić się nad jakimś żywszym tłem. :)
Onliniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2013, 12:37:45
Strona na CBA.pl: onliniak.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Onliniak »

Dobra, tzw "white screen" lub "biały ekran śmierci" rozwalił mi motyw, więc postanowiłem posłuchać Waszych rad (przy okazji dziękuję za odpowiedź) i zmienić jej wygląd.
Jak teraz wygląda ? Teraz mam jednolity kolor blado-pomarańczowy jako tło i wersję mobilną w stylu "metro" w tym samym kolorze.

Chyba opcji komentowania dałem dość ? Najnowszy pomysł to typowe gwiazdki w formie ciasteczek, ankiety, emotki i komentarze.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: SławekSławomir »

Teraz jest dużo lepiej. A nie myślałeś o zmianie banera na taki związany z tym co robisz? Jakaś książka, pióru, karta zapełniona tekstem?
openminded
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2015, 12:57:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: openminded »

Polecam ustawić w CSS dla tła strony

Kod: Zaznacz cały

background-size: cover;
, bo na moim monitorze widać, że brakuje szerokości tła ;) Najchętniej, to bym całe tło zmienił.
I wyłącz tą muzykę w tle, albo raczej zrób to jako element opcjonalny (i lepiej żeby użytkownik musiał sam załączyć). Nie znam osoby, która lubi muzykę w tle na stronie internetowej.
Onliniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2013, 12:37:45
Strona na CBA.pl: onliniak.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Onliniak »

@ openminded → dzięki za uwagę o muzyce, będę pamiętał na przyszłość. Tła na razie nie będzie (nowy przyjazny dla urządzeń mobilnych motyw nie obsługuje ani tła, ani większej zmiany koloru, wchodząc na stronę repozytorium widzę tylko "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Coś może być nie tak na serwerze WordPress.org lub w konfiguracji tego serwera. Jeśli problemy będą występowały przez dłuższy czas, możesz poszukać pomocy na forum." więc tak zostanie przez jakiś czas). Jeszcze mam takie pytanie → w cudowny sposób nagle mi wzrosło zużycie ramu, wiem że grzeczny nie byłem (forum, gra typu tekstówka i obciążony dodatkami WordPress na jednym serwerze) ale co może być tego przyczyną ?
Onliniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2013, 12:37:45
Strona na CBA.pl: onliniak.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1440x900

Strona dla pisarzy amatorów, czyli utknąłem w komedii.

Post autor: Onliniak »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi → temat jest do usunięcia/zamknięcia → przeniosłem stronę na inny serwer.
Zablokowany