Przeniesienie danych z formularza z jednego okna do drugiego

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
irokez
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2010, 22:00:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Przeniesienie danych z formularza z jednego okna do drugiego

Post autor: irokez »

Witajcie

To mój pierwszy post tutaj, ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem gdzie uderzyć. W javascripcie jestem noga kompletna (siedzę w PHP), mam kilka gotowych prostych skryptów js, z których korzystam i to wszystko.
Nie wiem, jak przenieść zmienne z jednego otwartego okna do drugiego.
Już tłumaczę, o co mi chodzi: mam okno główne, w którym jest formularz. Na formularzu jest input tekstowy i tam ma być wpisany mail. Żeby nie wpisywać maila "z palca" (chociaż można oczywiście) wymyśliłem sobie, że obok tego inputa będzie button. Przyciskam przycisk i otwiera się drugie okno, na którym jest lista użytkowników. Chciałbym teraz, żeby po wybraniu nazwiska z listy, skrypt przeniósł mi dane z okna z listą do okna z formularzem i po przeniesieniu maila zamknął okno z listą. Za cholerę nie wiem, jak to zrobić. W PHP zrobię wszystko (okna, listy, wyszukiwanie itp.) ale przeniesienia tych danych nie potrafię w js zrobić. Pomóżcie, ale przynajmniej dajcie jakieś namiary, jak można by to zrobić. Nie ukrywam, że sprawa jest paląca :?
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Przeniesienie danych z formularza z jednego okna do drugiego

Post autor: eider »

A poco w JS. Lista useró jest z bazy wiec posłuż się php do ustalenie zmiennej. Pobierz ja z adresu.

Kod: Zaznacz cały

$email = $_GET['email']; 
Czyli: lista.php?email=tresc_zmiennej
irokez
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2010, 22:00:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Re: Przeniesienie danych z formularza z jednego okna do drugiego

Post autor: irokez »

eider pisze:A poco w JS. Lista useró jest z bazy wiec posłuż się php do ustalenie zmiennej. Pobierz ja z adresu.

Kod: Zaznacz cały

$email = $_GET['email']; 
Takie dane przenoszą się po przeładowaniu strony, a ja tego nie chcę. To jest aplikacja i ma działać jak program napisany np. w C++. Klik w listę na oknie, dane się przenoszą na okno z formularzem, a okno z listą jest automatycznie zamykane
Czyli: lista.php?email=tresc_zmiennej
Jak to przenieść to ja wiem, ale ten sposób to nie to, co chcę mieć w programie :o
ODPOWIEDZ