Instalacja oprogramowania z panelu

Opinie o tym forum, oraz o stronie CBA.PL. Wasze sugestie i pomysły.
Awatar użytkownika
Slusarz
Posty: 321
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:00:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Instalacja oprogramowania z panelu

Post autor: Slusarz »

Mam propozycję odnośnie instalacji oprogramowania z panelu administracyjnego CBA. Otóż, nie wiem czy tak jest przy innych skryptach, ale przy instalacji phpBB3 wybieram subdomenę i zostawiam miejsce katalogu puste, wysyłam to i pyta mnie czy usunąć index.html (to była świeża subdomena ze standardowym indexem) oczywiście szybko i bez namysłu klikam "Tak". Jakie było moje zdziwienie gdy wchodzę na FTP i widzę główną domenę "zawaloną" folderami phpBB3 i bez mojego pliku index.html, a w subdomenie standardowy plik index... Później analizując instalację, doszedłem do wniosku, iż stało się tak przez wrócenie "scrolla" do domyślnej wartości (domeny głównej) przy pytaniu czy usunąć index.html.

Reasumując:
Proponuję przesłać wartość zmiennej "scrolla" do strony z pytaniem o usunięcie indexu i wtedy ustawić ją jako domyślną albo na tym kroku usunąć "scroll" - użytkownik, który zmieniłby zdanie musiałby wrócić, aby wybrać inną subdomenę.

PS. Przydało by się dodać również język polski od razu przy instalacji - nowi użytkownicy mogą mieć problem z ściągnięciem i wgraniem na serwer plików językowych.
Awatar użytkownika
regulaminowy
Posty: 558
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:01:36
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: regulaminowy »

przydałoby się także dać wersję RC5 a nie cały czas RC3, bo to już ma jednak trochę czasu a wyszła już całkiem dawno RC5, można by zmieniać jak wyjdzie nowa wersja, bo nie wszyscy użytkownicy umieją zaaktualizować, ja umiem, ale są ludzie, którzy nie potrafią wgrać spolszczenia, czy nowej wersji i byłoby im łatwiej
dvbnews.pl
Zaszczyk
Posty: 228
Rejestracja: 22 paź 2005, 13:05:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Zaszczyk »

james_b pisze:ą ludzie, którzy nie potrafią wgrać spolszczenia, czy nowej wersji i byłoby im łatwiej
Tacy ludzie według mnie nie powinni w ogóle stron tworzyć, jeśli ktoś nie potrafi zainstalować sam jakiegoś skryptu to jak on chce np. zabezpieczyć stron przed hakerami/crackerami?
ODPOWIEDZ