Jaka domena lepsza

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
Loki_Division
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2015, 17:46:10
Strona na CBA.pl: division.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Jaka domena lepsza

Post autor: Loki_Division »

Witam chciałbym kupić domenę dla swojego forum istories.cba.pl
jego tematyka to historia i sztuka więc jakie polecacie ?

zastanawiałem się nad .pl i .org ( ale czy tą drugą mogę kupić na cba? )
kowal99
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2015, 17:21:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: kowal99 »

Zdecydowanie PL. Adres od razu wygląda na bardziej profesjonalny i jest chętniej używany przez potencjalnych obserwatorów. Prosto i przejrzyście.
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: po22 »

Loki_Division, na chwilę obecną nie ma możliwości rejestracji domeny org na cba, ale niebawem (możliwe, że jeszcze w tym tygodniu) będzie można rejestrować domeny org. Specjalnie powiadomię Pana drogą mailową gdy już będzie można.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
gragel
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2015, 22:58:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: gragel »

moim zdaniem też adres .pl ,bo tak wygląda większość znanych i profesjonalnych stron. inne rozszerzenia są jakby wyborem drugiego sortu. jak nie masz czegoś lepszego, to łapiesz tamto
Dużo starszych osób bierze kredyty w Warszawie http://dobrekredyty.com.pl, aby wspomóc swoją rodzinę. Warto się zastanowić, czy nie prosimy czasem rodziców o zbyt wiele, aby przez przypadek nie brali oni dla nas długotrwałego zobowiązania na swoje plecy.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: SławekSławomir »

Zdecydowanie w domenie PL. Chyba, że będzie to forum wielojęzykowe, to można np. wziąć w domenie .com
tadeusz16
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2015, 09:15:17
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: tadeusz16 »

Domena org sugeruje organizacje a więc nic związanego z komercją ale to moje subiektywne zdanie. Najbardziej wartościowa jest taka, która ma wartość wymierną w postaci contentu, rankingu oraz pozycji w wyszukiwarkach oraz zysku przynoszącemu właścicielowi ;) a nazwa musi być łatwa w zapamiętaniu i jeżeli to możliwe związana tematycznie z zawartością serwisu.
samolub
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2015, 13:29:47
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Re: Jaka domena lepsza

Post autor: samolub »

Ja zastanawiam się czy lepiej wybrac domenę .pl czy .waw.pl. Druga wyraźnie daje do zrozumienia w jakim mieście działa moja firma. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Grochot
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, 21:25:13
Strona na CBA.pl: groch
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Jaka domena lepsza

Post autor: Grochot »

samolub pisze: Ja zastanawiam się czy lepiej wybrac domenę .pl czy .waw.pl. Druga wyraźnie daje do zrozumienia w jakim mieście działa moja firma. Co o tym sądzicie?

Nie warto brać domen regionalnych. Ogólnie można przyjąć taką zasadę, że dla wszelkich stron prowadzonych w języku polskim najlepsza jest domena .pl Oczywiście to Twój wybór i możesz wybrać domenę waw.pl ale taki adres jest dłuższy i trudniejszy do zapamiętania. Moim zdaniem w pierwszej kolejności należy rozważyć wybór domeny ogólnopolskiej, a jeżeli jest zajęta to wtedy zastanawiać się nad innymi.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Jaka domena lepsza

Post autor: SławekSławomir »

samolub pisze: Ja zastanawiam się czy lepiej wybrac domenę .pl czy .waw.pl. Druga wyraźnie daje do zrozumienia w jakim mieście działa moja firma. Co o tym sądzicie?
Jeżeli prowadziłbyś jakąś firmę lokalną działającą na terenie Warszawy, to jak najbardziej .waw mógłbyś wtedy brać po uwagę. Jednak jeżeli będzie to strona ogólnopolska, to tylko końców .pl.
Jarasek
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2015, 13:59:19
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Jaka domena lepsza

Post autor: Jarasek »

SławekSławomir pisze:
samolub pisze: Ja zastanawiam się czy lepiej wybrac domenę .pl czy .waw.pl. Druga wyraźnie daje do zrozumienia w jakim mieście działa moja firma. Co o tym sądzicie?
Jeżeli prowadziłbyś jakąś firmę lokalną działającą na terenie Warszawy, to jak najbardziej .waw mógłbyś wtedy brać po uwagę. Jednak jeżeli będzie to strona ogólnopolska, to tylko końców .pl.
Dokładnie, tak samo jeżeli Twoja firma ma zasięg europejski to już lepiej mieć .com! Ja np. mam pensjonat władysławowo bo posiadam stronę pensjonatu w naszym kraju w woj. pomorskim i celuję w klientów z polski, głównie z woj. pomorskiego chodź większość z nich jest z południa także trochę inaczej podchodzę już do tego tematu niż pare miesięcy temu.
Awatar użytkownika
supermp
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2015, 18:54:33
Strona na CBA.pl: http://www.e-mailer.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Jaka domena lepsza

Post autor: supermp »

PL zdecydowanie PL. Jeżeli jednak nie chcesz rozstawać się z org to wybierz .org.pl ;)
Darmowa bramka e-mail: :rotfl: www.e-mailer.cba.pl :rotfl:
Awatar użytkownika
warkakraj12
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2016, 13:32:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Jaka domena lepsza

Post autor: warkakraj12 »

myślę .EU
Believe in yourself!)
Zablokowany