zmiana atrybutów pliku

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
lukas-rybnik
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2015, 09:52:52
Strona na CBA.pl: www.lukas-rybnik.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

zmiana atrybutów pliku

Post autor: lukas-rybnik »

mam problem z aktualizacją joomli do nowszej wersji wg komunikaty, chcąc to wykonać to występuje problem dostępu do pliku licence.txt, próbowałem zmienić prawa do pliku ale nie można ich dokonać, jak to zrobić - pomocy.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (30.63 KiB) Przejrzano 3967 razy
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

zmiana atrybutów pliku

Post autor: Piotr GRD »

Czy swój skrypt instalowałeś osobiście wgrywając wszystkie pliki?
Czy też z instalatora dostępnego w panelu CBA?

Pliki instalowane przez panel CBA NIE mogą być modyfikowane. Jeśli potrzebujesz taki plik zmienić, możesz pobrać go na swój komputer, skasować na serwerze, a następnie wgrać go ponownie. W ten sposób będzie to już "Twój" plik, z którym możesz robić co chcesz, a nie plik "należący do instalatora CBA".

Opcjonalnie takiej aktualizacji oprogramowania możesz dokonać z poziomu instalatora w panelu CBA - jeśli nowsza wersja jest już tam dostępna. Schemat chyba wygląda następująco:
rkd77 (admin), 08 lut 2014, 16:49:50 pisze:(...)
- usuń w panelu cba obecną joomlę
- poczekaj trochę
- zainstaluj w to miejsce [nowszą wersję], tzn. kliknij Dodaj, pojawi się tekst, żeby poczekać kilkanaście sekund. Poczekaj, ale nie klikaj Dalej.
- skasuj folder installation
(...)
Dla pewności możesz poczekać, aż ktoś z obsługi CBA potwierdzi, że ta metoda nadal jest skuteczna i bezpieczna, ale raczej nic się w tej kwestii nie zmieniło.


:arrow: Ważne! Każdorazowo przed jakąkolwiek taką poważniejszą aktualizacją/modyfikacją na wszelki wypadek zalecane lub wręcz wymagane jest wykonanie kopii zapasowej swoich plików (poprzez FTP) oraz!!! bazy danych (z poziomu phpMyAdmin), aby w razie komplikacji móc powrócić do poprzedniego stanu i nie utracić żadnych danych (w ogóle od czasu do czasu warto robić sobie zapasową kopię, szczególnie bazy danych, w której to zapisane są wszystkie teksty, artykuły, komentarze, użytkownicy, ustawienia itp.).
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
lukas-rybnik
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2015, 09:52:52
Strona na CBA.pl: www.lukas-rybnik.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

zmiana atrybutów pliku

Post autor: lukas-rybnik »

dzięki za obszerną odpowiedź, próbuje teraz z samymi plikami metodą kopiuj, usuń, bo moja joomla jest zainstalowana z cba, druga metoda co podajesz czyli usunąć z panelu starą i zainstalować nową OK, ale obawiam się że stracę wszystko co mam na stronie :(
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

zmiana atrybutów pliku

Post autor: Piotr GRD »

Po to przed jakąkolwiek poważniejszą aktualizacją wykonuje się kopię zapasową plików i w szczególności bazy danych. Tak jak napisałem w ostatnim akapicie powyżej.

Ponadto usunięcie oprogramowania w panelu spowoduje usunięcie samych plików skryptu, a nie bazy danych, nie plików konfiguracyjnych, nie plików, które wgrałeś osobiście. Ważna jest też ta kwestia "nie klikania dalej", co spowoduje, że nowe pliki skryptu zostaną wrzucone, ale nie nastąpi rzeczywista ponowna instalacja skryptu. Wszystko co Twoje (baza danych i pliki wgrane przez Ciebie) pozostanie nienaruszone.

A jakby coś mimo wszystko nie tak... Wrzucasz wszystkie pliki z posiadanej kopii, wrzucasz bazę danych z posiadanej kopii i masz stan taki, jakby nic się nie wydarzyło.

Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie i sam za jej skutki odpowiadasz.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
lukas-rybnik
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2015, 09:52:52
Strona na CBA.pl: www.lukas-rybnik.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

zmiana atrybutów pliku

Post autor: lukas-rybnik »

wielkie dzięki za pomoc, ale rozważam jak na razie to wszystko ;) bo mam obawy...

dzięki raz jeszcze
ODPOWIEDZ