Zabugowana wtyczka? Wina serwera? OSG Seminar Manager

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
beczkodance
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2015, 00:53:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Zabugowana wtyczka? Wina serwera? OSG Seminar Manager

Post autor: beczkodance »

Witajcie, próbowałem już na tematycznych forach, czytałem FAQ wtyczki i angielskie fora o wtyczce, ale nijak nie mogę zrozumieć gdzie jest błąd.

Mam zainstalowaną wtyczkę OSG Seminar Manager, która jest kluczową funkcjonalnością mojej strony http://beczkodance.cba.pl/index.php/jak-do-nas-trafic.

Chcę wyeksportować do PDFa listę osób zapisanych na kurs i część {kodów} wstawianych do szablonu podczas generowania PDFa zamienia się w rekordy a część nie. Mój przypadek jest identyczny jak ten: http://code.joomla.org/gf/project/com_s ... m_id=17017 tylko, że tamto rozwiązanie z uaktualnieniem statusu płatności w liście zapisanych na zapleczu wtyczki nie działa. Kody związane zarówno z zarejestrowanymi użytkownikami strony jak i gośćmi nie podmieniają się na rekordy i cały czas jest pusta tabela z danymi osobowymi. Zmieniałem za radą z FAQ twórców wtyczki w ustawieniach edytora TinyMCE znaczniki <P> na <BR>, nic to nie dało.

W szablonach email działają wszystkie {kody} także te bezpośrednio związane z użytkownikiem, jak imię i nazwisko.

Problem dotyczy więc wyłącznie generowania PDFa i błąd pojawia się w takim razie gdzieś w odczycie informacji z bazy danych, które mają znaleźć się w pliku. Wszystkie możliwości wystąpienia bugu w działaniu samej wtyczki przez złe ustawienie w niej jakiejś opcji już znam i wszystko dobrze włączyłem. Osoba się rejestruje, ma zapłacić za kurs, jak zapłaci to zmienia się jej status w bazie na "wplata doszła" i dopiero wtedy osoba jest poprawnie zarejestrowana i może pojawić się na liście uczestników kursu. Strona wysyła do niej automatycznie maila z potwierdzeniem rejestracji, gdzie jest jej imię i nazwisko, nazwa kursu i inne informacje. Więc skrypty pobierające z bazy imię i nazwisko danej osoby są poprawne, ale przy generowaniu PDFa z listą zapisanych na kurs skrypt nie daje rady pobrać informacji o imieniu i nazwisku z bazy danych.

Doszedłem do wniosku, że skoro mam aktualną wersję wtyczki, a u kogoś tamto rozwiązanie ze zmianą statusu osoby na "wpłata doszła" zadziałało, to pozostaje tylko wina serwera/bazy danych. Proszę o pomoc...

---- EDIT ----

Doszedłem do rozwiązania. Nie wiedzieć czemu domyślna tabela w szablonie PDF jest jedyną akceptowalną przez wtyczkę. Trzeba ją edytować nie przez TinyMCE a w widoku HTML i tam dopisać komórki do tabeli i zmienić ustawienia procentowe szerokości komórek. W opcjach wtyczki można ustawić wpisywanie na listę zgłoszonych użytkowników o statusach płatności innych niż "anulowano", co załatwia zabawę z klikaniem w statusy płatności pojedynczych zgłoszeń.
ODPOWIEDZ