Problemy ze stylami.css

Wszystko o HTML, XHTML, XML, CSS.
lustigola
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 07:36:44
Strona na CBA.pl: polskifandubing.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Problemy ze stylami.css

Post autor: lustigola »

Mam tutaj dwa pytania. Po pierwsze to z góry przepraszam, jeśli temat jest nie tam gdzie powinien !
Mój problem zaczął się od tego, że założyłam sobie niedawno stronę na cba.pl o skrypcie PHP-Fusion. Na początek chciałam obniżyć lekko całą stronę, ponieważ w połowie zasłaniała ją reklama. Znalazłam na forum kilka postów o tym problemie i chciałam wypróbować rozwiązania. Kiedy weszłam na styles.css, zmieniłam kod i chciałam już zapisać, aby sprawdzić efekty, pojawił się błąd :
Warning: ftp_put() [function.ftp-put]: Can't open that file: Permission denied in /var/panel/gui/tools/filemanager/includes/filesystem.inc.php on line 715

Pojawiał się za każdym razem, cokolwiek bym nie uczyniła. Dlatego zaczęłam szperać i wywnioskowałam, że najlepiej będzie zainstalować FileZille, bo korzystałam z net2ftp, a tam czasami ponoć są takie odpały... No to zainstalowałam i myślałam że wszystko będzie cacy. Weszłam na style, zedytowałam, potem chcę zapisać zmiany, ale znów pojawia się błąd ! ;| A więc znów zaczynam szukać o co może chodzić. Okazało się, że nie edytuje się na notatniku (tak jak to zrobiłam) i najlepiej do tego zainstalować np. Notepad++5.9.5. No to zainstalowałam. Ale nie mam pojęcia w jaki sposób na FileZilli zmienić, żeby style.css edytowały mi się właśnie w npp, a nie w Notatniku... I dlaczego w ogóle mam takie problemy, skąd ten błąd? I tak dla pewności, czy moglibyście mi po raz kolejny (na ty forum) napisać jakie kody i gdzie wpisać, żeby zniżyć stronkę (chodzi o tą zasłaniającą reklamę) ?

Drugi problem, to taki, że nie mogę zmienić skórki. Robię wszystko według instrukcji, ale za każdym razem, gdy chcę już wgrać skórkę to wyskakuje błąd, który informuje że gdzieś w kodzie jest za dużo/mało nawisów, dwukropków czy innych tam znaczków. Oczywiście, nie mogę nic w kodzie zmienić, bo zabrania mi to problem numer jeden ;( Dlatego puki co używam skórki Fumaeleon...

Bardzo proszę o pomoc! Jakby co, to moja strona to http://www.polskifandubbing.cba.pl (proszę się nie przerazić tą nicością, ale strona ma dopiero tydzień). Ale przy pisaniu jakichkolwiek wskazówek, proszę o dokładny opis tego co i gdzie mam klikać po kolei, bo jestem w tym zielona.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x293

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: Venite »

Problem z uprawnieniami. Plik który chcesz zmienić pobierz na swój komputer i tam go zmien. Potem usun ten plik z serwera i wgraj ten zmieniony z komputera w miejsce usuniętego. To najczęściej działa.

Problemem drugim się nie spotkałem więc niestety nie mogę Ci pomóc.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: DeaDriam »

lustigola pisze: Drugi problem, to taki, że nie mogę zmienić skórki.
byc może jest nie kompatybilna z wersją PHPF-lub zawiera błędy
jeśli jest kompatybilna,spróbuj pobrać ją z inego żródła
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
lustigola
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 07:36:44
Strona na CBA.pl: polskifandubing.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: lustigola »

Venite pisze:Problem z uprawnieniami. Plik który chcesz zmienić pobierz na swój komputer i tam go zmien. Potem usun ten plik z serwera i wgraj ten zmieniony z komputera w miejsce usuniętego. To najczęściej działa.
Ok, ale mam go zmienić w Notatniku ?
I PROSZĘ ! Czy możesz napisać dokładnie w którym miejscu mam wpisać jaki kod, żeby reklama mi strony nie zasłaniała ? Taką instrukcję dla całkowicie zielonej ;P Wiem, że na forum jest już kilka postów o tym, ale czytając te wszystkie trochę się już pogubiłam i nie wiem czy w końcu dobrze robię ;|

---- EDIT ----

Hmmm. Sama poszperałam i zrobiłam identycznie jak w tym temacie http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=18928. No i podziałało, bo reklama już nie zasłania strony. Ba ! W ogóle nie ma już reklamy... :? Czy takie coś jest w ogóle legalne ?:P
Dodam że w plik index.php był zupełnie pusty...
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x293

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: Venite »

Czasem reklama się nie wyświetla i tyle, nie sądzę żebyś zrobiła coś źle. :)
Ostatnio administratorzy coś eksperymentowali z reklamą i nie wiem czy to nie ich sprawka. Tym sposobem raczej nie usunęłas reklamy, nie martwilbym się raczej o to
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lustigola
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2011, 07:36:44
Strona na CBA.pl: polskifandubing.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: lustigola »

Bardzo przepraszam, ale dalej coś jest nie tak ;( Okazało się, że to tylko dziwny zbieg okoliczności, iż mimo kilkakrotnego odświeżania strony żadna reklama się nie pojawiała. Ale dzisiaj okazało się, że wcale nie znikła... i jestem w punkcie wyjścia.

Napiszę, więc po kolei co robiłam (mam PHP-Fusion) :
themes > Fumaeleon (bo tej skórki na razie używam) > i tutaj zamieniłam obecny plik styles.css na poprawioną wersje w której pod BODY dodałam ten kod :

Kod: Zaznacz cały

#strona {padding-top: 25px; }   
Teraz trzeba dodać gdzieś diva

Kod: Zaznacz cały

<div id="strona">';
Ale gdzie ?
Przeczytałam, że do nagłówka gdzieś, ale nie wiem gdzie on jest...
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: Venite »

Najlepiej jest dać całą stronę w diva

Kod: Zaznacz cały

<div style="position: relative;"> 
i nie zamykać go, div "strona" nie jest konieczny, tak samo jak wpis w CSS.

A diva możesz dać do pliku index.php, lub innych... Pokombinuj.

dla php będzie to

Kod: Zaznacz cały

echo '<div style="position: relative;">'; 
a dla html

Kod: Zaznacz cały

<div style="position: relative;"> 
.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
rachman
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2009, 09:53:23
Strona na CBA.pl: rachman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mini mobile 240x273
Kontakt:

Re: Problemy ze stylami.css

Post autor: rachman »

PSPad umożliwia edycję pliku bez ściągania go na dysk. Zmian dokonuje na serwerze bo ma wbudowany ftp
ODPOWIEDZ