Tylko trzy pytania

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
Awatar użytkownika
Saluto
Posty: 19
Rejestracja: 24 cze 2014, 13:02:02
Strona na CBA.pl: http://fajna-ferajna.cba.pl/index.php
Lokalizacja: Kujawy
Płeć: Niewybrana
User Agent: Maxthon Windows

Tylko trzy pytania

Post autor: Saluto »

Już zdążyłem się zorientować, że cba.pl wymaga wiedzy nieco większej, niż
wygodne nawigowanie po PA...jak to na innych platformach (darmowych) bywa :roll:
Jest to więc dla mnie pewnym wyzwaniem i sprawą "przyszłościową", aby nadać
odpowiedni i wymarzony kształt swemu forum, które tu niedawno założylem (phpBB3)
Mam w związku z tym trzy pytania, jeśli mogę i piszę we właściwym miejscu?

1. Czy powinienem wykupić jakiś pakiet Premium, by uzyskać dodatkowe emotikony,
style, rangi lub wgrać logo forum?
2. Czy na jednym koncie tutaj mogę uruchomić też (prócz forum, które już posiadam)
np. bloga lub jakikolwiek inny skrypt, czy trzeba założyć dodatkowe?
3.Czy system MyBB jest lepszy i wygodniejszy od phpBB, czy raczej nie ma istotnych
różnic z punktu widzenia i prowadzenia oraz eksploatacji forum?

Dziękuję serdecznie za ewentualną wyrozumiałość (ja świeżak jestem) :mrgreen:
i zaspokojenie mojej ciekawości...etc.

Pozdrawiam
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: Tylko trzy pytania

Post autor: Venite »

Saluto , witamy newbie :)

Ad1: NIE. Ze strony CBA sa jedynie ograniczenia fizyczne (zakaz hotlinku, limit 1GB dysku, doklejona reklama). Emotki, style, rangi, loga, dodatki, modyfikacje - są do pobrania z internetu i to Ty dodajesz je do swojego forum, gdyż masz pełny dostęp do FTP (plików) i SQL (bazy danych). Nie ograniczamy w większy sposób funkcjonowania skryptów.

Ad2: Możesz mieć kilka skryptów równolegle, pod warunkiem że nie będą kolidować ze sobą (np. dwa wordpressy muszą mieć oddzielne prefixy tabel w bazie, np. wp1_* i wp2_*), i będą w różnych folderach, np. strona.cba.pl/wordpress, strona.cba.pl/wordpress2 i analogicznie.

Ad3: MyBB jest w moim odczuciu nieco mniej intuicyjny, ale i instalacja dodatków jest o wiele prostsza od phpBB. Jeśli jednak lubisz się bawić, to phpBB nie będzie dla Ciebie problemem, mi się osobiście podoba, choć ludzie polecają MyBB.


Jeszcze jedna, WAŻNA rzecz. Gdy zaczniesz pracować nad stroną, przed każdą większą modyfikacją plików lub modem dla skryptu, rób sobie pełną ich KOPIĘ ZAPASOWĄ na komputer (ściągaj z ftp do jakiegoś folderu na kompie pliki, które wiesz, że działają). Gdyby coś poszło nie tak - nadpisujesz zepsute pliki sprawnymi i próbujesz od nowa. To bardzo częsty błąd świeżaków, którzy potem płaczą o kopię, której CBA darmowym kontom nie zapewnia.

Dla forum gdzie tygodniowo jest pisane kilkadziesiąt postów, warto robić backup FTP i SQL co dwa tygodnie.

Tyle na start - powodzenia ;)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
Saluto
Posty: 19
Rejestracja: 24 cze 2014, 13:02:02
Strona na CBA.pl: http://fajna-ferajna.cba.pl/index.php
Lokalizacja: Kujawy
Płeć: Niewybrana
User Agent: Maxthon Windows 1600x900

Re: Tylko trzy pytania

Post autor: Saluto »

Dziękuję ślicznie za wyczerpującą i szybką odpowiedź :)

Przyznam, że mam pietra...ale w końcu świat należy do odważnych :D

O kopiach i zabezpieczeniu się pamiętam, bo już raz dałem ciała, gdy rotowałem smartfona...heh :lol:

Pozdrawiam
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: Tylko trzy pytania

Post autor: Venite »

Saluto , każdy z nas wchodził w "ten świat", wytrwali dadzą radę ;)

Powodzenia i również pozdrawiam :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ