Siadła cała strona z panelem

Konfiguracja e107.
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Teraz jak na złość znow dziala :x wiec na razie nie mam co robic tych screenow. Ale jak tylko cos sie nie polaczy to zaraz go zrobie. Jednak dzis juz nie bede pracowac na stronie (bo to sie dzieje tylko podczas pracy w panelu co juz pisalam).
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Co ty gadasz? Kompletnie źle nas nie zrozumiałaś-i ty sie dziwisz?

Masz pokazac screen z tego jak to nie działa a jak to działa! A jesli coś źle zrozumiałem to wytłumacz to!
NULL
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Sama nic juz z Ciebie nie rozumiem. Wiem, ze chcieliscie screena z tego jak strona nie dziala. A ja napisalam ze "na razie" dziala wiec nie mam po co go robic. Nie wiem jak bylo wczoraj wieczorem, bo nie pracowalam na panelu i dzisiaj tez raczej czasu na to nie znajde. To nie jest tak na pstrykniecie palca kiedy strona dziala, a kiedy nie. To sie pojawia w pewnym momencie i nie jestem wstanie przewidziec kiedy. A juz tymbardziej kiedy nie ma mnie na panelu.
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Wiec teraz się nie kłócmy, jak tylko zobaczysz że strona nie działa gdziekolwiek i sprawdzając czy czasem nie cały cba wysiadł poinforumj nas :)
NULL
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

W tej chwili strona nie dziala jest godzina 20:45 Pisze ze serwer nie odpowiada. Trwało to dosłownie parę sekund bo juz znow dziala. Nie zdazylam niestety wykonac screena a zamierzałam.. Kurcze dziwne to wszystko - jest strona, za chwile jej nie ma.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2007, 20:45:26 przez Amanda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

Trwało to dosłownie parę sekund
chwilowe problemy z siecią? mi się takie coś zdarza kilkanaście [albo nawet i kilkadziesiąt] razy dziennie; i to nawet nie na stronach hostowanych przez cba.pl; Amanda na prawdę zaczynasz truć z mało ważnymi rzeczami;
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Miałam zgłosić kiedy sie takie coś stanie, to czego wiec oczekujesz? Bo juz sama nie wiem pomijajac ze grzecznością nie grzeszysz. Nie byly to problemy z siecia bo pracuje na kilku oknach przegladarki na raz i wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Slusarz
Posty: 321
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:00:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Slusarz »

Npiszę tylko tyle, że jakiś czas temu (nie wiem dokładnie kiedy) forum CBA też nie odpowiadało, więc to było najprawdopodobniej związane z całym serwerem.
PS. Na scrina nie trzeba mieć dużo czasu - jak Tobie tyskoczy błąd to strony nie odświeżasz (możesz nawet zatrzymać wczytywanie) tylko robisz scrina i ot cała filozofia...
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

kilkusekundowe problemy zdarzają mi się ciągle np. na onet.pl który jest najpopularniejszą polską stroną.

Twoje problemy mogą dotyczyć np. zbyt częstej próby łaczenia się na CBA, przykładowo Twój panel zawiera tak dużą ilość elementów, a Ty masz tak szybkie łącze, że przekraczasz pewien limit i zostajesz odcięta na kilka sekund na wypadek gdyby to miał być atak

mogą też dotyczyć zbyt wolnego generowania się nowych procesów które Cię obsłużą.

jednym słowem, nie mówiąc technicznie, dzięki za info, ale tak jest i będzie, bo na cba są o wiele bardziej palące problemy do rozwiązania
Amanda
Posty: 371
Rejestracja: 20 wrz 2007, 16:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Amanda »

Mam łącze 1 Mbit, nie znam sie na tej całej strukturze łączy, ale ten critical error co byl wczesniej to byla inna sprawa. Na szczęście rozrozniam, gdy strony nie ma i pisze ze serwer nie odpowiada, a strony nie ma bo pisze critacal error i cos z baza msql. to sa dwie rozne sprawy, ktore niestety sie zdarzaja, jednak ta druga jest powazniejsza.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

critical error mógł być przez przeciążenie serwera i tym problemem już się zająłem jak sama widzisz (nie zdażył ci się)

problem kilkusekundowego padu jest naprawdę bardzo możliwe że nawet nie winą cba tylko providerów

zasadniczo, nikt nie jest na tyle upierdliwy żeby zgłaszać kilkusekundowe problemy więc ciężko powiedzieć jak często tego typu problem występuje na całym świecie na wszystkich serwerach

i niewiele mnie to obchodzi

jak zostalo wspomniane - wklej screena, problemu POWA¯NEGO, bo aktualnie znowu zawracasz głowę i nic z tego nie wynika (nie, nie opisałaś swojego powaznego problemu tylko jakiś błahy)
ODPOWIEDZ