Problem ze zdarzeniem hover

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
PeWu17
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2013, 19:04:33
Strona na CBA.pl: revengeartists.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Problem ze zdarzeniem hover

Post autor: PeWu17 »

Witam,

Próbuję napisać stronę typu "nasza ekipa" do strony wordpress, chcę to wykonać do swojej strony gdyż pluginy które oferują prezentację członków są bardzo "skromne" oraz jako praktyczny projekt bo przerabiam książkę "JavaScript i jQuery - Nieoficjalny podręcznik".

Planuję zakodować to w html+css i użyć animacji jquery, później dodawanie konkretnych treści ułatwię sobie funkcjami, ale nie o to tu chodzi.

Problem jest taki że napisałem skrypt który pokazuje dodatkowy element po najechaniu na konkretnego użytkownika (będzie tam opis "o mnie" i linki do tzw. social media) - wygląda to tak:
http://pewudesign.cba.pl/ekipa%20css/struktura.html

Wszystko by było fajnie gdyby nie problem z tym że po najechaniu na obraz za każdym ruchem myszki wszystko się wykonuje od nowa, nie wiem co zrobiłem źle, wygląda to tak jakby po przesunięciu kursora (nadal w obszarze awataru) skrypt się resetuje. Zależy mi na tym aby po najechaniu i nawet na upartego jeżdżeniu po obszarze danego elementu - w tym wypadku obrazu/awataru dodatkowy element "member_overlay" był cały czas widoczny, dopiero po opuszczeniu jego strefy element się wygaszał.

Wiem że w chwili obecnie prościej użyć Transitions z CSS ale planuję dodać kilka rzeczy i wtedy nie będzie już prościej ;)

Proszę bardzo o pomoc w tej sprawie, bardzo irytują mnie takie błędy bo nie wiem jak tu znaleźć błąd.

Pozdrawiam,
PeWu
Shaggy
Posty: 10
Rejestracja: 06 kwie 2014, 05:40:02
Strona na CBA.pl: battleship-dariusz-plichta.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Re: Problem ze zdarzeniem hover

Post autor: Shaggy »

o ile rozumiem po hover przykrywasz div ze zdjęciem divem ze "znajdz mnie" co oznacza ze samoistnie kursor nie wskazuje już na zdjęcie tylko na "znajdz mnie" i jest to interpretowane jako opuszczenie kursora z obszaru divu ze zdjęciem.
Namieszałem ale myślę ze zrozumiesz.
zobacz na to:
http://jsfiddle.net/ptjvaau2/4/
ODPOWIEDZ