Przekierowanie ruchu na katalog FTP

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
Awatar użytkownika
marcofoxx
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2016, 13:35:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Przekierowanie ruchu na katalog FTP

Post autor: marcofoxx »

Witam.
Mam domenę poza CBA (home.pl), tam też mam przekierowaną pocztę na serwery googla, a pozostały ruch na serwer nazwa.cba.pl
Ruch kierowany jest do głównego katalogu, co niezbyt mi odpowiada, bo gdybym na przykład chciał mieć dwie strony (prywatna/firmowa) to obie będą "kłócić się" o pliki w głównym katalogu
Czy jest jakaś możliwość aby ustawić przekierowanie na konkretny katalog na serwerze FTP z zewnętrznej domeny.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przekierowanie ruchu na katalog FTP

Post autor: Venite »

marcofoxx, to jest dość "trickowate", ale możliwe.
Możesz to zrobić za pomocą pliku .htaccess w głównym katalogu strony. KATALOG DOCELOWY MUSI ISTNIEĆ NA FTP!
# Przekierowanie domeny na dany folder
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?mojadomena\.pl$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/mojadomena_pl/
RewriteRule ^(.*)$ /mojadomena_pl/$1 [L]
To stworzy "wirtualne konto hostingowe", czyli po wpisaniu mojadomena.pl przekieruje na folder "mojadomena_pl" na FTP i to będzie katalogiem głównym dla tej domeny. Takim jakby urojonym.

Rozwiązanie jest sprawdzone i działa, warunkiem jest taka treść .htaccess w głównym katalogu (/) strony. Oczywiście za ?mojadomena\.pl podstaw swoją domenę, ważne aby była bez http, bez www, poprzedzona ? znakiem zapytania, a końcówka (.pl, .com, .net.pl) - oddzielona backslashem \.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ