Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
dim7
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:40:02
Strona na CBA.pl: wagrowiec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: dim7 »

Witam proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl zarówno pod kątem grafiki, rozmieszczenia poszczególnych elementów, funkcjonalności jak i innych kwestii, które rzucą się w oczy. Chętnie zapoznam się również ze wszelkimi sugestiami, które pomogą mi w rozwoju strony i dopasowaniu do oczekiwań użytkowników.

Strona oparta na php + mysql, posiada system CMS mojego autorstwa.
Strona cały czas jest w budowie, ale to co jest dostępne dla użytkowników powinno prawidłowo działać.
Awatar użytkownika
Jendru :)
Posty: 831
Rejestracja: 28 mar 2007, 19:57:57
Strona na CBA.pl: piekar.com.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: Jendru :) »

Powiem tak, zrób większe odstępy między wierszami i obserwuj magię przejrzystości tekstu!
Trochę pusto po lewej stronie menu? Coś tam miało być czy tak zaplanowałeś że nic tam nie będzie?
Ogólnie strona ładna i fajna mimo paru niedopatrzeń, ale galeria trochę za prosta.
I powracam do pustki, może jakieś ładne zdjęcia tej miejscowości dodać gdzieś w tle?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: DeaDriam »

Zrobiłbym auto_rozdzielszość ,gdyż 70-80% internautów przegląda neta na ekranach 1024x768,oraz dał jakieś estetyczne nie za duże logo
Komentarze w galerii wymagają zabezpieczenia przeciw spam_botom..zajadą Ci bazę,gdy tylko załapią stronę
Gdzie jest menu do powrotu na stronę głowną?
Strona startowa=fotki na prawo wg.mnie powinny mieć ten sam format
Reklama/y pod menu nie pasuje/ą=powinna byc oddzielona
Wymaga sporo wkładu jeszcze
5/10
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
dim7
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:40:02
Strona na CBA.pl: wagrowiec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: dim7 »

Dzięki za uwagi. Co do lewego menu to będzie ono rozbudowane o nowe pozycje (w dalekiej przyszłości), ale macie rację, że obecnie jest tam za duża pustka. Postaram się ją wypełnić losowymi zdjęciem z galerii. Reklamy wcisnę w osobne boxy, bo rzeczywiście niezbyt się komponują z całością. Co do rozdzielczości, to też usiądę i poprawię, a jako logo obecnie służy pomarańczowo biała nazwa portalu (na górze po lewej). Nazwa jest robocza, więc nad nowym logo będę myślał jak już będę chciał przenieść portal na płatny hosting z własną domeną. Powrót na stronę główną jest po kliknięciu menu górnego - "Wągrowiec", ale może to nie jest intuicyjne, więc dodam również na logo. Zdjęcia na stronie głównej dopasuje do tego samego rozmiaru i zobaczę jak będzie to wyglądało. Co do komentarzy, ogłoszeń, katalogu firm itp. to w chwili obecnej wszystko przechodzi przez moderację, więc to co dodają boty jest regularnie usuwane, a na przyszłość planuję dodanie ReCapchy lub podobnego rozwiązania. Odstępy większe również mogę wprowadzić by zobaczyć czy się polepszy estetyka i czytelność.

Jendru co znaczy, że galeria jest za prosta? Jeśli znasz jakąś inną galerię (moja jest na lightbox'ie), która jest darmowa, to chętnie spróbuję. Jeśli masz coś innego na myśli to proszę o szersze wyjaśnienie, bo nie wiem czy chodzi Ci o ułożenie fotek, sposób działania galerii czy jakieś inne kwestie. Z góry jednak zaznaczam, że galeria nie może być na flashu.
Co do zdjęcia w tle to na obecną chwilę nie skorzystam z tego pomysłu. Jest mało stron, w których takie rozwiązanie pasuje. Potrzebne jest przede wszystkim dobre zdjęcie, a mi w chwili obecnej brakuje takiego, które mogło by być umieszczone w tle.
Visibility
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2012, 15:29:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: Visibility »

Strona jest, że tak to ujmę, bardzo podstawowa. Być może takie było twoje założenie, ale ja dodałbym jakieś obrazki u góry. Również wyrównałbym menu górne - teraz tygląda na trochę rozjechane. Również reklamy Adsense po prawej zlewają się z tekstem.
VISIBILITY - agencja marketingu internetowego. W ofercie pozycjonowanie, online PR, zarządzanie wizerunkiem.
krzysiekmat
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2010, 20:04:52
Strona na CBA.pl: bożena.com
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: krzysiekmat »

jak już ktoś wspomniał zminejsz szerokość strony
http://sexmod.pl | http://autogielda.tv | http://randki69.pl | http://polrandka.com | http://bonomat.pl | http://sexrandki.xyx
kkasia
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2013, 18:10:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: kkasia »

Pierwsze co zauważyłam to puste miejsce na belce z menu, nie wiem, albo rozszerz je, albo utnij. Zwiększ też odległość między kolejnymi wersami w kolumnie najbardziej po lewej.
Magda1982
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2013, 16:51:30
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: Magda1982 »

Moja subiektywna ocena:

zalety strony - 1) na stronie głównej jest przedstawiona w skrócie treść strony, można się dowiedzieć o czym jest portal 2) przejrzysty układ strony oparty na 3 kolumach i menu (dzięki czemu nawigacja na stronie jest intuicyjna i prosta)

wady - 1) uboga kolorystyka, zestawienie koloru szarego i czerwonego nie jest atrakcyjne. Strona o atrakcjach turystycznych powinna przez efektowną grafikę, ładne zdjęcia zachęcić do odwiedzenia danego miejsca. Tymczasem zdjęcia na portalu są raczej przypadkowe, niektóre krzywe, mogłoby być ich mniej, ale powinny być lepiej dobrane
Awatar użytkownika
Fineas_Nigellus
Posty: 582
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:33:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: Fineas_Nigellus »

Magda1982 , data założenia tematu : 19 Kwi 2012, 19:58:13
Twój post : 26 Sty 2013, 19:56:38

Tak mi się wydaje, że dim7 już nie potrzebuje oceny tej strony :)
Mówimy STOP Reklamie-Sygnaturce! ;)
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: Proszę o ocenę portalu www.wagrowiec.cba.pl

Post autor: Venite »

W razie potrzeby otwarcia PW.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Zablokowany