JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
skipi
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:34:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: skipi »

Witam szukam czytam po waszym forum znajduje html itd itd! Jestem zupelnym laikiem w tworzeniu stron! wszystko co tu piszecie to dla mnie czarna magia nie mam czasu sie nauczyć! kursy itd linki itp:jakie znajduje wymagają czasu nie mam takiego niestety:(Do rzeczy:)przyszedł syn do mnie i mowi mam stworzyć strone na CBA.pl pytam i co on ze nie umie pan z informatyki ich chyba nie bardzo się przyłożył do ich nauki na lekcji skoro on nie umie lub mlody nie słuchał uważnie :( no i ja siedzę tu od paru godzin sznupie tu na forum sznupie w google znajduje poradniki rozmaite ale tak jak wspomniełem jestem zupełnym laikiem.mam stworzyć strone w 1 dzień aby synek pały nie dostał i masakra proszę pomocy krok po kroku dla mnie dla laika strona z 3 fotkami jak zrobić ?
po22
Posty: 404
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:57:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: po22 »

Najłatwiej Panu będzie skorzystać z programu WYSIWYG.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
z3nfist
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2015, 20:05:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: z3nfist »

tu masz podpowiedzi.. gotowe szablony.. http://www.websik.com/

niewiem, czy mozna linki podawac.. ( z gory sorry)

otwierasz index.htm w wordpadzie i zmieniasz:

tytuł i podtytuł strony

np.
<div id="gora"><h1>Poradniki</h1>Tutaj jakiś opis.</div>

wgrywasz wszystko na serwer i dziabie.

pozdro
marta80
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:25:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: marta80 »

Hmm ;-)

Dobre, a tak na poważnie to może jakieś korepetycje.

Nie wszystkie dzieci łapią w lot różne sprawy
2nickmoj
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2015, 16:06:45
Strona na CBA.pl: redlipsites.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: 2nickmoj »

Dla totalnego laika najbardziej prostym sposobem na stworzenie strony jest wykorzystanie gotowych szablonów w rodzaju wordpressa albo wix... można znaleźć w sieci całkiem sporo takich kreatorów stron, samodzielne stworzenie własnej strony wymaga poważniejszych umiejętności, a jeśli ma to być na przykład strona firmy, to warto zlecić jej budowę profesjonaliście.
Ninsej
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2015, 15:23:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: Ninsej »

Dla laika nawet wordpress będzie wymagał nauki jakiś podstaw. Najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś program umożliwiający Tworzenie strony bez znajomości programowania opierający się na technice WYSIWYG. Innego wyjścia nie widzę. Tylko teraz trzeba poszukać jakiegoś dobrego programu. Przeważnie lepsze są płatne ale oferują więcej opcji i mają ładniejsze szablony.
gragel
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2015, 22:58:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: gragel »

strona oparta na systemie wordpress to chyba najlepsza opcja - wystarczy poszukać kilku porad w internecie i można odpalić swoją stronkę. powodzenia
Dużo starszych osób bierze kredyty w Warszawie http://dobrekredyty.com.pl, aby wspomóc swoją rodzinę. Warto się zastanowić, czy nie prosimy czasem rodziców o zbyt wiele, aby przez przypadek nie brali oni dla nas długotrwałego zobowiązania na swoje plecy.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: SławekSławomir »

Pobierz jakiegoś gotowego CMS-a. Jeżeli ma to być bardziej blog, to Wordpress. Natomiast dla niedużego portalu idealnie sprawdzi się joomla! Instalacja i konfiguracja jest banalnie prosta (za pomocą kreatora). W Internecie jest też dostępnych mnóstwo darmowych templetek, które możesz pobrać.
holek
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:05:17
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: holek »

fakt są darmowe takie templatki ale wątpię że któraś będzie odpowiadać w 100% danej osobie. A jak ktoś jest laikiem to na pewno sobie jej nie zmieni pod siebie. A zanim postawi serwis to troszkę czasu mu zajmie ponieważ jest dużo opcji do zabawy w takiej joomli czy wordpressie. Ale jak już się tego nauczy to będzie dumny z siebie.
PE-fka
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:32:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: PE-fka »

warto nauczyć się jakiegoś oprogramowania wordpress albo joomla bo można dzięki temu coś dorobić sobie do własnego budżetu jak ma się już troszkę ogarnięte któryś z tych systemów.
destadi
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:04:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: destadi »

Można tak zrobić i ja będę w tym stylu próbował na dniach bo mam wakacje. U mnie się pytanie rodzi jedno - czy można wykorzystać jakieś darmowe templatki właśnie z jakiejś strony, która udostępnia te darmowe szablony ? Jak się sprawa ma wtedy na temat praw autorskich ?
regina44
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 11:56:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: regina44 »

Weźcie pod uwagę fakt, że totalny laik nie tylko nie jest w stanie stworzyć strony internetowej, ale będzie miał tez problemy ze zrozumieniem Waszych porad z tymi wszystkimi pięknymi słowami jakby z języka obcego.
renataa
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2015, 03:05:11
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: renataa »

Darmowe templatki i nie tylko templatki wydawane na licencji CC nie łamią praw autorskich i można je wykorzystać - przynajmniej taką wiedzą w tym temacie dysponuję, jeśli ktoś ma inne informacje niech pisze :) a laik da radę "zrobić" stronę na jakimś łatwiejszym kreatorze, jeśli ktoś próbował np. robić bloga na gotowym szablonie powiedzmy w blox.pl, to nie jest laikiem :)
Extramirna2849
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51:19
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: Extramirna2849 »

Ja próbowałem dłubać coś strony ale w technologii Wordpress i nie było źle..Dobrze mi się tworzyło w technologii bardziej pod blogi. Ale jak już zakończyłem stronę (oczywiście korzystając z darmowego szablonu) nie nazywam siebie laikiem bo już uważam, że przeszedłem na wyższy level.
RenaVip2124
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2014, 19:25:43
Strona na CBA.pl: CBA
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: JAK ZROBIĆ STRONĘ DLA ZUPEŁNEGO LAIKA!

Post autor: RenaVip2124 »

właśnie też próbuje znaleźć w sobie troszkę motywacji aby spróbować ogarnąć wordpressa albo joomla. Może poproszę na urodziny jakąś książkę na ten temat i wtedy będę krok po kroku ogarniał.
ODPOWIEDZ