Subdomena przenosi na domenę

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
demotywator01
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:11:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Subdomena przenosi na domenę

Post autor: demotywator01 »

Witam,

Stworzyłem subdomenę new.adres_forum.cba.pl
chcę móc na niej testować sobie wygląd forum, które mam pod adres_forum.pl
Do folderu new na ftp wrzuciłem zawartość całego forum z głównego katalogu i teraz po wejściu na new.adres_forum.cba.pl przenosi mnie automatycznie na główny adres forum.

Co wywalić z plików, by nie przenosiło mnie i bym mógł spokojnie sobie pracować nad wyglądem forum na new.adres_forum.cba.pl?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Subdomena przenosi na domenę

Post autor: Piotr GRD »

Skopiowałeś pliki. A baza danych?...
Zakładam, że obydwie kopie używają teraz tej samej bazy danych, więc cokolwiek zmienisz (poza plikami) na jednej - np. treść czy jakiekolwiek ustawienia - to jednocześnie zmieni się i na drugim.
Również i kwestia używanego adresu jest zapisana w ustawieniach forum w bazie danych.


Aby mieć pełną kopię musisz zdublować jeszcze bazę danych, zmienić w jej wnętrzu używany przez forum adres na ten drugi (gdzie dokładnie to zależy od używanego skryptu, w przypadku niektórych skryptów, np. MyBB, zmianę trzeba powielić również w plikach tymczasowych), a następnie w pliku konfiguracyjnym drugiej wersji ustawić, by używana była ta druga baza danych.


Jako że na CBA na jednym koncie ma się tylko jedną bazę danych, sprawa się minimalnie komplikuje. Ale nie bardzo.

Jedną opcją jest wyeksportowanie - przy użyciu phpMyAdmin - bazy danych do pliku *.sql. Wewnątrz niego, np. przy użyciu Notepad++ itp. programów, zmienić prefiks każdej z tabeli, aby był różny od oryginalnego, we wszystkich miejscach gdzie występują nazwy tabel (w wierszach CREATE TABLE, INSERT INTO). I tak zmienioną bazę importować - również przy użyciu phpMyAdmin. W efekcie otrzymamy dwa komplety tabel o różnych prefiksach. Na koniec w pliku konfiguracyjnym kopii forum zmienić używany prefiks dla tabel.

Drugą opcją jest stworzenie na czas testów nowego konta hostingowego, tam utworzenie nowej bazy danych i importowanie do niej posiadanego pliku *.sql, ale już bez konieczności zamiany prefiksów (tabele będą w osobnej bazie, więc mogą być identyczne). Na koniec w pliku konfiguracyjnym drugiego forum zmienić dane logowania do bazy danych na tę drugą.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
demotywator01
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:11:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Subdomena przenosi na domenę

Post autor: demotywator01 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Skorzystałem z drugiej opcji przedstawionej przez Pana. Stworzyłem nową domenę wraz z bazą danych i to tę nową bazę wykorzystam - już zaimportowałem do niej tamten plik .sql

Zmieniłem dane bazy danych w pliku config.php (gdzieś jeszcze trzeba?)

Proszę mi jeszcze powiedzieć jak zmienić adres używany przez forum w tej nowej bazie danych? To zwykły silnik php by przemo.

Dodałem "new." do adresów, które znajdują się w tabeli "phpbb_config" w "server_name" oraz "cookie_domain" w tej nowej bazie danych, dodatkowo wskazałem folder w "cookie_path". Ale subdomena wciąż przekierowuje na domenę.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Subdomena przenosi na domenę

Post autor: Piotr GRD »

"cookie_path" pozostaje niezmienne. Przecież - jeśli dobrze rozumiem - nowe forum jest pod adresem new.adres_forum.cba.pl, a NIE new.adres_forum.cba.pl/folder/

Co do przekierowania...
A czy przypadkiem głównym winowajcą nie jest utworzone być może przez Ciebie w przeszłości przekierowanie - np. przy użyciu pliku .htaccess, albo w inny sposób - bo być może zdecydowałeś w przeszłości, że www.domena ma przechodzić na bez-www domena?... Nie wiem, zgaduję. Szukaj, bo jeśli dotychczasowe kroki wykonałeś prawidłowo, to w samym skrypcie i bazie danych nic już więcej nie trzeba.



Aha... Jeszcze jedno dla ścisłości.
Napisałeś w pierwszym poście, że pliki wrzuciłeś do folderu "new". Masz na myśli folder o nazwie "new.adres_forum.cba.pl", czy tak? Bo na CBA subdomeny kierują właśnie do takich folderów o pełnej nazwie subdomeny włącznie z całą domeną, a nie samo krótkie "subdomena", jak to ma miejsce np. w przypadku hostingów z panelem DirectAdmin.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
demotywator01
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:11:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Subdomena przenosi na domenę

Post autor: demotywator01 »

Tak, całe nowe forum wrzuciłem do utworzonego (przez CBA) folderu new.adres_forum.cba.pl - dlatego też pomyślałem, że "cookie_path" trzeba zmienić na /new.adres_forum.cba.pl/.

Zmieniłem "cookie_path" na to co było czyli "/", sprawdziłem .htcaccess i wygląda on tak jak oryginalny. Już nie mam pomysłu co mogłem schrzanić.


//postawiłem również to nowe forum na tej nowej testowej domenie, do której należy baza danych. Zmieniłem co trzeba w bazie danych no i gdy wpisuję adres testowego forum, to przenosi mnie na new.adres_forum.cba.pl :D i jestem niezalogowany. Wpisuję dane do logowania i po zalogowaniu przenosi mnie na adres_forum.cba.pl
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Subdomena przenosi na domenę

Post autor: Piotr GRD »

Jeśli się zapętlisz bez wyjścia - daj komuś prawdziwy adres, niech Ci posprawdza.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
ODPOWIEDZ