Dla czego jest tak tanio?

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
killermenpl
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2016, 09:54:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: killermenpl »

Na sam początek chcę powiedzieć, że nie narzekam.

Przeglądając oferty innych hostingów zauważyłem, że ceny na CBA.p; są strasznie niskie. Dla porównania: Konto VIP na rok na CBA.pl kosztuje 100zł, a w hostingu XYZ, gdzie obecnie jest moja strona, ten sam okres rozliczeniowy (2 lata) i podobne parametry (bez limitu na dysk i transfer) kosztuje 120zł w obecnej promocji (900zł bez żadnych promocji). W innym hostingu ceny są jeszcze wyższe.

Więc moje pytanie brzmi: Dla czego ceny są tak niskie? Na czym oszczędzacie? Czy też same reklamy z kont darmowych na to pozwalają?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: Venite »

killermenpl, reklamy to głównie źródło utrzymania dla stron FREE, przeważnie wyrównują koszty darmowego hostingu, czasem generują pewien (choć raczej niewielki w całej skali) zysk.
Naszą firmę cechuje to, że jesteśmy głównie gronem pasjonatów z pewną ideą - świadczenia usług hostingowych za darmo, jak i usług ulepszonych dla tych, którzy oczekują od nas "czegoś więcej". Chcemy oferować nasze usługi w takich cenach, aby obecność w Internecie był dziś dostępna dla każdego. Pracujemy w niekorporacyjnej atmosferze, co pozwala nam na dużą elastyczność ;)
Nie oszczędzamy na niczym - parametry naszej oferty są ogólnodostępne i rzadko ulegają zmianie (chyba, że na lepsze!). Za cel stawiamy sobie uczciwość i nasze ceny są w związku z tym ustalone tak, by były niskie i - przede wszystkim - stałe. W przeciwieństwie do konkurencji nie stosujemy "drobnych druczków", ani kruczków pokroju "0zł za pierwszy rok, a za każdy kolejny przez trzy lata 150 zł". Wiemy bowiem, że klient uczciwie potraktowany będzie z pewnością bardziej usatysfakcjonowany z takiej usługi, zostanie z nami na dłużej i tym samym wzrośnie szansa na polecenie nas innym. :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
kubraczek
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2014, 14:03:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: kubraczek »

killermenpl pisze: Na sam początek chcę powiedzieć, że nie narzekam.

Przeglądając oferty innych hostingów zauważyłem, że ceny na CBA.p; są strasznie niskie. Dla porównania: Konto VIP na rok na CBA.pl kosztuje 100zł, a w hostingu XYZ, gdzie obecnie jest moja strona, ten sam okres rozliczeniowy (2 lata) i podobne parametry (bez limitu na dysk i transfer) kosztuje 120zł w obecnej promocji (900zł bez żadnych promocji). W innym hostingu ceny są jeszcze wyższe.

Więc moje pytanie brzmi: Dla czego ceny są tak niskie? Na czym oszczędzacie? Czy też same reklamy z kont darmowych na to pozwalają?
Wybrałeś jakiś strasznie drogi hosting :). Co do Twojego pytania to różnicę widać chociażby w jakości obsługi klienta. Niedawno zdecydowałem się przenieść na inny hosting, gdzie w razie jakichkolwiek pytań mogę zadzwonić do obsługi o dowolnej porze dnia i nocy, żeby uzyskać pomoc :)
Motoryzacja to Nasza pasja - http://moto-przestrzen.pl/
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: Venite »

kubraczek, my na kontakt telefoniczny godzimy się tylko w uzasadnionych i nagłych przypadkach, bo póki co technicznie nie mamy takiej możliwości :) natomiast na maila rozsyłamy odpowiedzi niemal 24/7, nawet w środku nocy. Niestety, pewnych kwestii nie da się szybko "przeskoczyć" - pewnie z czasem, gdy nasz zespół się jeszcze bardziej rozbuduje, i taka możliwość będzie dostępna.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
developer11
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:40:51
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1920x1080

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: developer11 »

Venite - a krzesło zaczęło śmierdzieć więc nie wstawaj.......

Nie ma technicznej możliwości podciągnięcia linii telefonicznej? Czy Wy siedzicie na środku pustyni? A komórki u Was działają?
Można zrobić przekierowanie na vTLI i problem z głowy.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Android 412x732

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: Venite »

developer11, nie chodzi tu tylko o technologię. Póki co nie mamy takiej możliwości gdyż nie ma ku temu zatrudnionych osób, które byłyby na dyżurach pod telefonem. Bo to już trochę inna rzecz niż kontakt przez Internet, możesz robić tylko jedna rzecz naraz i musisz jej poświęcić absolutnie całą uwage. Stąd na ten moment jest to technicznie trudne do wykonania. Taka możliwość pewnie kiedyś się pojawi, ale jak już zatrudniać do tego celu to na pewno nie tylko jedną osobę ;)

To już będzie spore przedsięwzięcie, nowe procedury - to, co dla Was może wydawać się proste, czasem takie nie jest, a wpływa na to wiele różnych czynników. Zdajemy sobie sprawę z waszych potrzeb i próśb i robimy co w naszej mocy, jednak nie możemy zrobić wszystkiego ot tak :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
kingnothing24
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2016, 20:10:52
Strona na CBA.pl: http://i-moto.cba.pl/
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1920x1080
Kontakt:

Dla czego jest tak tanio?

Post autor: kingnothing24 »

ja jestem zadowolony, dobry i tani hosting
ODPOWIEDZ