kropek4767.cba.pl

Ocena stron na CBA.PL, strona musi być własna oraz ukończona. Skala od 1 do 10. Zanim zgłosisz stronę - przeczytaj regulamin działu.
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

No i nadeszła w końcu pora i na moje wypociny.

http://www.kropek4767.cba.pl
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: slaveman »

Strona nie za ciekawa widać że starasz się robić dokładnie i estetycznie ale brakuje ci umiejętności graficznych gdyż strona jest nużąca, mimo to przyjemnie się z niej czyta i jest estetyczna a to się liczy mógłbyś trochę poprawić zaokrąglenia bo są poszarpane.

moja ocena do 3/10 // gdyż oceniam tylko wygląd wizualny

warto by było w twoim przypadku zrobic jakiś ciekawy i nie codzienny układ w samym css i w ten sposób zrekompensować brak ciekawej grafiki
Awatar użytkownika
Przemooo
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2008, 16:30:47
Strona na CBA.pl: przemooo.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: Przemooo »

Mi się strona podoba, chociaż na IE 6.0 całe logo i niektóre elementy strony się rozsypują.
Ogólnie rzecz biorąc, strona jest bardzo czytelna i w sumie przyjemnie się nią czytało.

Moja ocena to: 5/10

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 paź 2008, 09:10:01 przez Przemooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: IceWeasel Linux 1280x1024
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: Semerchet »

Nawet 7. Mi się podoba. W "plikoteka" troche posprzątaj. Myślę że przelewy to twoja prywatna sprawa ;)
Qr3ak
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2008, 14:33:23
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: Qr3ak »

Przeglądając twoją witrynę poczułem się jak bym wrócił do lat 85/90 i przeglądarek tekstowych. To jest moja ocena. ps mi się podoba bo ja wolę czytać a nie oglądać obrazki.
Popraw zaokrąglenia. Plikoteka nie pasuje wygładem do tej strony, albo zmien obramowania witryny podobne do plikoteki albo odwrotnie.
Pozdrowienia.
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

Przemooo pisze:Mi się strona podoba, chociaż na IE 6.0 całe logi i niektóre elementy strony się rozsypują.
Na IE powinien się wyświetlić odpowiedni pasek informacyjny
Internet Explorer nie potrafi poprawnie wyświetlić tej strony. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej...
Semerchet pisze:Nawet 7. Mi się podoba. W "plikoteka" troche posprzątaj. Myślę że przelewy to twoja prywatna sprawa ;)
Fakt tam by się przydały porządki :D
Qr3ak pisze:Przeglądając twoją witrynę poczułem się jak bym wrócił do lat 85/90 i przeglądarek tekstowych. To jest moja ocena. ps mi się podoba bo ja wolę czytać a nie oglądać obrazki.
Strona z założenia miała być bardzo prosta, bez żadnych zbędnych bajerów i obrazków.
Qr3ak pisze:Plikoteka nie pasuje wygładem do tej strony, albo zmien obramowania witryny podobne do plikoteki albo odwrotnie.
Pozdrowienia.
Bo to jest plik flash na którego nie mam wpływu, a obramowania strony właśnie takie mi się podobają.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi (myślałem że będzie gorzej).
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2008, 23:26:38
Lokalizacja: ja mam wiedzieć?
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: Bogdan »

6/10
Nic mnie nie razi (oprócz tej plikoteki ;) ), ale też nic mi się nie spodobało jakoś specjalnie.
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

Bogdan pisze:6/10
Nic mnie nie razi (oprócz tej plikoteki ;) ), ale też nic mi się nie spodobało jakoś specjalnie.
Plikoteka została "zamknięta na klucz" więc koniec czepiania się :wink:
Strona z założenia miał być prosta jak już wcześniej wspomniałem nie chciałem doprowadzić do "przerostu formy nad treścią".
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
slaveman
Przyjaciel CBA
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lut 2006, 01:55:35
Lokalizacja: P-ń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: slaveman »

Ale niestety doprowadziłeś do przerostu treści nad formą
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

slaveman pisze:Ale niestety doprowadziłeś do przerostu treści nad formą
Na mojej stronie to zawartość ma przyciągać większa uwagę niż opakowanie.
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
Qr3ak
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2008, 14:33:23
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: Qr3ak »

A nie można trochę tego poprawić. Ja rozumiem witryna z założenia prosta, ale mineły czasy czytania stron w charakterze wyglądu konsoli dos. Dla mnie ogólnie jest ok ale nasze społeczeństwo opiera się obecnie na obrazkach a nie tekscie. dodać trochę grafiki i będzie ok.
ps. css górą.
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

Qr3ak pisze:A nie można trochę tego poprawić. (...) dodać trochę grafiki i będzie ok. (...)
A mógłbyś coś bliżej na ten temat napisać, czego tak naprawdę brakuje na tej stronie, jakiej grafiki.
Qr3ak pisze:(...) mineły czasy czytania stron w charakterze wyglądu konsoli dos.
Konsola DOS-a jest czarno biała, a na tej stronie jest jednak więcej kolorów :P
Qr3ak pisze:Dla mnie ogólnie jest ok ale nasze społeczeństwo opiera się obecnie na obrazkach a nie tekście. (...)
To fakt co druga strona wyjeżdża prosto z ImageReady z "toną" nadmiarowego kodu, potrzebnego tylko po to żeby wyświetlić zbędna grafikę.
Qr3ak pisze:ps. css górą.
Wreszcie ktoś to docenił :!:

Fakt, przemyśle sprawę i może uda mi się wymyślić bardziej zaawansowany szablon.
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: fuma »

hmmm, ostatnio bardzo niechetnie oceniam strony ale mysle, ze twoja warto wziasc pod lupe ;]
Co mi sie rzuca w oczy, plus krotkie wyjasnienie:
"Dzisiaj jest ..." gadzet przydatny, gdyz nie kazdy ma kalendarz pod reka ale sposob jego osadzenia na twojej stronie robi z ciekawego gadzeta rozpraszajacy czytelnika element. To samo sie tyczy "Witryna istnieje ...". Adnosnie pierwszego, data musi byc subtelniej osadzona na stronie, mniej rzucac sie w oczy i byc w miejscu moim zdaniem znacznie oddalonym od tresci i menu strony. Dla przykladu poszukaj daty na stronie di.com.pl ;] Adnosnie drugiego, lepiej osadzic to w stopce i nieco zmienic kolory, zeby troche sie zlewalo ze strona. Grafika nie jest przepiekna ani nawet ladna ale nie w tym problem, problem w czytelnosci i typografi. Takie duze wciecia w akapitach sa po prostu straszne. Czlowiek zaczyna czytac od drugiej linijki by po chwili szukac poczatka pierwszej. Formularz kontaktowy bardzo brzydki. Odrobina wiecej CSS i minimalna ilosc grafiki a wysylanie zapytania do Ciebie byloby przyjemnoscia a nie droga przez meke. Najbardziej denerwuja bordery i tak gwaltowna zmiana barw w inputach i textarea. Poardy sa strasznie nieczytelne. Masa box'ow wprowadzajaca wszechobecny chaos. Jesli juz tak bardzo lubisz box'y to zrob nastepujaco: osadz kazdy podpunkt artykulu w takiego box'a i w tym box'ie osadz poszczegolne tresci artykulu a wazniejsze uwagi po prostu podswietl nieco jasniejszy lub ciemniejszym tlem i pochyla czcionka. Teraz czas na to co tygryski lubia najbardziej ;]
Doctype wskazuje na HTML 4.01 a nie na xhtml, wiec zamykanie pustych tagow nie jest wskazane. Kod strony moze nie jest calkiem semantyczny ale bliski temu. Duzym plusem jest oczywiscie wykorzystanie CSS i brak tabelkowego szkieletu strony. Lightbox nie dziala mi na podstronie "moje strony".

Strona ogolnie bardzo prosta, nie powala na nogi typowych wzrokowcow. Kolorystyka dosyc "niebezpieczna", gdyz zielony i jego odcienie jako glowne kolory relatywnie ciezko okielznac na stronie. Zaokraglenia borderow troche pikselowate. Ten stworek w logo jakos zdecydowanie nie pasuje, ani kolorystycznie ani w zaden inny sposob, tak samo jest z tym napisem w logo. Ja rozumiem, ze lepszy z Ciebie programista jak grafik ale bez watpienia idzie zrobic przyjazna dla oka witryne bez zbednych wodotryskow. Nie jest zle, szczegolnie jesli chodzi o strone techniczna witryny ale strona wizualna z pewnoscia mocno kuleje. Dla mnie srednio. Wizualnie na 3/10, technicznie 7-8/10
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: kropek4767 »

No i właśnie czegoś takiego potrzebowałem, jasno i konkretnie, teraz wiem co trzeba zmienić więc ostro zabieram się do pracy. Dzięki fuma za konkrety, w końcu "człowiek dąży do doskonałości poprzez błędy".
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Re: kropek4767.cba.pl

Post autor: fuma »

kropek4767 pisze: "człowiek dąży do doskonałości poprzez błędy"
bez watpienia ;] nie kazdy rodzi sie z talentem, niektorzy musza go nabyc poprzez ciagle cwiczenie ;] tez nie jestem cudowne dziecko i ciagle sie ucze ;]
Zablokowany