problem z petla for

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
arde
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2013, 20:13:56
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

problem z petla for

Post autor: arde »

witam czytających mam pewien problem mianowicie mam skrypt ktory w petli for wyswietla napis

for(x=1; x<=10; x++)
{
document.write("cosinus<br>");}

jak go zmodyfikowac zeby wyswietlal napis w zaleznosc od tego ile razy bedzie chcial uzytkownik? Moje liczne proby wygladaja miedzy innymi tak:

for(var x=prompt("podaj liczbe wyswietlen cosinus",""), x=y ;y>x ; x++)
{document.write("cosinus");}

sadze, ze warunek jest zly ale nie mam pojecia jak to rozgryzc, jestem laikiem w tych sprawach. Prosze o pomoc. Z gory dzieki
Awatar użytkownika
Fineas_Nigellus
Posty: 582
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:33:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Mobile Android 240x301

Re: problem z petla for

Post autor: Fineas_Nigellus »

arde , wystarczy że w warunku dasz zmienną o wartości..takiej jaką wpisze użytkownik w wcześniej napisanym formularzu :)
Mówimy STOP Reklamie-Sygnaturce! ;)
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: problem z petla for

Post autor: piwo »

Kod: Zaznacz cały

for (iloscpowtorzen=prompt("Podaj ilosc powtorzen (liczba z zakresu 0 do 255)","1") & 255;iloscpowtorzen>0;iloscpowtorzen--) {
    // cos
}
Należy się mały komentarz co do & 255
& 255 to wykonanie logicznego AND (czyli wyzerowanie wszystkich bitów poza 1 pierwszymi ośmioma bitami) na wartości podanej przez użytkownika w celu 'poprawienia wartości podanej przez użytkownika aby zawierała się w dopuszczalnych granicach' tzn, od 0 do 255.
Podanie przez użytkownika nieoczekiwanej wartości np. "aaaa" albo -1000 albo 9999 albo wciśniecie 'cancel' jest zwracane jako 0 czyni zaniechanie.
{$signature}
ODPOWIEDZ