[JS]Zamiana jednej wartości na drugą i podstawienie do linku

Wszystko związane ze skryptami JS, DHTML itd.
Sprouse
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:03:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

[JS]Zamiana jednej wartości na drugą i podstawienie do linku

Post autor: Sprouse »

Witam,

Mam pewien problem ze składnią JS, a muszę napisać BBCode na potrzeby własnego forum (phpBB3).
Otóż, ma to wyglądać w następujący sposób:
1. WPISYWANIE:
[firma]Allegro[/firma]
Wpisujemy pomiędzy dwa tagi jakąś nazwę, która zostanie później wyszukana na serwerze (w tym przypadku "Allegro"). Używamy w tym przypadku tokena (Dla "niewtajemniczonych" - token przeniesie nam tekst, który znajdzie się pomiędzy tymi znacznikami do JS - niezależnie co tam wpiszemy.

2. CSV:
0001,aeu,Intel,lyx
0002,jeh,Allegro,nqq
0003,jqi,Microsoft,evb
Dysponuje plikiem CSV (więcej o nim >tutaj<), w której dane układają się w identyczny sposób i są oddzielone przecinkami. W powyższym przypadku są to kolejno:
Identyfikator,Wartość X,Nazwa firmy,Wartość Y
Wartości X i Y nie są mi potrzebne. Dalej, w tym samym kroku następuje przetwarzanie:
3. PRZETWARZANIE:
Allegro = 0002
Nasz token zostaje zastąpiony odpowiadającą mu wartością (w tym przypadku Identyfikatorem).

4. WSTAWIANIE:
http://www.strona.pl/identyfikator=0002&ab=xyz&cd=zyx
Na sam koniec, numer identyfikacyjny zostaje podstawiony do linku, jak w przykładzie.
Jak się pewnie każdy domyśla, po kliknięciu na "Allegro" ma się otworzyć odpowiadająca takiej firmie strona.


Czy coś takiego da się w JS napisać? Postanowiłem użyć podziału na tokeny (2 i 3 krok):

Kod: Zaznacz cały

var str = '0002,jeh,Allegro,nqq';
var imiona = str.split(',');
// imiona = [ '0002', 'jeh', 'Allegro', 'nqq' ];    
Naukę JS rozpocząłem wczoraj, lecz do dziś nie rozumiem nawet 5% (i chociażby tego, co zrobić, aby powyższy kod po wklejeniu do tekstu się wyświetlał podając od razu te imiona w poprawnej kolejności ('0002', 'jeh', 'Allegro', 'nqq').

Z góry zaznaczam, że nie mogę tego napisać w PHP. Jeżeli ktoś nie rozumie, proszę śmiało pytać, bo to pytanie padło już na dwóch forach i na obu dziwili się, co on takiego wymyślił :P
ODPOWIEDZ