Blokada pobierania pdf

Wszystko o HTML, XHTML, XML, CSS.
gauho
Reputacja: 0
Strona na CBA.pl: gauho.cba.pl
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

Blokada pobierania pdf

Postautor: gauho » 27 lut 2011, 14:24:29

Od paru miesięcy zbieram sobie materiały na swoją stronę, są tam wszelkiej maści prace jakie stworzyłem od pierwszej klasy technikum. Pierwsza klasa przemieniła, a ja chciałbym udostępnić te pliki zwiedzającym mojego bloga. Niestety, każdy plik pdf można sobie pobrać a tego nie chcę. Są to moje materiały nad którymi sporo się na męczyłem i dla tego chcę zablokować możliwość pobierania ich z mojej strony. W związku z tym mam do was kilka pytań:
Czy jest taka możliwość ?
Jakie macie jeszcze inne pomysły na udostępnienie plików pdf?
Jest może jakiś czytnik, w którym nie będzie opcji zapisu ?
Dla uściślenia używam Joomli więc może jakieś wtyczki ?
Może jakieś inne formaty ?
Z góry dzięki.
Gauho.
Awatar użytkownika
Rooness
Reputacja: 0
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: Blokada pobierania pdf

Postautor: Rooness » 27 lut 2011, 22:04:10

Najprościej to chyba spakować w paczuche zabezpieczoną hasłem...
Zmieniłeś przez przypadek skórke, która nie pasuje do Twojej wersji CMS'a i widzisz białą strone?
Wgraj jakąkolwiek inną (poprawną) skórke przez FTP, zmień jej nazwe na tą, która była wadliwa a problem zniknie.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Reputacja: 201
User Agent: Opera Windows 1440x900

Postautor: fuma » 28 lut 2011, 19:00:53

gauho nie masz na to wplywu. W zaleznosci od konfiguracji systemu pliki pdf sa otwierane w oknie przegladarki lub odrazu sciagane na komputer i w obu przypadkach jest mozliwosc sciagniecia ich na dysk twardy komputera. Nawet jak umiescisz swoje prace jako plain html na swojej stronie to i tak uparty skopiuje strone i zapisze na dysku twardym. Nie ma skutecznego sposobu na zablokowanie tego
mlody007
Przyjaciel CBA
Reputacja: 13
User Agent: Firefox Windows 1600x1200
Kontakt:

Postautor: mlody007 » 02 mar 2011, 00:38:19

gauho WroteColonJakie macie jeszcze inne pomysły na udostępnienie plików pdf?

Tak zrobić to płatne i będzie zaraz mniej chętnych do pobierania a na dodatek możesz jeszcze na tym zarobić, powiem Ci ze zbyt na sprawozdania ze szkoły i studiów jest bardzo duży najczęściej przed końcem semestrów ;)
według moich statystki wtedy sprawozdania są nawet pobierane o 3-4 rano :) kiedy student ma mało czasu to wyśle smsa nawet za 10zł zeby coś pobrać i oddać na zajęcia.
Oczywiście nie można dać gołego pliku dajesz na stronie taki skrót co jest w sprawozdaniu ja najczęściej daje z 6 linijek tekstu z początku i wystarczy.
Pozdrawiam
Urlich
Reputacja: 37
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Postautor: Urlich » 02 mar 2011, 08:57:15

gauho WroteColonSą to moje materiały nad którymi sporo się na męczyłem i dla tego chcę zablokować możliwość pobierania ich z mojej strony

Skoro masz CMS Joomla to instalujesz: Komponent download( do wyboru jest kilka np:Docmana/Lub standardowy+robisz skrócony opis dokumentu+dodajesz link z zewnętrznego serwera (Lub z własnego) +Wybierasz rodzaj dokumentu+Ustanowić możesz licencję+ ustanowić możesz regulamin+Możesz dodać reklamy pod czas pobierania/czytania+Ustawiasz prawa dostępu kto ma pobierać itp,itd.LUB BLOKUJESZ POBIERANIE
Tworzysz sekcję /kategorię/dodajesz artykuł w nim link do pobrania--->czyli do downloadu
Całosć wygląda estetycznie,przejrzyście z ograniczonymi prawami dostępu do pobierania plików wymienionych przez Ciebie

II Opcja dodajesz plugin tzw hide(ostatnio go dostosowałem z buttonem pod artykułem do wersji Joomla 1.5//Ale polecam Download jest to bardziej przejrzyste i mniej kłopotliwe,gdyż do dodatkowej wiadomości trzeba dodać ze jest link/lub ukryta treść poniżej,nie wiem dlaczego nie zrobiono go inaczej) wstawiasz artykuł dodajesz link do pobrania ustanawiasz prawa kto ma pobierać wg grup i efekt uzyskujesz podobny jak wyżej
Udogodnienie:
Tworzysz grupy i określasz co kto może
EFEKT:Nie zalogowany nie ściagnie,lub zwykły zarejestrowany użytkownik=Tylko z określonej grupy

Dodatkowe możliwości zapewne CMS Joomla znasz,jeśli nie to poczytaj
http://wiki.joomla.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Ponad to może Ci ( i innym)się przydać:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/84/26/
Wspaniały CMS o szerokich możliwościach włącznie z opcją "Bloga"

Powyższe czynności również można uzyskać w systemie Wordpress
za pomocą dodatku który ustanawia co mogą dane grupy uzyskiwać po zalogowaniu się,bez pluginu download,pobieranie plików oraz widoczność ukrytej treści uzyskuje sie za pomocą pluginu w ktorym ustanawia sie prawo dostępu do treści wg.grup

gauho WroteColonJest może jakiś czytnik, w którym nie będzie opcji zapisu ?

Skoro można czytać bez opcji zapisu to można sobie zrobić skan,nie tylko dokumentów PDF itp
gauho WroteColona ja chciałbym udostępnić te pliki zwiedzającym mojego bloga

Jest to równoznaczne z czytaniem całości,jak ktoś czyta a nie może ściągnąć to sobie może wydrukować,zeskanować,przepisać.. oj jest możliwości...
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.

Wróć do „HTML, CSS”