Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
gildiaimagination
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2015, 14:12:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: gildiaimagination »

Witam,
Wczoraj zainstalowałem na swoim hostingu SMF, rzecz jasna przy użyciu instalatora CBA.
Żeby nie było jednak kolorowo nie mogę zainstalować żadnych modyfikacji, w tym Simple Portal oraz aktualizacji do 2.0.9. Z SMF pracuję dość długo i nigdy wcześniej nie miałem tego problemu. Podobnie jest ze zmianą CHMOD. Nie mogę zmienić z 755 na 775.

Na polskim forum tego silnika wyczytałem, że może to być spowodowane parametrem safe_mode.

Czy instalacja manualna poprzez wgranie silnika klientem FTP pomoże, czy muszę skierować się do CBA o ew. zmianę CHMOD?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: Piotr GRD »

Na CBA nie ma możliwości modyfikacji plików pochodzących z tutejszego instalatora. Możliwe jest jednak ich skasowanie i to jest Twoja opcja: skopiuj plik na własny komputer, skasuj go na serwerze, wgraj ponownie, wtedy będzie już pełna możliwość jego modyfikowania.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
gildiaimagination
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2015, 14:12:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: gildiaimagination »

Ale czy zadziała to w przypadku Simple Portal? Nie jest on częścią podstawy SMF, pobrałem go z oficjalnej strony i wgrałem na serwer.

Oto błąd jaki się pojawia (niezależnie od pakietu):
Obrazek
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: Piotr GRD »

To wydaje się być jedynie problem uprawnień dla wskazanego katalogu.
Z katalogami nie ma takiego niuansu jak z plikami, o którym wspominałem, więc powinieneś być w stanie sam bawić się CHMOD w dowolny sposób. (nie używałem tego, nie wiem który to konkretnie katalog).
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
gildiaimagination
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2015, 14:12:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: gildiaimagination »

Wyczyściłem bazę danych, usunąłem forum i wgrałem instalator ręcznie przez klienta FTP. Problem był spowodowany instalacją z panelu CBA, widocznie nakłada to pewne ograniczania na użytkowników.

Do zamknięcia :)
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

a jak przez klienta ftp zainstalować smf nie ruszając instalatora z cba? bo mam problem z modyfikacjami instalują się na smf ale nie chodzą
Surfcasting
Awatar użytkownika
Arthi
Posty: 36
Rejestracja: 15 lip 2015, 04:32:49
Lokalizacja: Żywiec
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1600x900

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: Arthi »

Ściągnąć paczkę z polskiego supportu SMF, wrzucić funkcją zip przez net2ftp i uruchomić instalator ze katalogu install.
W niektórych skryptach trzeba jeszcze zakomentować funkcję phpinfo();.
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

mam forum z paczki cba.pl co zrobić żeby zainstalować z paczki nową wersję a nie stracić tego wszystkiego na forum tematów i użytkowników? Czy da się wogóle bo aktualizacja nie wychodzi jedynie nowa paczka.
Surfcasting
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x945
Kontakt:

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

Jak zaktualizować SMF bez utraty i uszkodzenia forum? Mam wersję SMF 2.0.8 u państwa w serwisie jest już do pobrania 2.0.11 czy jest jakiś łatwy sposób na aktualizację bez utraty danych? bardzo proszę o pomoc mój serwis jest na stronie www.surfcasting.com.pl
Surfcasting
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x945
Kontakt:

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

Arthi pisze: Ściągnąć paczkę z polskiego supportu SMF, wrzucić funkcją zip przez net2ftp i uruchomić instalator ze katalogu install.
W niektórych skryptach trzeba jeszcze zakomentować funkcję phpinfo();.
Arthi zrobiłem jak napisałeś i nie wyszło.
coś nie wychodzi mam tak jak niżej jednak patch 2.0.9 jest napisane że zainstalował się pomyślnie, jednak wogóle wersja się nie zmienia. Następnie jak chcę kolejny czyli 2.010 to jest napisane
Możliwe tryby instalacji dla "SMF 1.1.21 / 2.0.10 Update" Pakiet który próbujesz pobrać lub zainstalować jest uszkodzony lub niekompatybilny z tą wersją SMF.
Plik SMF Twoja wersja Obecna wersja
Pakiet SMF SMF 2.0.8 SMF 2.0.11
Źródła 2.0.3 2.0.11
Domyślne
szablony 2.0 2.0.10
Pliki języków 2.0 2.0.10
Surfcasting
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: Venite »

krzysiekj24, lepiej takie pliki wgrywać przez Filezilla, odZIPowanie takiej paczki przez Net2FTP bywa zawodne.

A jako dodatek do tego tematu powiem, że wystarczy pobrać pliki z FTP na swój komputer i nadpisać je nimi samymi (po prostu wysłać je z powrotem wybierając "zamień"). To zawsze pomaga na problem z uprawnieniami.

Instalator skryptów jest bardzo szybki, ale nakłada to pewne ograniczenia. Pliki, które są kopiowane na Wasze konta pochodzą od innego właściciela - instalatora skryptów. Zapobiega to przypadkowej modyfikacji lub zhakowaniu paczki instalacyjnej. ;)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1120x630
Kontakt:

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

Venite pisze:krzysiekj24, lepiej takie pliki wgrywać przez Filezilla, odZIPowanie takiej paczki przez Net2FTP bywa zawodne.

A jako dodatek do tego tematu powiem, że wystarczy pobrać pliki z FTP na swój komputer i nadpisać je nimi samymi (po prostu wysłać je z powrotem wybierając "zamień"). To zawsze pomaga na problem z uprawnieniami.

Instalator skryptów jest bardzo szybki, ale nakłada to pewne ograniczenia. Pliki, które są kopiowane na Wasze konta pochodzą od innego właściciela - instalatora skryptów. Zapobiega to przypadkowej modyfikacji lub zhakowaniu paczki instalacyjnej. ;)
Zrobiłem jak mówiłeś zgrałem plik który nie dał się zmienić i wgrałem ponownie. I zmieniła mi się wersja do 2.0.9 jednak jak chcę zrobić kolejną już nie mam przy plikach "sukces" tylko porażka więc boję się następnej wgrać bez pomocy kogokolwiek.
Jakieś sugestie?

Obrazek
Surfcasting
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: Venite »

krzysiekj24, jakie uprawnienia mają wspomniane pliki? Powinny być widoczne jako CHMOD (0777 np.) lub jako rwx--x--x. Takie dwa schematy.

Być może to właśnie one nie pozwalają się nadpisać.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1120x630
Kontakt:

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

Mają 444 i nie moge zmienić. To co muszę wszystkie wgrać do komputera i ponownie przesłać?
Surfcasting
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1120x630
Kontakt:

Brak możliwości instalacji modyfikacji SMF 2

Post autor: krzysiekj24 »

I zrobiłem aktualizację do 2.0.11 niestety coś się zepsuło bardzo proszę o pomoc forum przestało działać.

zamiast forum taki błąd się ukazuje

Fatal error: Call to undefined function safe_unserialize() in /profiles/k/kr/krz/krzysiekj24/surfcasting.cba.pl/Sources/Load.php on line 328
Surfcasting
ODPOWIEDZ